لباسهای دست دوم سرشار از قارچ و باکتری است

پوشاک تاناکورا، لباس‌های دست‌دومی هستند که پس از استفاده افراد دوباره فروخته شده و توسط افراد دیگر استفاده می‌شوند.
دوشنبه، 9 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
لباسهای دست دوم سرشار از قارچ و باکتری است

پوشاک تاناکورا، لباس‌های دست‌دومی هستند که پس از استفاده افراد دوباره فروخته شده و توسط افراد دیگر استفاده می‌شوند.


به گزارش راسخون به نقل از وب دا؛ مهران معلم ، مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خوزستان گفت: متاسفانه پوشاک دست‌دوم یا در اصطلاح تاناکورا، به وسیله شبکه‌های متعدد و مختلفی توزیع می‌شوند که نمی‌توان بر کار آنها نظارتی داشت.

مهران معلم اظهار کرد: مراکز بهداشت از هویت شبکه‌های غیرمجاز توزیع این پوشاک بی‌اطلاع هستند و نمی‌توان مطمئن شد لباسی که به فروش می‌رسانند سترون شده باشد.

وی تصریح کرد: طبق قوانین وزارت بهداشت، فروش لباس‌های زیر دست‌دوم در هر شرایطی ممنوع است. دیگر لباس‌های دست‌دوم نیز در صورتی که کاملا سترون و ضدعفونی شده باشند و از نظر انتقال بیماری‌های واگیر بی‌خطر شده باشند، می‌توانند به فروش برسند.

مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: اگر یک دانشگاه یا ارگانی خاص توزیع پوشاک دست‌دوم را زیر نظر داشته باشد، به راحتی می‌توان به وضعیت بهداشتی این پوشاک رسیدگی کرد.

وی با اشاره به خطر انتقال بیماری‌های قارچی و پوستی از طریق پوشیدن لباس‌های دست‌دوم، گفت: با وجود ناشناخته بودن شبکه‌های توزیع پوشاک دست‌دوم، برای جلوگیری از خطر انتقال بیماری‌های واگیر از طریق این پوشاک تنها می‌توان با آموزش مردم و استفاده‌کنندگان لباس‌های دست‌دوم یا به اصطلاح تاناکورا وارد عمل شد.

معلم تاکید کرد: هیچ تضمینی برای سالم بودن پوشاک تاناکورا وجود ندارد و مردم نباید از آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: دیگر ارگان‌های اجتماعی مرتبط نیز باید خطر پوشاک تاناکورا در بهداشت عمومی جامعه را جدی گرفته و برای جلوگیری از توزیع آن با مراکز بهداشت همکاری کنند تا توزیع پوشاک دست‌دوم از ریشه اصلاح شود.

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.