یک برنامه خوب برای روز اول سرماخوردگی

اینجا به شما می‌گوییم چطور با یک برنامه‌ریزی 24ساعته حال خودتان را خوب کنید و آماده برگشتن سر کار (یا کلاس) شوید.
سه‌شنبه، 19 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
یک برنامه خوب برای روز اول سرماخوردگی

اینجا به شما می‌گوییم چطور با یک برنامه‌ریزی 24ساعته حال خودتان را خوب کنید و آماده برگشتن سر کار (یا کلاس) شوید.


به گزارش راسخون، باید سعی کنید تا می‌توانید بدن‌تان را هیدراته کنید. در واقع رساندن مایعات کافی به بدن یکی از بهترین راهبردهای ممکن برای مقابله با سرماخوردگی و آنفلوآنزاست. بهترین کار این است که با یک لیوان آب پرتقال شروع کنید تا به بدن تان ویتامین C برسانید، اینگونه سیستم ایمنی‌تان تقویت می‌شود. سپس یک لیوان آب بخورید، طی روز هم حداقل 8 لیوان دیگر مایعات بخورید. مایعات سم‌ها را از بدن شما دفع می‌کند و به شما کمک می‌کند با عفونت بجنگید. اگر تب دارید چون با تعریق و تنفس آب از دست می‌دهید میزان نوشیدن‌تان را بیشتر هم کنید.
 
یادتان باشد که قرص نخوردن همیشه کار خوبی نیست، باید بدانید که به تنهایی نباید با عفونت بجنگید.داروهایی مثل پاراستامول و ایبوپروفن می‌تواند تب شما را پایین بیاورد و در عین حال باعث شود شما کمتر مایعات از دست بدهید. در عین حال این داروها سیستم ایمنی شما را هم تقویت می‌کند و اینگونه بدن‌تان بهتر می‌تواند با بیماری بجنگد. می‌توانید یک قرص را در ساعت 10 صبح و یک قرص دیگر را 4 تا 6 ساعت بعد بخورید. در کل روزی 3 عدد از این داروها را مصرف کنید.
 
احتمالا آنقدر کم‌اشتها هستید که اصلا دوست ندارید غذا بخورید اما مطمئن باشید بدن‌تان به انرژی نیاز دارد.پروتئین مرغ به بازسازی سیستم ایمنی کمک می‌کند، سیر و پیاز داخل این سوپ هم با میکروب‌ها مبارزه کرده و کل سوپ هم باعث می‌شود سلول‌‌های مرده و میکروب‌ها از بدن خارج شود. اگر معده‌تان حتی سوپ مرغ را هم تحمل نکرد، می‌توانید یک موز بخورید که منبعی غنی از پتاسیم است و سیستم ایمنی بدن‌ را تقویت می‌‌کند.
اگرچه بدن‌تان به استراحت نیاز دارد، اما اگر تمام روز را بخوابید شب نمی‌توانید بخوابید و اینگونه روز بعد حال بدتری خواهید داشت. اگر بدن‌تان به استراحت نیاز دارد چرت بزنید اما این چرت نباید بیشتر از 45 دقیقه باشد. اینگونه می‌توانید شب خوب استراحت کنید و برای فردا انرژی بیشتری داشته باشید. اگر خسته هستید دراز بکشید اما نخوابید، خودتان را سرگرم کنید، اما سعی کنید کار نکنید که خسته شوید.
 
 
اگر احساس می‌کنید نسبت به صبح بهتر هستید، می‌توانید برای یک پیاده‌روی 10 دقیقه‌ای اقدام کنید. یک پیاده‌روی کوتاه می‌تواند به بدن شما کمک کرده و درواقع عملکرد بدن‌تان را تنظیم کند. بهتر این است که مثلا با پوشیدن یک لباس و کفش مناسب تا مغازه نزدیک بروید و برگردید، سرعت راه رفتن شما باید نه زیاد باشد و نه کم.
 
زود به تختخواب بروید و استراحت کنید، البته نه آنقدر زود که خواب‌تان نبرد یا وسط شب بیدار شوید، حداکثر یک تا 2 ساعت قبل از وقتی که به طور معمول می‌خواهید بخوابید تا یک خواب خوب داشته باشید و طی خواب بیدار نشوید، بهترین کار این است که حداقل 8 ساعت بخوابید، اینگونه بدن شما فرصت خواهد داشت تا هورمون‌های لازم مثل ملاتونین و هورمون رشد را ترشح کند و اینطوری فردا صبح که بیدار می‌شوید دیگر بیمار نیستید.
 
منبع: برترین ها

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.