ماه فرو ماند از جمال محمد (ص)/ وحدت نیاز امروز و فردای جامعه

سلام و صلوات خداوند بر رسول اخلاق و مهربانی که با بعثت پر شکوهش جهان را غرق در نور ساخت و جهانیان را به اخوت، برابری و برادری دعوت کرد و در شرایط حساس بین المللی و داخلی، وحدت بیش از هرزمانی نیاز جامعه اسلامی است.
جمعه، 6 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ماه فرو ماند از جمال محمد (ص)/ وحدت نیاز امروز و فردای جامعه

سلام و صلوات خداوند بر رسول اخلاق و مهربانی که با بعثت پر شکوهش جهان را غرق در نور ساخت و جهانیان را به اخوت، برابری و برادری دعوت کرد و در شرایط حساس بین المللی و داخلی، وحدت بیش از هرزمانی نیاز جامعه اسلامی است.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، پیامبر نور و رحمتی که انسانی کامل و قرآنی بود که ماه نیز برابر حسن خلق و کمالش از تابش فرو می ماند و سر تعظیم دارد.


پیامبر عظیم الشان اسلام در عصر تاریکی و جهالت آن روز جامعه ،متعالی ترین دستورات را برای جامعه بشری به ارمغان آورد و امروز مسلمانان می بایست با بکارگیری دستورات و پیروی دقیق از فرامین و سیره  آن رسول گرامی جامعه اسلامی را به قلل رفیع افتخار و عزت نائل سازند.
 
نامگذاری هفته وحدت  اقدام مدبرانه و عالمانه ای بود که توسط حضرت امام خمینی(ره) برای خنثی کردن توطئه های دشمنان انجام شد و امروز همه ما وظیفه داریم که در راستای هدف بزرگ حضرت امام (ره) تلاش و کوشش نماییم.
 
به تاکید کارشناسان مذهبی و دینی، امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و همبستگی دارد و این موضوع مهم همواره مورد تاکید  رهبر فرزانه حضرت امام خامنه ای "مد ظله عالی" بوده است.

همزمان با آغاز هفته وحدت، جشن های مذهبی در مناطق مختلف گلستان که نگارستانی از اقوام و قومیت های مذهبی مختلف است آغاز شده و این آیین ها همزمان با این هفته در گوشه و کنار استان برپا می شود.

بیش از 30 درصد از جمعیت یک میلیون و 700 هزار نفری گلستان را اهل سنت تشکیل می دهند که در کنار سایر اقوام با مسالمت در رنگین کمان ایران زمین بسر می برند.

امام جمعه بندرگز با گرامیداشت هفته وحدت گفت: خداوند پیامبر را الگویی زیبا برای زندگی قرار داده است، یعنی سیره و رفتار پیامبر برای همه ما الگویی نیکی است.
 
ماه فرو ماند از جمال محمد (ص)/ وحدت نیاز امروز و فردای جامعه

 

حجت الاسلام مصطفی محمدی افزود: پروردگار عالم در تمامی دوران زندگی به پیامبر اکرم (ص) عنایت ویژه ای داشته است، تا آنجا که می فرمایند" ما تو  را در یتیمی ماوا دادیم، در جاهلیت عربستان هدایت کردیم و .. ".

وی اظهار داشت: همچنین خداوند می فرمایند، ما فشارهای روحی و اجتماعی را از پیامبر برداشتیم و کار را به اینجا رساندیم که دسته دسته مردم به سوی تو می آیند، برای اینکه پیامبرو چراغ هدایت بود و خود سوخت و به جامعه نور داد.

وی عنوان کرد: خداوند رحمان، مقام پیامبر اکرم (ص) را آنقدر بالا می برد که خدا و ملائکه بر پیامبر اکرم صلوات می فرستند و پیامبر نیز می فرماید من آمده ام تا اخلاق را کامل کنم.

اخلاق پیامبر قرآنی است
 
حجت الاسلام محمدی با اشاره به خلقیات پیامبر اکرم (ص) افزود: اخلاق پیامبر عظیم و بزرگ است و از آیشه درباره اخلاق پیامبر می گید: اخلاق پیامبر قرآنی است.

