گرم ترین ماه رمضان نیم قرن اخیر در راه است

در عربستان سعودی درجه حرارت گرما در ماه رمضان امسال به 70 درجه خواهد رسید. البته این درجه حرارت در زیر نور مستقیم خورشید است و نه زیر سایه.
چهارشنبه، 7 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
گرم ترین ماه رمضان نیم قرن اخیر در راه است

راسخون : در عربستان سعودی درجه حرارت گرما در ماه رمضان امسال به 70 درجه خواهد رسید. البته این درجه حرارت در زیر نور مستقیم خورشید است و نه زیر سایه. 

به گزارش راسخون به نقل از شیعه آنلاین، کارشناسان مسائل هواشناسی جهان عرب پیش بینی کرده اند که امسال نقاط مختلف جهان و به ویژه کشورهای عربی، گرم ترین ماه رمضان نیم قرن اخیر را خواهد دید.

در همین راستا «عبدالعزیز الشمری» از کارشناسان هواشناسی جهان عرب در این باره گفت: در عربستان سعودی درجه حرارت گرما در ماه رمضان امسال به 70 درجه خواهد رسید. البته این درجه حرارت در زیر نور مستقیم خورسید است و نه زیر سایه.

وی در ادامه افزود: در سال آینده نیز گرما به همین منوال خواهد بود، البته با کمی کاهش. پیش بینی می شود در ماه رمضان سال آینده، درجه گرما در عربستان سعودی به 52 درجه برسد.

در همین راستا برخی رسانه های عرب زبان با هدف کاهش نگرانی افکار عمومی جهان عرب، پیش بینی کارشناسان هواشناسی را رد کرده مدعی شدند که درجه گرما در هیچ جای جهان عرب در ماه رمضان امسال به 70 درجه نخواهد رسید بلکه در اعلام چنین خبری اغراق شده است.

در پایان لازم به ذکر است که در صورت درست یا نادرست بودن ادعای این کارشناسان هواشناسی، در هر صورت گرم بودن ماه رمضان امسال قطعی و اجتناب ناپذیر است.
/2759/

 

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.