نسخه چاپي ارسال به دوستان روایت جنگ جهانی اول در «کوهستان خاموش»

«کوهستان خاموش» محصول مشترک تازه سینمای آمریکا و اتریش، تماشاگران خود را به دوران جنگ جهانی اول می‌‌برد تا یک قصه درام را تعریف کند.
دوشنبه، 12 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
نسخه چاپي ارسال به دوستان روایت جنگ جهانی اول در «کوهستان خاموش»

راسخون : «کوهستان خاموش» محصول مشترک تازه سینمای آمریکا و اتریش، تماشاگران خود را به دوران جنگ جهانی اول می‌‌برد تا یک قصه درام را تعریف کند.

 به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، این محصول مشترک سینمایی با هزینه‌ای 5 میلیون دلاری تهیه می‌شود و «ارنست گاسنر» فیلم‌ساز اتریشی کارگردان آن است.
منابع نزدیک به پروژه می‌گویند این فیلم به زبان اتریشی ساخته خواهد شد و حال و هوایی کاملا بومی دارد و در قاره اروپا رخ می‌دهد.
به گفته آن‌ها، طرف آمریکایی فقط در امر سرمایه‌گذاری «کوهستان خاموش» شراکت دارد و عوامل اصلی صحنه و پشت صحنه اتریشی‌ها هستند.
«ویلیام مازلی» نقش اصلی این درام رومانتیک را بازی می‌کند. در فیلم، او جوانی 18 ساله است که در جنوب اتریش زندگی می‌کند.
این کاراکتر در اولین روزی که جنگ جهانی اول آغاز می‌شود، به یک دختر ایتالیایی دل می‌بندد اما جنگ آن دو را از هم جدا می‌کند.
سازندگان فیلم می‌گویند «کوهستان خاموش» از حال و هوایی ضدجنگ برخوردار بوده و اختصاص به یک دوره و تاریخ مشخص تاریخی ندارد.
گاسنر فیلم خود را براساس فیلم‌نامه‌ای از فیلم‌نامه‌نویس سرشناس کشور خود کلمنز آفدرکلام کارگردانی می‌کند.
انستیتو فیلم اتریش یکی از حامیان اصلی تولید «کوهستان خاموش» است و از حالا، پیش‌بینی موفقیت بالای مالی و انتقادی برای آن می‌شود.
سازندگان فیلم گفته‌اند که صحنه‌های آن طی شش هفته فیلم‌برداری، ضبط خواهد شد و کلید فیلم‌برداری این درام رومانتیک این هفته زده می‌شود.
چند شهر اتریش و جنوب ایتالیا، لوکیشن‌های اصلی «کوهستان خاموش» هستند.
ارنست گاسنر که در کنار فیلم‌سازی یک بازیگر سرشناس کشور خود نیز هست، پس از ساخت هفت فیلم کوتاه، اولین فیلم بلند خود را در سال 2002 کارگردانی کرد.
دومین فیلم بلند سینمایی از «جنوب پیکو» (2007) محصول مشترک آمریکا و اتریش بود و «کوهستان خاموش» سومین کار بلند حرفه‌ای وی به شمار می‌رود.
این فیلم‌ساز سال قبل مستند «گرم شدن هوا» را کارگردانی کرد که درباره تغییرات ناگهانی جوی و آب و هوای بین‌المللی بود و مورد توجه منتقدان سینمایی قرار گرفت./7432

 

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.