ربيعي: وقف نوین بستری برای توسعه عدالت است

مدير كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: عمل امینانه نسبت به موقوفات و ترویج سنت حسنه وقف در عرصه‌های نوین به ویژه عرصه‌های علمی، پژوهشی و ترویج دین به شکل مدرن از تأكيدات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان سازمان اوقاف است.
سه‌شنبه، 13 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
 ربيعي: وقف نوین بستری برای توسعه عدالت است

راسخون : مدير كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: عمل امینانه نسبت به موقوفات و ترویج سنت حسنه وقف در عرصه‌های نوین به ویژه عرصه‌های علمی، پژوهشی و ترویج دین به شکل مدرن از تأكيدات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان سازمان اوقاف است.


به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه، حسن ربيعي با بيان اين مطلب تصريح كرد: برای ترویج فرهنگ وقف لازم است موضوعات جدیدی برای وقف به مردم معرفی شود تا انگیره‌ها و سلیقه‌های بیشتری در این راستا جذب شوند. برخی موضوعات مناسب برای وقف‌های نوین حوزه‌های پژوهش و آموزش، علوم هسته‌ای، سهام و پزشکی است.


مدير كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: عمل امینانه نسبت به موقوفات و ترویج سنت حسنه وقف در عرصه‌های نوین به ویژه عرصه‌های علمی، پژوهشی و ترویج دین به شکل مدرن از تأكيدات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه است. این وي افزود: در راستای تحقق این مهم رسانه‌ها بايد به کمک سازمان اوقاف بیایند و با ابزاری که در اختیار دارند وقف نوين و بسترهاي توسعه‌اي آن را در شکل و قالبی جذاب بازگو كنند و به اين پرسش پاسخ دهند كه چرا جامعه امروز به وقف نيازمند است. رسانه‌هاي كشور مي‌توانند روح خيرخواهي را در آحاد ملت برانگيزند و رشد موقوفات كشور را در برابر ديدگان مردم ترسيم كنند.


ربيعي ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند با تذكر مسئوليت الهي، انساني، تاريخي و تمدني نسل حاضر در قبال آيندگان؛ اهميت عدالت بين نسلي را كه از طريق موقوفات تحقق مي‌يابد، بيان كنند.


سخنگوي سازمان اوقاف و امور خيريه خاطرنشان كرد: افزايش اعتماد اجتماعي نسبت به وقف و موقوفات نيازمند اطلاع‌رساني متناسب با نيازهاي امروزي است. رسانه‌ها مي‌توانند با برجسته‌سازي نقش كمك‌هاي مردمي و احترام به واقفان و موقوفات گامي بلند در احياي سنت وقف بردارند.


وي یکی از راه‌های بنیادین در ترویج فرهنگ وقف را ایجاد مشوق‌های مالی و فرهنگی و اجتماعی برای واقفین دانست و گفت: به هر میزان تکریم واقفين در جامعه نهادينه شود ترویج فرهنگ وقف صورت خواهد پذیرفت. بر همین اساس باید در قالب یک بازنگری در مقررات موجود کشور، ضوابط لازم برای حمایت قانونی و بازنگری و تنظیم ضوابط و مقررات حمایتی از وقف، واقف و فعالیت‌های اقتصادی وقفی صورت گرفته و سیر مراحل تصویب و قانوني شدن آن انجام شود.


ربيعي در پايان عمل به نيات واقفان، نظارت بر موقوفات، تدوين و ساماندهي وقف‌نامه‌ها و برخورد با متصرفان موقوفات را از جمله راهكارهاي احياي سنت وقف دانست و افزود: با اين اقدام بسياري از مشكلات و نابساماني‌هاي جامعه در عرصه‌هاي مختلف حل مي‌شود.
          

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

100

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.