انتشار اولین ژورنال تخصصی سبک زندگی دینی

نخستین ژورنال تخصصی سبک زندگی دینی با عنوان «محیا» به مدیر مسئولی محمدرضا زائری منتشر شد.
شنبه، 16 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
انتشار اولین ژورنال تخصصی سبک زندگی دینی
نخستین ژورنال تخصصی سبک زندگی دینی با عنوان «محیا» به مدیر مسئولی محمدرضا زائری منتشر شد.

به گزارش راسخون به نقل از مشرق، این نشریه که از سوی موسسه و هیئت قرآنی «احیاء» با رویکرد سبک زندگی منتشر می شود، در تلاش است تا با استفاده از قالب‌های نو و بدیع مطبوعاتی، زندگی دینی را در میان خانواده‌ها و جوانان ایرانی نهادینه ساخته و تعریف روشنی را از سبک زندگی دینی که دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز هست ارائه نماید.

محمدرضا زائری در یادداشتی که در پیش شماره ماهنامه «محیا» منتشر شده نوشته است: «روزی که برای اولین بار عبارت سبک زندگی را شنیدم، هیچگاه تصور نمی‌کردم روزی رهبر بزرگوار انقلاب از آن سخن بگویند و نهادهای دینی و موسسات رسمی به اهمیت و حساسیت آن پی ببرند. سبک زندگی نزدیک‌ترین و ملموس‌ترین سطح از فرهنگ و زندگی اجتماعی است و آینه صاف و گویای باورها و نگرش‌های نسلی که ما برایش می نویسیم و سخن می‌گوییم. پس طبیعی است که کسی چون من در جایگاه یک مبلغ دین به این دغدغه و دلمشغولی اعتراف کند و بگوید که بعد از سال‌ها گفتن و نوشتن در آسمان فضایی انتزاعی و ذهنی به زمین واقعی و ملموس سبک زندگی رسیده است.»

وی همچنین آورده است: «حرکت در مسیر سبک زندگی از مسیر دین و اهل بیت علیهم السلام همان چیزی است که از کودکی در زیارت عاشورا زمزمه کرده‌ایم و از خدا خواسته‌ایم که «اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد/ خدایا زندگی مرا به سبک زندگی پیامبر و خاندانش قرار ده» و البته عرضه و اجرای عینی و مشخص این موضوع کاری است که به دلایل گوناگون بسیار دشوار و سخت است. »

او در این سرمقاله با بیان اینکه حضور فعال و موثر در عرصه سبک زندگی جز با تولید محصولات و کالاهای مشخص و مناسب سازگار نیست می‌نویسد: «مجله «محیا» در واقع نشریه یک تجربه و رسانه یک حرکت نوپاست که می‌خواهد در این عرصه گام بردارد. سخت است و جرأت و جسارت فراوانی می‌خواهد! می‌دانیم ریسک است و خطرناک و احتمال لغزش فراوان! باخبریم، حرکت در تاریکی و قدم گذاشتن در مسیری مبهم است! آن هم در این شرایط اقتصادی که حرفه‌هایی چون پوشاک و صنعت آسیب‌های سنگین خورده‌اند چه رسد به محصولات فرهنگی و آن هم با رویکرد دینی!»

پیش شماره ماهنامه «محیا» در  48 صفحه در قطع رحلی به صورت تمام رنگی و بر روی کاغذ مرغوب منتشر شده و گفتگو با حجت الاسلام الویری درباره تاثیر فرهنگ عاشورا بر سبک زندگی شیعیان، گفتگو با امیرحسین مدرس درباره زندگی دینی، مقاله‌ای با عنوان فرهنگ عاشورا: نگاهی به سبک زندگی دینی در ایام محرم، معرفی کتاب‌های حوزه سبک زندگی دینی و معرفی محصولات تولیدی گروه محیا ویژه ماه محرم از بخش‌های متنوع این شماره از ماهنامه است.

موسسه و هیئت قرآنی «احیاء» منتشر کننده نشریاتی چون «خیمه»، «جدید» و «محیا» است و رسالت خود را احیای معارف دینی و شعائر الهی از منظر قرآن و عترت می‌داند.

/7432/نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.