ضريح‌هاي سه‌گانه امامزاده سيدالسادات گلپايگان رونمايي مي‌شود

همزمان با ايام نيمه شعبان، ضريح‌هاي سه‌گانه امامزاده سيدالسادات با حضور مردم شريف شهرستان وارد گلپايگان و در محل امامزاده نصب مي‌شود.
شنبه، 10 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ضريح‌هاي سه‌گانه امامزاده سيدالسادات گلپايگان رونمايي مي‌شود

راسخون : همزمان با ايام نيمه شعبان، ضريح‌هاي سه‌گانه امامزاده سيدالسادات با حضور مردم شريف شهرستان وارد گلپايگان و در محل امامزاده نصب مي‌شود.

 به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه به نقل از روابط عمومي اداره کل اوقاف اصفهان، حجت الاسلام ضيايي اظهار داشت: در روز نيمه شعبان سه ضريح بقعه متبرکه سيدالسادات که توسط هنرمندان اصفهاني ساخته شده است، در ميان استقبال پرشور مردم مومن شهرستان وارد گلپايگان شده و در سطح شهرستان به گردش در مي‌آيد.


وي افزود: اين سه ضريح از ابتداي شهر و روستاي ورزنه وارد شهرستان شده و سپس با پيمودن مسير گلشهر و گوگد وارد گلپايگان شده و با عبور از خيابان امام خميني , خيابان آيت الله گلپايگاني , بلوار سلمان فارسي و خيابان هفده تن به سمت امامزاده سيدالسادات حرکت مي‌کند.


سرپرست اداره اوقاف و خيريه شهرستان گلپايگان با بيان اينکه هزينه ساخت اين سه ضريح توسط خيرين و با همکاري هيئت امنا و نظارت اداره اوقاف شهرستان تامين شده است، تصريح کرد: هزينه ساخت اين ضريح‌ها حدود ۶۰۰ ميليون ريال بوده که ۲۰۰ ميليون ريال آن صرف طلاکاري آن شده است. وي با اشاره به جزئيات ساخت، ادامه داد: اين سه ضريح از جنس مس و برنج مرغوب ساخته شده و خطوط قرآني آن با تلفيقي از هنر مينا کاري و اشعار حک شده بر روي آن با خط نستعليق و به وسيله آب طلا اجرا شده است.


ضيايي يادآور شد: کار ساخت اين سه ضريح که از ابتداي اسفندماه سال ۹۰ آغاز شد، به شکلي کم نظير و به سرعت ادامه يافت و به منظور رونمايي در روز ولادت با سعادت حضرت قائم (عج) آماده خواهد شد. گفتني است بقعه متبرکه امامزاده سيدالسادات گلپايگان بنايي مربوط به قرن هشتم هجري است که سه تن از فرزندان امام موسي کاظم (ع) به نام‌هاي امامزاده اسحاق , امامزاده منصور و امامزاده رضا و همچنين امامزاده يحيي فرزند امام علي نقي (ع) در آن مدفون هستند.

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

100

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.