فرافکنی های اسرائیل به دلیل شهرک سازی هاست

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: رژیم صهیونیستی با تبلیغات دروغ برضد ایران تلاش دارد توجه جهانیان را از شهرک سازی ها و دیگر جنایاتش در سرزمینهای اشغالی فلسطین منحرف کند.
پنجشنبه، 5 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
فرافکنی های اسرائیل به دلیل شهرک سازی هاست

 نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: رژیم صهیونیستی با تبلیغات دروغ برضد ایران تلاش دارد توجه جهانیان را از شهرک سازی ها و دیگر جنایاتش در سرزمینهای اشغالی فلسطین منحرف کند.


به گزارش راسخون به نقل از واحد مرکزی خبر، غلامحسین دهقانی در نشست ماهانه شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه به نمایندگی از جنبش عدم تعهد، اقدامات اسرائیل از جمله شهرکسازی ها و توقیف مالیات فلسطینی ها را محکوم کرد.

سفیر و معاون نماینده کشورمان نزد سازمان ملل تشدید شهرکسازی های رژیم صهیونیستی پس از تصویب قطعنامه اخیر ارتقای جایگاه فلسطین را نقض حقوق بین الملل و قطعنامه های سازمان ملل ارزیابی کرد و افزود: توقیف درآمدهای مالیاتی فلسطینی ها در واقع راهزنی آشکار و تنبیه دسته جمعی آنان است تا وضع اقتصادی فلسطین تحت تاثیر قرار گیرد و بحران مالی در سرزمینهای اشغالی فراگیر شود.

دهقانی تاکید کرد: جنبش عدم تعهد این گونه اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم می کند و از شورای امنیت می خواهد به مسئولیت های خود بر اساس منشور ملل متحد برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و بویژه در موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی عمل کند.

وی با ابراز نگرانی شدید از وضع زندانیان فلسطینی و بویژه سیصد کودک، زن و مقامات منتخب فلسطینی که بصورت غیر قانونی در زندانهای اسرائیل نگهداری می شوند، توجه اعضای شورای امنیت را به اوضاع وخیم انسانی در نوار غزه جلب کرد.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد گفت: جنبش عدم تعهد رفع فوری و کامل محاصره غزه و بازگشائی مبادی ورودی به این منطقه را خواستار است.

دهقانی همچنین بر عزم کشورهای جنبش عدم تعهد برای حمایت و کمک به مردم فلسطین تا تحقق خواسته های مشروع آنان از جمله عدالت و استیفای حق مسلم تعیین سرنوشت در دولت مستقل فلسطینی تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش و در پاسخ به اظهارات بی اساس نماینده رژیم صهیونیستی درباره کشورمان گفت: در حالیکه اجماع بین المللی در شصت و پنج سال گذشته، موضوع فلسطین  را مشکل اصلی خاورمیانه می داند، رژیم صهیونیستی و حامی آن یعنی آمریکا، تلاش دارند دستور جلسه شورای امنیت درباره جرائم ارتکابی اسرائیل و بویژه شهرکسازی ها و توقیف در آمدهای مالیاتی فلسطینی ها را مختل و توجهات را به سوی برنامه صلح امیز هسته ای ایران منحرف کنند.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد افزود: مضحک تر آنکه، رژیمی ادعاهایی بی اساس درباره برنامه صلح امیز هسته ای ایران مطرح می کند که خود، تنها زرادخانه سلاح اتمی در خاورمیانه را داراست.

دهقانی با اشاره به سلاح های اتمی رژیم صهیونیستی و سابقه تجاوزگری و تروریسم دولتی این رژیم که نگرانی اصلی کشورهای خاورمیانه است، تاکید کرد: تلاش این رژیم برای پنهان کردن اقدامات بیرحمانه خود در پشت اتهامات بی اساس برضد جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر نگرانی کشورها، این مسئله بر همگان روشن کرده است که اسرائیل از تبلیغات منفی برضد ایران به عنوان پوششی برای اقدامات خود و انحراف افکار عمومی بین المللی از جنایاتش در فلسطین استفاده می کند.

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.