وزیر اطلاع رسانی سوریه:

دولت سوریه سازوکار اجرای طرح اسد را بررسی می‌کند

دولت سوریه عصر امروز با برگزاری یک نشست به بررسی سازو کار اجرایی طرح بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای حل بحران موجود در این کشور پرداخت.
چهارشنبه، 20 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دولت سوریه سازوکار اجرای طرح اسد را بررسی می‌کند

دولت سوریه عصر امروز با برگزاری یک نشست به بررسی سازو کار اجرایی طرح بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای حل بحران موجود در این کشور پرداخت.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، دولت سوریه عصر امروز با برگزاری نشستی به بررسی سازوکارهایی پرداخت که با استفاده از آن امکان اجرای نقشه راه بشار اسد برای حل بحران سوریه، فراهم می شود.

عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه، در توضیح کوتاهی در مورد نشست امروز اظهار داشت: زمان سخنرانی بشار اسد به منظور ارائه راه حل بحران سوریه بسیار مناسب بود زیرا شرایط برای طرح  رنامه ملی به منظور پشت سر گذاشتن بحران موجود، مهیا شده است.

وی یادآور شد: این نخستین بار نیست که رئیس جمهور در سخنان خود به راه حل سیاسی اشاره می کند بلکه این طرح از لحظه نخست آغاز بحران ارائه شد به گونه ای که از ایمان دولت به راه حل سیاسی حکایت دارد.

این وزیر سوری در ادامه این سوال را مطرح کرد: چگونه برخی وزرای خارجه بدون اینکه زمانی را به درک سخنان بشار اسد و ارزیابی آن اختصاص دهند، در برابر آن موضع گیری کرده اند؟

وی تصریح کرد: برخی مخالفان از جمله چپگراها از نخستین لحظات، تمام طرحها و پیشنهادات را رد کرده و بر مخالفت با آن پافشاری دارند.

کمیته‌ای برای تماس با تمام جریان‌های سیاسی، تشکیل می‌شود

وزیر اطلاع رسانی سوریه افزود: قرار است کمیته ای از سوی دفتر نخست وزیری تشکیل شده و مسئولیت تماس با تمام جریانهای سیاسی به منظور برگزاری گفت و گوی ملی را برعهده بگیرد.

وی، کنفرانس گفت‌وگو را موضوعی ملی و قانونی دانسته و گفت: ابتکارات طرفهای منطقه ای می تواند در موفقیت این گفت‌وگوها نقش داشته باشد.

الزعبی تاکید کرد: دولت سوریه بر سراسر خاک این کشور تسلط داشته و ارتش نیز به عنوان قدرت نظامی می تواند اوضاع را نهایی کند اما وظایف آن مبتنی بر  اصول اخلاقی است که بر اساس آن نباید به طور افراطی درمناطقی که تروریست های مسلح در آن پناه گرفته اند، به زور متوسل شود.

وی اظهارداشت: بررسی ها همچنان ادامه دارد و احتمال دارد صبح فردا نیز نشست دیگری برگزار شود.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سخنرانی چند روز پیش خود،به تشریح اوضاع جاری این کشور و ارائه راه حل بحران آن پرداخت.

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.