دومین دوره تخصصی رساله ذهبیه امام رضا(ع) در مشهد آغاز شد

دومین دوره تخصصی ـ آموزشی طب‌الائمه(ع) با گرایش رساله ذهبیه امام رضا(ع) از 28 دی‌ماه در مشهد آغاز شد.
پنجشنبه، 28 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دومین دوره تخصصی رساله ذهبیه امام رضا(ع) در مشهد آغاز شد

دومین دوره تخصصی ـ آموزشی طب‌الائمه(ع) با گرایش رساله ذهبیه امام رضا(ع) از 28 دی‌ماه در مشهد آغاز شد.

به گزارش راسخون  حسینعلی قهرمانی، رئیس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی، افزود: دومین دوره تخصصی ـ آموزشی طرح جامعه مبانی معصومین(ع) با گرایش رساله ذهبیه امام رضا(ع) از پنج شنبه، 28 دی‌ماه در شهر مشهد مقدس آغاز شد.

قهرمانی با اشاره به اهداف این دوره آموزشی، ادامه داد: معرفی آموزه‌های پزشکی اهل بیت(ع)، احیای مبانی طب دینی در جامعه، بسترسازی برای پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در زمینه طب با محوریت طب معصومین(ع)، تربیت و تشویق مبلغان و محققان در زمینه طب و دین و تلاش برای نهادینه کردن باورهای دینی مؤثر در نظام سلامت افراد جامعه بر مبنای آموزه‌های طبی معصومین(ع) از جمله این اهداف است.

وی با بیان اینکه ده جلسه برای تدریس این دوره در نظر گرفته شده است، ادامه داد: رساله ذهبیه حضرت رضا(ع)، در موضوعات مختلفی طب پیشگیری، دانش تغذیه و بهداشت است.

رئیس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه رساله ذهبیه توسط آیت‌الله سید حسن ضیایی مورد بررسی و تدریس قرار می‌گیرد، اظهار کرد: پزشکان، پرستاران، مشاوران دینی و مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی مخاطبان این دوره بودند که البته عموم افراد علاقه‌مند به طب ائمه(ع) نیز می‌توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه نخستین دوره رساله ذهبیه در 10 جلسه، نیمه دی‌ماه سال جاری برگزار شد، گفت: به جهت استقبال بالای مخاطبان و مبلغان در نخستین دوره و وجود تقاضای بسیار برای تشکیل مجدد این کلاس‌ها در نوبت بعد از ظهر، دومین دوره رساله ذهبیه امام رضا(ع) برنامه‌ریزی شد.

قهرمانی ادامه داد: این دوره با همکاری اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، کانون فرهنگی و آموزشی حیات طیبه مهدوی و انجمن علمی گیاهان دارویی کشور تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه تدریس دوره‌های طب النبی و طب الصادق(ع) برای سال آینده در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: کلیه مبلغانی که در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی پرونده تبلیغی دارند، می‌توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند که به تمام شرکت‌کنندگان گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

رئیس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در کلاس‌های دوره دوم رساله ذهبیه، به خیابان آخوند خراسانی، بین آخوند خراسانی 26 و 28، کانون حیات طیبه مهدوی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های 09353704460 و 09156246281 و 8554665 داخلی 105 تماس بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: دوره دوم کلاس‌های رساله ذهبیه امام رضا(ع) از پنج‌شنبه 28 دی‌ماه، ساعت 16 الی 19 در مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمی‌نژاد، دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی واقع در میدان صاحب‌الزمان آغاز شد.

/7432/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.