رئیس اوقاف تویسرکان :

تویسرکان 293 موقوفه ‌دارد

رئیس اوقاف و امورخیریه اوقاف تویسرکان با ببان اینکه تویسرکان دارای 293 فقره موقوفه است، گفت: درآمد امسال موقوفات تویسرکان نسبت به سال گذشته از رشد 58 درصدی برخوردار است.
يکشنبه، 24 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تویسرکان 293 موقوفه ‌دارد

رئیس اوقاف و امورخیریه اوقاف تویسرکان با ببان اینکه تویسرکان دارای 293 فقره موقوفه است، گفت: درآمد امسال موقوفات تویسرکان نسبت به سال گذشته از رشد 58 درصدی برخوردار است.

به گزارش راسخون، حجت‌الاسلام احمدرضا خزائی اظهار کرد: گسترش فرهنگ وقف یکی از عمده‌ترین آیتم‌های ایجاد بستر برای رشد ارزش‌های معنوی و متعالی در شکل توزیع عادلانه ثروت است.

وی با بیان اینکه وقف تأثیر ژرفی در توسعه اقتصادی، فکری، فرهنگی و معنوی دارد، ابراز داشت: دین مبین اسلام بر گسترش و ترویج فرهنگ وقف بیش از هر چیز دیگری تأکید دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان، با تأکید بر اینکه استفاده از فرهنگ و هنر در راستای نهادینه‌سازی وقف نقش‌آفرین است، افزود: رونق‌بخشی به حوزه انتشاراتی، به کارگیری نیروی انسانی متخصص و کارآمد، مشارکت مراکز عالی و پژوهشی و تلفیق صنعت گردشگری با سنت وقف عناصری کارگشا در احیای این مهم است.

وی در ادامه تعداد موقوفه‌های تویسرکان را 290 فقره در دو بخش متصرف و غیر متصرف اعلام کرد و افزود: بخش موقوفات متصرفی در حوزه انتفاعی 196 موقوفه شامل مساجد و حسینیه‌ها و سایر اماکن مذهبی و در حوزه منفعتی 94 موقوفه در شهرستان وجود دارد.

خزائی موقوفات غیر متصرف را در تویسرکان سه مورد عنوان و ادامه داد: وقف یک فریضه بسیار ارزشمند و متعالی است که نقش زیادی در سعادت و سلامت زندگی انسان ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: درآمد موقوفات این نهاد در تویسرکان از ابتدای سال ‌جاری تاکنون نسبت به سال گذشته از 58 درصد رشد برخوردار است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان مبلغ درآمد سال 90 موقوفات شهرستان را 280 میلیون ریال اعلام و اظهار داشت: درآمد موقوفات جمع‌آوری شده از ابتدای سال‌ جاری تاکنون از منابع موقوفی تویسرکان 800 میلیون ریال است.

وی افزود: درآمد موقوفات سال جاری در بخش‌های حفظ و نگهداری از موقوفه، روضه‌خوانی اهل بیت (علیها السلام)، تعزیه‌داری حضرت سیدالشهداء، اطعام فقرا و مساکین، خیرات مبرات، کمک به زائران مشهدالرضا(علیه السلام) و .... هزینه شده است.

خزائی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص فعالیت‌های فرهنگی اوقاف و امور خیریه گفت: طرح‌های بهاری، سوگواری یأس نبوی، نشاط معنوی ویژه ایام تابستان، جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی، بصیرت عاشورایی، اعزام روحانی به بقاع متبرکه و برگزاری پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ، قرائت، مفاهیم و ترتیل در سال جاری از سوی این نهاد در شهرستان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف فعالان قرآنی شهرستان رتبه‌های برتر کسب کردند، گفت: آتنا الوندی با رتبه نخست استانی در بخش مفاهیم تخصصی و زهرا محمد‌ظاهری در بین شرکت‌کنندگان زیر 16 سال در رشته قرائت مقام سوم استانی به مرحله کشوری راه یافتند و فرشته بیاتی در حفظ 10 جزو قرآن رتبه نخست استانی را به خود اختصاص داد.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.