فریدونی هشدار داد

مخالفت مجلس با تولید "بنزین حاوی متانول"

عضو کمیسیون انرژی گفت: مجلس با تولید بنزین با مخلوط 35 درصدی متانول که باعث آلودگی هوا و مضرات متعدد می‌شود، مخالفت خواهد کرد.
يکشنبه، 1 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مخالفت مجلس با تولید "بنزین حاوی متانول"

عضو کمیسیون انرژی گفت: مجلس با تولید بنزین با مخلوط 35 درصدی متانول که باعث آلودگی هوا و مضرات متعدد می‌شود، مخالفت خواهد کرد.

به گزارش راسخون، نادر فریدونی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، به تولید بنزین با پایه "متانول" واکنش نشان داد و گفت: مجلس با تولید بنزین با پایه متانول 35 درصدی مخالفت خواهد کرد.

وی افزود: اگر کمیسیون انرژی مجلس به این نتیجه برسد که بنزینی تولیدی  باعث آلودگی هوا می‌شود، قطعا واکنش منفی نشان خواهد داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: ما باید سعی کنیم تا بنزین با استانداردهای یورو 4 و یورو 5 تولید کنیم نه اینکه به دنبال تولید بنزینی باشیم که باعث آلودگی هوا و ایجاد مضرات جسمی شود.

فریدونی تاکید کرد: مجلس با تولید بنزینی که دلیل موجه فنی نداشته و باعث آلودگی هوا شود مخالفت خواهد کرد.
شایان ذکر است، در پی درج خبر رونمایی از تولید بنزین با مخلوط ۳۵ درصدی متانول‌، انجمن خودروسازان ایران اقدام به انتشار نامه‌ای خطاب به معاونت سازمان حفاظت محیط زیست کرده است که در ادامه آمده است:

«به احتمال زیاد خبر رونمایی از تولید ۶ تا ۷ میلیون لیتر بنزین با مخلوط ۳۵ درصدی متانول در حضور جناب آقای قاسمی وزیر محترم نفت را شنیده اید. در حالیکه در اغلب کشورهای جهان برای ارتقاء کیفیت سوخت ، از ۵ تا ۱۵ درصد اتانول استفاده می کنند متأسفانه ما به دنبال استفاده از متانول آن هم با ترکیب ۳۵ درصدی هستیم که حتی بخار آن باعث کوری چشم می شود.

عوارض استفاده از بنزین پایه متانول عبارتند از:

۱- سیستم سوخت رسانی، باک، فیلتر و پمپ بنزین، لوله های فلزی، واشرها و قطعات پلاستیکی دچار خوردگی شدید و در نتیجه نشت بنزین می شود که خطر آتش سوزی خودروها را تشدید می کند.

۲- مصرف سوخت به شدت بالا می رود و لذا باک خودروها باید تعویض شده و بزرگتر شوند.

ECU -۳های حدود ۱۰ میلیون خودروی در حال تردد باید تعویض شده و مطابق ترکیب جدید برنامه ریزی شوند.

۴-کاتالیست کانورتور خودروها باید تعویض و با طراحی جدید نصب شوند.

۵- بخارات متصاعده از متانول به شدت سمی بوده و علاوه بر صدمات ریوی ، حتی ممکن است باعث کوری چشم شود.»

/111/نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.