شیعیان پاکستانی در روز اربعین حسینی اشک ماتم ریختند

شیعیان پاکستان در سالروز اربعین شهادت حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام و یاران وفادارش در تمامی شهرهای این کشور با برپایی دسته جات عزاداری و برگزاری مراسم های سوگواری در ماتم جانکاه و مظلومیت آن امام همام و اهل بیت مطهرش، اشک ماتم ریختند.
پنجشنبه، 14 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
شیعیان پاکستانی در روز اربعین حسینی اشک ماتم ریختند

به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، مسلمانان پاکستان در بیشتر شهرهای این کشور از حمله اسلام آباد، لاهور، کراچی، کویته، پیشاور، مولتان، گلگیت، چیترال، راولپندی و دیگر شهرهای شمالی شب گذشته وامروز ظهر درسالروز اربعین حسینی با راه اندازی دسته جات سینه زنی ، زنجیر زنی و عزاداری در اماکن عمومی و خیابان ها روضه خوانی کرده و در ماتم و مظلومیت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گریستند.

عزاداران پاکستانی با برگزاری مجالس دینی و عزاداری و سیاه پوش کردن امام بارگاه ها ( حسینیه ها ) و مساجد شیعیان، ارادت خود را به سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه السلام نشان دادند.

سخنرانان ، شیعیان پاکستانی را با اهداف قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا و همچنین ادامه حرکت عاشورایی حضرت زینب(س) از کربلا تا شام و مصیبت های خانواده سالار شهیدان آشنا کرده و روضه خوانان و مداحان با نوحه سرایی، شور و نوایی حسینی و عاشورایی در محافل عزاداری براه انداختند.

امروز سراسر پاکستان در روز اربعین حسینی از سوی دولت این کشور تعطیل و نیروهای پلیس و امنیتی در سراسر پاکستان به حالت آماده باش بودند.

عزاداری ها و مراسم های مذهبی شیعیان زیرنظر شدیدترین تدابیر امنیتی برگزار می شود و نیروهای پلیس پاکستان با حضور پررنگ در مناطق مختلف، تحرکات احتمالی گروه های غیرقانونی را زیر نظر دارند.

ایرانیان مقیم پاکستان نیز در شهرهای اسلام آباد، لاهور، کویته، پیشاور و کراچی با حضور در مسجد مجتمع مسکونی سفارت و کنسولگری ها و خانه فرهنگ های ایران در شب و روز اربعین حسینی به عزاداری پرداختند.

ˈ علیرضا حقیقیان ˈ سفیر ایران در پاکستان، کارکنان سفارت و روسای نهادهای ایرانی مقیم ، کادر آموزشی مجتمع امام حسین (ع) و خانواده های آنها در مراسم عزاداری شب اربعین در اسلام آباد شرکت کردند.

این مراسم امشب نیز در مسجد مجتمع مسکونی سفارت ایران برگزار خواهد شد.

/7432/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.