علمای شیعه بحرین یورش به حوزه علمیه نور را محکوم کردند

علمای شیعه برجسته بحرین یورش به حوزه علمیه نور را به شدت محکوم ساخته و نسبت به ادامه این اقدامات از سوی نیروهای وابسته به نظام آل خلیفه هشدار دادند.
جمعه، 9 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
علمای شیعه بحرین یورش به حوزه علمیه نور را محکوم کردند

راسخون : علمای شیعه برجسته بحرین یورش به حوزه علمیه نور را به شدت محکوم ساخته و نسبت به ادامه این اقدامات از سوی نیروهای وابسته به نظام آل خلیفه هشدار دادند.
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری رسا، علامه برجسته شیعه بحرین با صدور بیانیه مشترکی حمله به حوزه علمیه نور از سوی افراد وابسته به نظام آل خلیفه و تخریب و به آتش کشیدن محتویات این حوزه را به شدت محکوم کردند.
آیت الله شیخ عیسی قاسم، علامه سید جواد الوداعی، علامه سید عبدالله الغریفی و علامه عبدالحسین الستری که برجسته ترین علمای شیعه بحرین به شمار می آیند در این بیانیه، تخریب و به آتش کشیدن کتاب و وسایل موجود در حوزه علمیه نور وابسته به بانوان در منطقه المحرق را محکوم کردند.
در این بیانیه آمده است: یورش به حوزه علمیه بانوان نور در منطقه المحرق که به شیخ حسین النجاتی از علمای بزرگ بحرین وابسته است را به شدت محکوم می کنیم، این یورش اقدامی شنیع به شمار می آید که بافت اجتماعی و همبستگی اسلامی و ملی را در معرض خطر قرار داده و امنیت و ثبات کشور را به سوی پرتگاهی سخت و مضر سوق می دهد.
علمای شیعه بحرین افزودند: بسیار تاسف آور است که چنین اقداماتی علیه اماکن دینی و علمی و اقتصادی تکرار می شود و سکوت نظام نسبت به این اقدامات و عدم محاکمه عاملان آنها ادامه دارد. مسوولیت کامل این اقدامات متوجه نظام است و به شدت بیم آن داریم که این جنایت ها از سوی نظام تدارک دیده می شود و اگر مقامات تنها در قبال این جنایت ها سکوت اختیار کرده اند و در آنها دست ندارند پس مسوولیت عدم پیگیری و مجازات عاملان آنها را برعهده دارند.
در بخش پایانی بیانیه تاکید شده است: این جنایت ها باید متوقف شود تا کشور به سمتی که مصالح آن در معرض خطر قرار می گیرند، سوق داده نشود. در ایجا تاکید می کنیم که هرگونه عکس العمل تنش زا که روابط میان سنی ها و شیعیان را متشنج می سازد مورد رضایت ما نیست، زیرا جنایتکاران در این راستا به اهداف خود که ویرانی کشور است، خواهند رسید.
گفتنی است نیروهای لباس شخصی وابسته به نظام، روز سه شنبه به حوزه علمیه نور بحرین در منطقه المحرق یورش برده و خسارت هایی به ساختمان حوزه وارد ساختند و کتاب های موجود در این حوزه را به آتش کشیدند./7432

 

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.