مؤثرترین راه ترویج مباحث قرآن، فراهم آوردن عرصه‌های رقابت است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: فراهم آوردن عرصه رقابت‌های قرآنی یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ و ترویج گرایش جوانان به مباحث قرآنی محسوب می‌شود.
دوشنبه، 18 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مؤثرترین راه ترویج مباحث قرآن، فراهم آوردن عرصه‌های رقابت است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: فراهم آوردن عرصه رقابت‌های قرآنی یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ و ترویج گرایش جوانان به مباحث قرآنی محسوب می‌شود.

به گزارش راسخون، حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، در گفت‌وگو با ایکنا شعبه مازندران، نمایندگی ساری، با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تشویق، ترغیب و ترویج فعالیت‌های قرآنی، برگزاری مسابقات و جشنواره‌های قرآنی است، گفت: انس جوانان به کلام الهی در جامعه به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی روز به روز در حال افزایش است و مهمترین و مؤثرترین حربه در برابر هجمه‌های دشمنان محسوب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه فراهم آوردن عرصه‌ رقابت‌های قرآنی یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ و ترویج گرایش جوانان به مباحث قرآنی محسوب است، اظهار کرد: این مسابقات همه ساله طی مراحل شهرستانی، استانی و کشوری توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

وی رشد و تعالی معرفت دینی و انس آحاد جامعه با قرآن کریم بویژه جوانان و نوجوانان با بهره‌مندی از حفظ آیات و قرائت قرآن کریم را از اهداف برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم دانست.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری این مسابقات شاهد ارتقا‌ سطح فنی قرائت و حفظ قرآن کریم در سطح جامعه، گسترش فرهنگ حفظ قرآن ‌بین اقشار جامعه، ایجاد رقابت سالم ‌بین جوانان و نوجوانان با حضور در مسابقات قرآنی، شناسایی نخبگان قرآنی و تجلیل از جوانان فعال در عرصه‌های قرآنی و ایجاد فضای قرآنی در سطح جامعه باشیم.

گرایلی تصریح کرد: اسلام دین کامل و جامعی است که برای تمام شئون زندگی انسان برنامه و دستورالعمل دارد و اگر در معاملات، معاشرت، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و تمام شئون زندگی فردی و جمعی خود را زیرپوشش تعالیم آموزه‌های حیات‌بخش و نورانی قرآن قرار دهیم به سعادت می‌رسیم.

وی تمسک به قرآن کریم را یکی از عوامل مؤثر در ایجاد اتحاد در سطح جامعه دانست و ادامه داد: طبق فرموده پیامبر(صلی الله علیه و آله) اگر به قرآن تمسک جوییم هرگز گمراه نمی‌شویم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی‌ بیان کرد: به برکت توجه به قرآن و موازین اسلامی در انقلاب‌های اخیر در برخی از کشورها اتفاق‌هایی محقق شد که هرگز معاندان نظام اسلامی فکر آن را نمی‌کردند.

وی احیا‌ موقوفات، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و برگزاری مسابقات قرآنی را از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه دانست و افزود: در این زمینه در کشورهای اسلامی تمامی تلاش مسلمانان بر انجام و تحقق این مؤلفه‌ها است.

گرایلی با اشاره به اینکه تأثیر قرآن و نور تلاوت آن در هر جایی باشد، قطعاً برکات آن بسیار است، بیان کرد: در همه دوران زندگی و روزهای عمر اگر تلاوت و انس با قرآن باشد از تأثیرگذاری بالایی برخوردار است.

وی افزود: هر خانواده‌ای که قرآن را در خود به‌کار بندد و با آن مأنوس شود از تمامی خطرات و آسیب‌های اجتماعی بیمه است.

گرایلی با بیان اینکه کلام قرآن خودش را یک نسخه شفا‌بخش برای مؤمنان معرفی می‌کند، اظهار کرد:‌ از این نسخه شفا‌بخش چیز بهتری وجود ندارد و امید است بتوانیم با به‌کار‌بندی مفاهیم قرآنی درزندگی به سعادت واقعی برسیم.

وی افزود: گرایش جوانان و نوجوانان به قرآن کریم در عصری که قدرت‌های استکباری با تمام قوا به مبارزه با ارزش‌های معنوی پرداخته و سعی در اشاعه بی‌بند و باری و فحشا ‌میان جوانان دارند، امری مبارک و از الطاف الهی است و انس جوانان با کلام الهی در جامعه به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی روز به روز در حال افزایش است و مهمترین و مؤثرترین حربه در برابر این هجمه فرهنگی محسوب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی‌ عنوان کرد: فراهم آوردن عرصه رقابت‌های قرآنی یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ و ترویج گرایش جوانان به مباحث قرآنی محسوب می‌شود، بنابراین این مسابقات همه ساله طی مراحل شهرستانی، استانی، ‌و کشوری توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

وی نتیجه برگزاری مسابقات را رشد و تعالی معرفت دینی و انس با قرآن کریم افراد جامعه بویژه جوانان و نوجوانان با بهره‌مندی از حفظ آیات و قرائت قرآن کریم، اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری‌(مدظله‌العالی) مبنی بر معرفی الگوها و قهرمانان قرآنی به جامعه، ارتقا‌ سطح فنی قرائت و حفظ قرآن کریم در سطح کشور، گسترش فرهنگ حفظ قرآن ‌بین اقشار جامعه، ایجاد رقابت سالم ‌بین جوانان و نوجوانان با حضور در مسابقات قرآنی، ایجاد فضای قرآنی در سطح استان در ایام برگزاری مسابقات بویژه افزایش شور و نشاط معنوی در میان جوانان، تجلیل از جوانان فعال در عرصه‌های قرآنی و تشویق جوانان و نوجوانان به گام نهادن در این مسیر مقدس، ایجاد امکان تبادل اطلاعات و تجربیات متسابقان و جهت‌دهی به استعدادهای نهفته جوانان دانست.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.