هيات ناظران بين‌المللي: بيشتر كشته‌ها در تريمسه نظاميان مسلح مخالف دولت سوريه بودند

با وجود هياهوي رسانه‌هاي غربي مبني بر رخ دادن كشتار دسته‌جمعي در منطقه التريمسه سوريه، ناظران بين‌المللي كه به محل وقوع حادثه رفته‌اند، با انتشار گزارشي اعلام كردند كه بيشتر كشته شدگان در اين منطقه نظاميان مسلح مخالف دولت بودند.
دوشنبه، 26 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
هيات ناظران بين‌المللي: بيشتر كشته‌ها در تريمسه نظاميان مسلح مخالف دولت سوريه بودند

راسخون : با وجود هياهوي رسانه‌هاي غربي مبني بر رخ دادن كشتار دسته‌جمعي در منطقه التريمسه سوريه، ناظران بين‌المللي كه به محل وقوع حادثه رفته‌اند، با انتشار گزارشي اعلام كردند كه بيشتر كشته شدگان در اين منطقه نظاميان مسلح مخالف دولت بودند.

به گزارش راسخون به نقل از ايسنا، به گزارش پايگاه اينترنتي شبكه خبري الجزيره، ناظران بين‌المللي مستقر در سوريه با ديدار از منطقه التريمسه و گفت‌وگو با اهالي آن، گزارش مفصلي را درخصوص حوادث رخ داده در اين منطقه تهيه كردند.

سوسن غوشة، سخنگوي ناظران مستقر در سوريه پس از انجام تحقيقات ناظران در كنفرانسي خبري اعلام كرد: صلح‌بانان بين‌المللي روز شنبه به التريمسه رفته‌اند و آثار بمباران و به آتش كشيدن منازل در اين منطقه كاملا مشهود بوده است.

وي ادامه داد: ناظران بين‌المللي معتقدند كه ارتش سوريه در حمله به اين منطقه به فعالان و نظاميان جدا شده از ارتش سوريه حمله كرده‌ و با افراد مسلح مخالف دولت درگير شده است.

وي در عين حال اعلام كرد كه آثار راكت‌ هلي‌كوپتر و توپخانه نيز بر برخي منازل در منطقه التريمسه ديده شده و درون برخي خانه‌ها نيز نشانه‌هايي از شليك ديده مي‌شود كه گمان مي‌رود طي آن افرادي درون خانه‌ها به قتل رسيده باشند.

بنا به گفته منابع نزديك به ناظران بين‌المللي، اين ناظران امروز (يكشنبه) نيز براي تكميل تحقيقات خود و گفت‌وگو با ساكنان اين منطقه بار ديگر راهي التريمسه خواهند شد.

به دنبال انتشار اخباري مبني بر رخ دادن يك فاجعه انساني و كشتار دسته جمعي در منطقه التريمسه مقامات غربي و منابع رسانه‌اي كشورهاي متخاصم با سوريه تبليغات گسترده رسانه‌اي را عليه نظام و ارتش سوريه به راه انداختند و اعلام كردند كه عامل كشتارها ارتش سوريه بوده است.

از سوي ديگر فرانسوا اولاند، رئيس جمهوري فرانسه در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه اعلام كرد كه از ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه خواسته است تا براي برون رفت از وضعيت جاري در سوريه با ديگر طرف‌هاي مرتبط با مساله سوريه همكاري كنند.

وي با اشاره به نشست به اصطلاح "دوستان سوريه" عنوان داشت: نشست دوستان سوريه تقريبا نيمي از كشورهاي جهان را با هم متحد كرد تا با اعمال فشارهاي بيشتر عليه نظام حاكم در سوريه موافقت كنند.

از سوي ديگر منابع اتحاديه عرب اعلام كردند كه نشست كميته وزارتي مرتبط با سوريه اين اتحاديه در 22 ژوئيه برگزار مي‌شود و در آن تازه‌ترين تحولات سوريه مورد بحث و بررسي اعضاي كميته قرار خواهد گرفت.

منصف المرزوقي، رئيس جمهوري تونس نيز كه براي ديدار با مقامات مصري به قاهره سفر كرده بود از ايران و روسيه خواست تا از حمايت‌هاي خود از دولت سوريه دست بردارند و تشكيل نيروهاي حافظ صلح عربي و الزام آنها به سوريه را خواستار شد.

محمد مرسي، رئيس جمهوري مصر نيز در كنفرانس مطبوعاتي مشتركي با المرزوقي گفت: مصر به طور كامل از ملت سوريه حمايت مي‌كند اما با هر نوع دخالت نظامي خارجيان در امور سوريه مخالف است و راه‌هاي زيادي ديگري هست كه بتوان با آن مساله سوريه را حل و فصل كرد.
/2759/

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.