امام جمعه بندرگز اظهار داشت: اگر قرآن را بصورت انسان درآورند پیامبر می شود زیرا قرآن می خواهد انسان کامل تحویل دهد و پیامبر انسان کاملی است که اخلاقش قرآنی است.

وی عنوان کرد:  روز ولادت پیامبر را روز اخلاق و مهر ورزی نام داده اند و از آنجاییکه درباره تاریخ ولادت پیامبر اکرم (ص) بین شیعه و سنی اختلاف وجود داشت، به ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی، این فاصله را هفته وحدت نامگذاری شده است.
 
صدمات تفرقه بین مذاهب اسلامی

امام جمعه بندرگز یادآورشد: در تاریخ اسلام، همیشه تفرقه و اختلافات بین مذاهب اسلامی از مسائل بغرنج و بنیانکن بوده و صدمات جبران ناپذیری بر پیکر اسلام وارد کرده است و امروز جهان اسلام بیش از همه نیاز به وحدت و همبستگی دارد.

وی گفت: مقصود از وحدت به این معنا نیست دست از اعتقادات خود بردارد، شیعه سنی شود و یا بالعکس، بلکه این است که مسلمانان در کنار حفظ مذاهب خود برمحور مشترکات دین، مثل توحید، قران و سنت نقطه اشتراک داشته باشند.

امام جمعه بندرگز یادآورشد: مراد از وحدت آنست که در برابر دشمنان موضع واحدی داشته باشیم و جبهه واحدی تشکیل دهیم نه اینکه نوکر استکبار شویم.
 
ماه فرو ماند از جمال محمد (ص)/ وحدت نیاز امروز و فردای جامعه


حجت الاسلام محمدی یادآورشد: حربه دشمنان اسلامی برای مقابله با جبهه وحدت اسلامی، بیداری و خیزش اسلامی، ایجاد و تفرقه بین مذهب اسلامی است.

امام جمعه بندرگز افزود: دنیا از غرب از دو چیز هراس دارد، محور مقاومت و موج بیداری که کانون این دو در جمهوری اسلامی است و از اینرو موج ایران هراسی را به راه انداخته است و در سوریه و عراق جنگ مذهبی ایجاد کرده تا مقاومت و بیداری اسلامی را از بین ببرد.

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد: ما باید با اهتمام در حفظ وحدت و انجسام اسلامی در برابر زورگویی های دشمنان بایسیتم و اگر امروز دشمنان بر بسیاری از مسلماان سلطه دارند ناشی از عدم اتحاد مسلمین است.

وی اظهار داشت: اگر امام راحل فرمودند هر مسلمان یک سطل آب روی اسرائیل بریزد نابود می شود، یعنی با اتحاد و وحدت جامعه اسلام، اسرائیل را باید از بین برد.

همچنین برای هفته وحدت بیش از 100 برنامه در سراسر گلستان تدارک دیده شده که درحال اجراست. حجت الاسلام نورالله ولی نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی در این زمینه می گوید: برگزاری همایش های مختلف در شهرهای استان از جمله برنامه هاست که در این مدت اجرا می شود، همچنین اعزام مبلغان در این هفته پیش بینی شده که گفتمان ها، همایش و سخنرانیها را مدیریت خواهند کرد.

وی به تهدیدهای حوزه وحدت اقوام و مذاهب اشاره و اضافه کرد: اختلاف بین احکام فقهی و اختلاف دیدگاه درباره مسائل دینی و شرعی صدر اسلام از جمله موارد است.

حجت الاسلام ولی نژاد، تفاوت در زبان و گویش و شیطنت های دشمنان را از جمله آسیب ها و تهدیدهای فراروی وحدت مسلمانان برشمرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: ما می توانیم از این تهدیدها به عنوان فرصت بهره گرفته  و بر این باور باشیم که هر مذهبی به فقه خود عمل کند و یکدیگر را سرزنش نکنند
 
وی مقوله وحدت در کشور را هم نیاز ضروری برشمرد و گفت: برای مقابله با تهاجم اقتصادی و فرهنگی دشمن، وحدت بین مسئولان ضرورت دارد.
 
علیرضا نوری کجوریان

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.