داور ششمین طرح ملی بوی سیب :

فلسفه و منطق قیام عاشورا در فعالیت‌های مجازی مورد غفلت قرار گرفته است

کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما گفت: متأسفانه در فعالیت‌های مجازی ادبیات مستدل و منطقی که فلسفه قیام عاشورا را برای مخاطب تشریح کند، مورد غفلت واقع شده است.
سه‌شنبه، 3 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
فلسفه و منطق قیام عاشورا در فعالیت‌های مجازی مورد غفلت قرار گرفته است

کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما گفت: متأسفانه در فعالیت‌های مجازی ادبیات مستدل و منطقی که فلسفه قیام عاشورا را برای مخاطب تشریح کند، مورد غفلت واقع شده است.

به گزارش راسخون به نقل از دبیرخانه طرح ملی بوی سیب، سمیرا افتخارنیا، کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما و داور ششمین طرح ملی بوی سیب در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا با اشاره به برگزاری این طرح گفت: فضای مجازی از عرصه‌های جدیدی است که به تبلیغ دین کمک می‌کند و امکان نشر و تبلیغ آثار دینی در عرصه‌های مختلف را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که برگزاری طرح ملی بوی سیب به فعالیت در این فضا بسیار کمک کرده است، افزود: تولید محتوای دینی در زمینه عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام از برکات برگزاری این جشنواره است، همچنین این جشنواره یک فضای رقابت مثبت در میان وبلاگ‌های مذهبی ایجاد کرده است.

کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما خاطرنشان کرد : مسؤولان برگزاری این همایش با توجه به آثار رسیده به این نتیجه رسیدند که آثار عاشورایی در فضای مجازی به غنای ویژه‌ای دست یافته‌ است، بر این اساس رویکرد داوری در جشنواره ششم تغییر یافت.

وی گفت: همچنین افرادی در این فضا با بازنشر مطالب عاشورایی در فضای مجازی می‌توانند به عنوان خادمان حسینی معرفی شوند، این رویکرد، رویکرد مطلوبی بوده است.

افتخارنیا با بیان این‌که این بازنشر آثار و معرفی آثار دیگر در دوره‌های قبل وجود نداشته است، افزود: یکی دیگر از توانایی‌های افراد این است که افزون بر تولید محتوا به تبلیغ و ترویج این مطالب اقدام کنند.

وی اضافه کرد: فعالیت در عرصه مجازی در زمینه امام حسین علیه السلام و ادبیات عاشورایی بیش از حد به ادبیات شعرگونه و ادبیات داستانی نزدیک شده است، متأسفانه ادبیات مستدل و منطقی که فلسفه قیام عاشورا را برای مخاطب تشریح کند، مورد غفلت واقع شده است.

کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما تصریح کرد: در طول این سال‌ها وبلاگ‌هایی که داستانک‌ها و دل‌نوشته‌های عاشورایی منتشر می‌کنند، رواج یافته و از این مطالب نیز کپی‌برداری شده است.

وی با بیان این‌که هنوز در عرصه ارائه ادبیات منطقی و معقول ضعیف هستیم، ابراز داشت: عرصه‌های خالی بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که نیازمند فعالیت بیشتر در این زمینه هستیم.

افتخارنیا خاطرنشان کرد: در بخش رقابت وبلاگی محتوا در نظر گرفته می‌شود، همچنین نحوه به اشتراک‌گذاری و فعال بودن فرد در عرصه مجازی از امتیازات به شمار می‌آید.

وی افزود: آثار امسال در دوره پنجم و ششم بسیار مطلوب بود و در این دو دوره آثار بسیار مناسبی را شاهد بودیم، در حوزه ادبیات کوتاه رشد خوبی در جشنواره داشتیم اما هنوز در مطالب مستدل و فلسفه قیام عاشورا کمبود داریم.

کارشناس پژوهش دفتر امور زنان و خانواده معاونت سیما شرکت‌کنندگان این جشنواره را از میان رده‌های سنی مختلف دانست و گفت: از دبیرستانی تا فرد 45 ساله در زمینه‌های شعر، مینی‌مال، دل‌نوشته و مطالب عقلانی عاشورا شرکت‌کننده داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: همچنین این جشنواره از سوی اهالی فرهنگ همانند شاعرانی مانند آقای برقعی و بیاتانی مورد استقبال قرار گرفته که این امر مطلوبی است
گفتنی است مراسم اختتامیه ششمین طرح ملی بوی سیب با هدف انتخاب خادمان برتر حسینی در فضای مجازی پنجشنبه 5 بهمن 91 از ساعت 15 در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام برگزار خواهد شد .
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.