روزهای بی خاطره فوتبال

اتفاقات عجیب و غریب متوالی گریبان فوتبال ایران را گرفته است.
شنبه، 30 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
روزهای بی خاطره فوتبال

اتفاقات عجیب و غریب متوالی گریبان فوتبال ایران را گرفته است.

به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران، فوتبال ایران در سالهای اخیر مشکلات زیادی داشته و همواره در میادین بین المللی در رده ملی و باشگاهی یک ناکام بزرگ لقب گرفته است.

علی کفاشیان دومین دوره ریاست خود بر فدراسیون فوتبال را پشت سر می گذارد و هم چنان شاهد اتفاقات عجیب در فدراسیون تحت هدایت او هستیم.

کفاشیان در دوره اول ریاست بر فدراسیون فوتبال آشنایی کافی بر مسائل و روابط فوتبال نداشت و شاهد مشکلات زیادی در گستره فوتبال کشورمان بودیم. در آن روزها منشور اخلاقی، عدم حضور دروازه بان های خارجی در لیگ برتر و قانون سقف قرار داد وقت و انرژی زیادی از فوتبال ایران را به خودش اختصاص داد اما رئیس فدراسیون فوتبال ایران همواره مشکلات را به مدیران زیردستی اش ارجاع می داد تا مسئولیتی متوجه او نباشد.

کفاشیان که هر روز فشار انتقادات را بیشتر حس می کرد، در دوره دوم ریاست خود بر فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت استقلال فدراسیون را حفظ کند. در روزهایی که مجمع فدراسیون فوتبال همواره شعار استقلال فدراسیون را سر می داد، کنار گذاشتن غلامرضا بهروان از سازمان لیگ ، اتفاقی بود که استقلال مجمع را هم زیر سوال برد چرا که بهروان با انتخاب مجمع در چارت مدیرتی فدراسیون فوتبال قرار گرفته بود و کفاشیان رای مجمع را نادیده گرفت و او را برکنار کرد تا مهدی تاج که در گذشته مشکلات زیادی با رئیس فدراسیون فوتبال داشت، دوباره در حوزه مدیریتی فوتبال ایران فعال شود. البته در این راستا شایعاتی هم مبنی بر تحمیلی بودن تاج به کفاشیان مطرح شد که مطابق انتظار هر دو نفر آن را تکذیب کردند.

مشکلات فوتبال ایران در کنار ناکامی های تیم های ملی در رده های مختلف باعث شده تا خاره خوشی از این رشته جذاب و پرطرفدار در ذهن علاقه مندان به فوتبال ایران در سالهای گذشته شکل نگیرد. امروز وقتی به کارنامه ملی کفاشیان نگاه می کنیم شاهد افت فاحش فوتبال کشورمان هستیم چرا که در رنکینگ فیفا از زمان حضور او در فدراسیون تاکنون 45 رده سقوط کرده ایم و در جایگاه بسیار نازلی قرار گرفته ایم.

فدراسیون کفاشیان نقاط ضعف زیادی در این سالها داشته اما در میان بهت و حیرت همگان در همین سالها دو بار به عنوان برترین فدراسیون سال قاره کهن انتخاب شده که در جای خود مورد سوال است چگونه می شود فوتبالی که به لحاظ ساختاری، امکانات، مدیریت، برنامه ریزی و... مشکلات زیادی دارد و در سالهای اخیر در اکثر میادین بین المللی شکست خورده است، برترین فدراسیون آسیا شده و بالاتر از کره جنوبی و ژاپن قرار بگیرد.

فوتبال ایران روزهای بی خاطره اش را پشت سر می گذارد و علی کفاشیان دلخوش به عنوان برترین فدراسیون سال آسیا است. کفاشیان فردا از فوتبال ایران می رود اما همگان به یاد خواهند داشت که این رشته در زمان مدیریت او مشکلات و ناکامی های زیادی را تحمل کرده و در رنکینگ فیفا هم بدترین جایگاه دو دهه اخیر را به دست آورد.

روزهای بی خاطره فوتبال ایران خواهند گذشت.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.