واکنش حمزه‌زاده به حاشیه‌‌سازی‌های اخیر برای حوزه هنری

شنبه، 7 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
واکنش حمزه‌زاده به حاشیه‌‌سازی‌های اخیر برای حوزه هنری

محمد حمزه زاده معاون هنری حوزه هنری در برنامه "هفت" دیشب نسبت به اتهامات و صحبت‌هایی که توسط افرادی به حوزه هنری نسبت داده شد واکنش نشان داد.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، حمزه‌زاده در ابتدای صحبت‌هایش گفت: اولا بنده گلایه‌ای بکنم از برنامه هفته گذشته شما که به بهانه نقد و بررسی یکی از فیلم‌های اکران شده، کارگردان فیلم لا به لای حرف هایش اهانت هایی را در حق حوزه هنری روا داشت. هر چند ایشان در مصاحبه های مطبوعاتی‌اش به ادب و تربیت خانوادگی اش افتخار می کند، ما و بینندگان آن برنامه، نشانه ای از نزاکت و ادب ندیدیم. گلایه من اما از ایشان نیست. چون توقع زیادی از آن آقا نداریم، توقع از شماست که به عنوان مجری اجازه ندهید که هر کسی هر تعبیر بی ادبانه ای را در حق دیگران به کار ببرد.

وی در واکنش به صحبت‌های علی وزیریان ادامه داد: اما در باب صحبت‌های آقای وزیریان، چند نکته هست که گفتنش را لازم دانستم. وگرنه با این که ایشان چندین بار در رسانه ها یادداشت های ریز و درشت درباره حوزه هنری منتشر کرده‌اند، جواب ما خاموشی بوده است.

این مدیر حوزه هنری تاکید کرد: اول این که بر حق حوزه هنری در انتخاب فیلم برای نمایش در سینماهای خودش، تاکید می‌کنم که شما هم البته به درستی اشاره داشتید. اما خوب است آقای وزیریان تکلیف خودشان را لااقل با خودشان روشن کنند. بالاخره ایشان متقاضی اکران فیلمشان در سینماهای حوزه هستند یا نه؟ اگر هستند، مشخصا چه اقدامی برای ارتباط با حوزه هنری کرده‌اند؟ این نقل را از کجا آورده‌اند؟ آنچه که من می‌دانم، پخش‌کننده فیلم ایشان به همکاران ما مراجعه کرده اند و مطابق روال حاکم بر حوزه، جوابشان این بوده که اجازه بدهند نظر شورای کارشناسی اکران حوزه نظر بدهند.

وی افزود:  شورای اکران حوزه چه زمانی فیلم را دیده که نظری درباره آن بدهد؟ ایشان اشاره کردند که با آقای خاموشی مذاکره داشته‌اند. آقای خاموشی کی در امور اکران حوزه دخالتی داشته‌اند که در این باره با ایشان صحبت شده؟ آن هم که دست کم به قول خودشان یک سال پیش اتفاق افتاده است.

حمزه زاده افزود: ضمنا آقای وزیریان اشاره نکردند که این فیلم را با سرمایه کجا ساخته اند. لازم است اشاره کنم که فیلمنامه این فیلم به حوزه هنری ارائه شد که همکاران من به دلایل فنی و کیفی موافق سرمایه‌گذاری برای ساخت آن نبودند. آقای خاموشی با سعه صدر همیشگی‌شان اجازه دادند فیلم با سرمایه یکی از موسسات زیرمجموعه سازمان تبلیغات ساخته شود. حالا منصفان ببینند که کسی که تا به حال همه فیلم‌هایش با سرمایه حوزه هنری و سازمان تبلیغات ساخته شده، چه سلوکی را با این نهاد در پیش گرفته است.

معاون هنری حوزه هنری در پایان صحبت‌های خود درباره فیلم های تحریمی نیز گفت: سخن آخر این که آقای نوروزبیگی همین روزها مصاحبه‌ای کرده اند و تحریم حوزه را هم تکذیب کرده‌اند. به نظر شما و بینندگان فهیم این برنامه، رفتار این آقا برای این نیست که فیلم خودش را به فهرست فیلم‌های موسوم به تحریمی بچسباند؟ چرا که ایشان همین چند روز پیش یادداشتی را با عنوان زنده‌باد تحریم منتشر کردند و اقدام حوزه را موجب بالاتر رفتن فروش فیلم‌ها دانستند. البته این هم که یک سوءتفاهم بزرگ است که فیلم‌هایی که روی خودشان اسم تحریمی گذاشتند، پرفروش بودند! من گمان می کنم همه ما باید از سرنوشت فیلم هایی که سعی کرده اند با حاشیه‌سازی برای خودشان مشتری جلب کنند و شکست خورده‌اند، عبرت بگیریم.

/7432/
 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.