مهرجویی: خانواده سینما اختلافات را کنار بگذارند

داریوش مهرجویی کارگردان پیشکسوت سینمای ایران از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر می گوید: «در جشنواره فیلم فجر داوری ها باید عادلانه باشد و با وجدان پاک به قضاوت بنشینند و تحت تاثیر عوامل مختلف قرار نگیرند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.»
شنبه، 16 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مهرجویی: خانواده سینما اختلافات را کنار بگذارند

به گزارش راسخون داریوش مهرجویی کارگردان پیشکسوت سینمای ایران از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر می گوید: «در جشنواره فیلم فجر داوری ها باید عادلانه باشد و با وجدان پاک به قضاوت بنشینند و تحت تاثیر عوامل مختلف قرار نگیرند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.»

به گزارش راسخون به نقل از آریا، وی با بیان اینکه متاسفانه بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر در طی این سالها ضعیف عمل کرده است، گفت: «فکر می کنم بهتر است بهترین فیلم های جشنواره های مختلف را انتخاب کنیم و در بخش بین الملل جشنواره خودمان به نمایش بگذاریم؛ کاری که حتی در جشنواره های لندن و آنتالیا هم انجام می شود. این کار باعث رونق جشنواره می شود.»

کارگردان فیلم «اجاره نشین ها» با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر سینمای ایران را به سایر کشورهای دیگر به خوبی معرفی کرده است، افزود: «جشنواره فیلم فجر یکی از وقایع بسیار مهم فرهنگی کشور محسوب می شود زیرا تنها به فیلم اختصاص ندارد بلکه شامل تئاتر، موسیقی ، نقاشی و ... هم می باشد.»

وی خاطرنشان کرد: «این جشنواره بسیار تاثیرگذار است، چرا که نه تنها باعث رونق سینما و فیلمسازان می شود بلکه مخاطب زیادی را هم جذب می کند. البته به شرط آنکه فیلم هایی که در جشنواره به نمایش درمی آید اجازه داده شود تا بعدها در سینماها هم اکران شود نه اینکه جلوی آنها گرفته شود.»

کارگردان فیلم سینمایی «گاو» با اشاره به اختلافات سینمایی که در یک ساله اخیر مشکلات زیادی برای سینمای ایران به وجود آورده است، افزود: «همه اهالی سینما یک خانواده محسوب می شوند، بنابراین با همدلی باید این اختلافات را کنار گذاشت تا شاهد برگزاری جشنواره ای منظم و باشکوه باشیم، زیرا در غیر این صورت این امر باعث دلسردی فیلمسازان می شود. باید توجه داشت زمانی که فیلمی ساخته می شود برای آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری شده، اگر قرار بر این باشد تا سلیقه ای عمل کنیم و فیلم ها به نمایش درنیاید، این سرمایه هدر می رود و تهیه کنندگان ما رو به نابودی می روند و خسارت های مالی، روانی و حسی به دنبال دارد.»

مهرجویی اکران فیلم ها به صورت دیجیتال را بسیار مفید دانست و گفت: «فیلم «نارنجی پوش» را به صورت دیجیتال ساختم و در چند جشنواره مختلف به نمایش درآوردم. شاهد بودم که چه کیفیت خوبی در صدا و تصویر دارد، حتی از 35 میلی متری هم عالی تر است. از نظر حمل و نقلش هم بهتر است چون به اندازه یک نوار کاست می باشد. نمایش دیجیتال به صرفه است و امروزه در تمام دنیا از این تکنولویی استفاده می شود بنابراین ما نیز ناگزیریم از این امر تبعیت کنیم، البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که نحوه استفاده از آن را هم بلد باشیم.»

/7432/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.