کشف روزانه 1286 کیلوگرم مخدر/ دستگیری 30 فروشنده و معتاد در هر ساعت

بررسی آخرین آمار اعلام شده از سوی پلیس نشان می‌دهد در 9 ماه نخست امسال هر ساعت 53 کیلوگرم مواد مخدر در کشور کشف و روزانه 652 پرونده در ارتباط با مواد مخدر تشکیل می شود.
شنبه، 23 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کشف روزانه 1286 کیلوگرم مخدر/ دستگیری 30 فروشنده و معتاد در هر ساعت

بررسی آخرین آمار اعلام شده از سوی پلیس نشان می‌دهد در 9 ماه نخست امسال هر ساعت 53 کیلوگرم مواد مخدر در کشور کشف و روزانه 652 پرونده در ارتباط با مواد مخدر تشکیل می شود.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به تازگی از کشف 355 تن ماده مخدر در کشور در 9 ماه امسال خبر داده است. براساس گفته سردار مویدی بیشتر کشفیات مواد مخدر امسال را مخدرهای سنتی تشکیل می دهد. همچنین کشف مخدرهای صنعتی نیز نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است و آشپزخانه‌های تولید این ماده در کشور فعال هستند. البته پلیس با قدرت شناسایی و انهدام آشپزخانه های تولید شیشه را در دستور کار دارد.

کشف روزانه 1286 کیلوگرم ماده مخدر در کشور/ هر ساعت 53 کیلوگرم

براساس اعلام آمار کشفیات مواد مخدر در 9 ماهه امسال روزانه به طور میانگین یکهزار و 286 کیلوگرم مواد مخدر در کشور کشف شده است. این آمارها حاکی از آن است که ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و سایر رده های پلیس موفق به کشف هر ساعت 53 کیلوگرم انواع مواد مخدر می شوند. به گفته پلیس، مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی و دریا وارد و علاوه بر توزیع درکشور از طریق مرزهای غربی کشور به اروپا ترانزیت می شود.

استانهای رکورددار کشف مواد مخدر

همچنین در 9 ماهه نخست امسال 2 استان رکورد دار کشف مواد مخدر بوده اند و 80 درصد از کشفیات امسال را به خود اختصاص دادند.علاوه بر پلیس مرزبانی، استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان به عنوان خط مقدم برخورد با ورود مواد مخدر رکورددار بیشترین میزان کشفیات هستند. البته کشف مواد مخدر در این استانها باعث شده است که میزان کشف در سایر استانها به شدت کاهش یافته و درگیری با قاچاقچیان به مرز منتقل شود.

تشکیل روزانه 652 پرونده مواد مخدر

براساس اعلام پلیس در 9 ماهه امسال 180 هزار پرونده در خصوص مواد مخدر در نیروی انتظامی تشکیل شده است. پرونده هایی که روزانه 652 بار و هر ساعت 27 مورد از آن در کشور تشکیل می شود.

کاروان مسلحانه ترانزیت مواد مخدر نداریم

فرمانده نیروی انتظامی نیز رشد قابل توجه میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به دهه گذشته را تائید می کند. به عقیده سردار احمدی مقدم امروز دیگر شاهد حضور کاروانهای مسلح اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر نیستیم و دیگر کسی جرات حمل مواد مخدر با دوشکا را ندارد.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی، در حال حاضر انتقال مواد مخدر در قالب جاسازی یا در کانتینرهای ترانزیتی انجام می شود. اما جرایم مرتبط با تجارت مواد مخدر همانند قتل، آدم ربایی و شرارت کاهش چشمگیری یافته است. در گذشته هر فردی به خود اجازه می داد به راحتی بر سر مواد مخدر اقدام به گروگانگیری یا آدم ربایی کرده و طعمه خود را به خارج از کشور انتقال دهد اما دیگر خبری از این اوضاع نیست.

انهدام روزانه 6 باند مواد مخدر

با توجه به افزایش فعالیت مافیا تولید و توزیع مواد مخدر امسال فعالیت پلیس بر شناسایی و انهدام باندهای تولید و توزیع مواد مخدر متمرکز شد. در این رابطه با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در 9 ماه نخست امسال هر روز به طور میانگین 6 باند و در مجموع هزار و 700 باند شناسایی و متلاشی شده است. این در حالی است که انهدام باندهای مواد مخدر نسبت به مدت مشابه افزایش 5 درصدی را نشان می دهد.

دستگیری هر ساعت 30 فروشنده و معتاد در کشور

در همین رابطه سردار مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کاهش دستگیری معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر می گوید: پلیس در هر ساعت نزدیک به 30 قاچاقچی و معتاد را شناسایی و دستگیر می کند به طوریکه در 9 ماه نخست امسال نیز 200 هزارنفر در ارتباط با مواد مخدر از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

گزارش مجید غمخوار

/111/نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.