کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویر

نجار و طراح هلندی نسخه کپی تمام عیار کشتی نوح را ساخته و قصد دارد با آن در بازیهای المپیک ملوانی کند.
سه‌شنبه، 20 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویر

راسخون : نجار و طراح هلندی نسخه کپی تمام عیار کشتی نوح را ساخته و قصد دارد با آن در بازیهای المپیک ملوانی کند. 

به گزارش راسخون به نقل از جام نیوز، مبتکر و طراح هلندی در حال انجام عملیات تکمیلی و پرداخت کاری کپی کشتی نوح (Noah) به اندازه طبیعی است. او این کشتی را بر اساس نقشه کشتی نوح که در انجیل آمده، ساخته است.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویر

 

ژوهان هویبرس (Johan Huibers) به مدت 3 سال و با هزینه‌ای بالغ بر 1،03 میلیون پوند این کشتی عظیم چوبی را ساخته است و اکنون تصمیم دارد در بازیهای المپیک از آن استفاده کند.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویر

 

به گزارش میل آنلاین، این شاهکار متناسب با کتاب مقدس، الهام گرفته از خوابی است که هویبرس 20 سال قبل درباره وطنش هلند دیده است. او در خوابش دیده بود که بخشی از سرزمینش در یک سیلی شبیه آنچه در کتاب تورات ترسیم شده است، به زیر آب می‌رود و از آن زمان اندیشه تحقق بخشیدن به ایده‌ در ذهنش بود. البته او در سال 2004 نسخه متوسط این کشتی را ساخته و به آب انداخته بود.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویرعوائد حاصل از بازدید گردشگران از کشتی او، که از بسیاری از نقاط جهان آمده بودند، مستقیما برای هزینه‌های ساخت کشتی بزرگتر صرف گردید.

داستان کشتی نوح، که به دستور خداوند برای رهایی از سیل بزرگ ساخته شد، مشخص می‌کند طول کشتی 300 ذراع (معادل 130 متر) پهنای آن 50 ذراع (21 متر) و ارتفاع آن 30 ذراع (12 متر) بوده است.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویربر همین اساس هویبرس تصمیم گرفت ساخت این نسخه را به درازای 450 فوت آغاز کند، که این مقدار به اندازه نصف کشتی تایتانیک می‌باشد. وزن آن 3000 تن و از چوب صنوبر که با فولاد مستحکم شده، ساخته شده است.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویراگرچه این کشتی نمی‌تواند همانگونه که در داستان بیان شده، از هر حیوان دو جفت در خود جای دهد، اما توانایی حمل 1500 نفر را دارد.

 

کشتی نوح در المپیک لندن + تصاویر
/2759/

 

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.