یک روانپزشک:

دیدن خواب های آشفته و تکان دادن پاها از علائم اضطراب است

یک روانپزشک گفت: دیدن خواب های آشفته و تکان دادن پاها از علائم اضطراب است.
دوشنبه، 2 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دیدن خواب های آشفته و تکان دادن پاها از علائم اضطراب است

یک روانپزشک گفت: دیدن خواب های آشفته و تکان دادن پاها از علائم اضطراب است.

به گزارش راسخون به نقل از وب دا، دکتر سید سعید صدر، روانپزشک با بیان این مطلب اظهار داشت: اضطراب امروز تقریباً گرفتاری همه افراد جامعه است و بیشتر مراجعان به روانپزشک‌ها، بیمارانی هستند که از اضطراب رنج می‌برند و  اضطراب گاهی فرد را از زندگی سیر می‌کند.

وی افزود: ممکن است افراد به خاطر گرفتاری‌ای که در زندگی دارند، دچار اضطراب شوند که این موضوع بیمارگونه نیست، اما اگر همین اضطراب منجر به اختلال در عملکرد انسان شود و مثلا باعث اختلال در خواب و اشتها شود یا اگر فردی حوصله دیگران را نداشته باشد، این اضطراب بیماری است و نیازمند درمان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: کسی که دچار اضطراب می‌شود به طور دائم دست‌هایش را به هم می‌مالد، در جایی که نشسته آرام نیست، پایش را حرکت می‌دهد، نسبت به آینده نگران است، خواب‌های آشفته می‌بیند و اعتماد به نفس کمی‌ دارد. اطرافیان با دیدن چهره فرد مضطرب متوجه بیماری او می‌شوند.

دکتر صدر خاطرنشان کرد: اضطراب یکی از ناتوان‌کننده‌ترین اتفاقاتی است که از نظر روحی برای یک فرد اتفاق می‌افتد و باید برای درمان آن راه تسکینی پیدا کرد مراجعه به روانپزشک می‌تواند در یافتن راه‌های تسکین کمک کند.

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.