لاریجانی در صحن علنی مجلس:

سرویس‌های جاسوسی برخی کشورها زمینه را برای ایجاد و رشد تروریسم فراهم کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دغل‌کاری و فتار دوگانه سرویس‌های جاسوسی قدرت‌های بزرگ و دول کج‌اندیش منطقه زمینه‌ای را فراهم کرده است که تروریسم در آن به وجود آمده و رشد می‌کند.
يکشنبه، 14 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سرویس‌های جاسوسی برخی کشورها زمینه را برای ایجاد و رشد تروریسم فراهم کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دغل‌کاری و فتار دوگانه سرویس‌های جاسوسی قدرت‌های بزرگ و دول کج‌اندیش منطقه زمینه‌ای را فراهم کرده است که تروریسم در آن به وجود آمده و رشد می‌کند.

به گزارش راسخون به نقل از فارس،‌ علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به انفجار روز گذشته در کاظمین گفت: انفجار روز گذشته در کاظمین در میان عزاداران امام جواد (ع) بار دیگر خطر جریان‌های تکفیری و تروریستی را برای منطقه و مسلمانان نشان داد.

وی ادامه داد: تاسف از آنجاست که سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای قدرتمند و بعضی از دولت‌های کج‌اندیش منطقه از سال‌ها پیش از این گروه‌ها حمایت کرده و می‌کند اما در شعار خود را مخالف تروریسم معرفی می‌کند. این دغل‌کاری و رفتار دوگانه فضایی را ایجاد کرده که تروریسم در آن به وجود می‌آید و رشد می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز خوض عزاداران بر عهده کسانی است که جریان‌های تروریستی را به وجود آورده و از آنها حمایت کردند.

لاریجانی با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری اظهار داشت: سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص تحرک دیپلماتیک کشور از چند بعد حائز اهمیت است.ایشان اصل تحرک دیپلماتیک در شرایط فعلی کشور لازم دانسته و مورد حمایت قرار داده‌اند که برای فعالان این عرصه پشتیبانی بسیار ذیقیمتی است.

وی ادامه داد: در همین جا رهبر معظم انقلاب ملاحظاتی را مطرح کردند که ضروری است در ادامه مسیر بدان توجه تام شود و در چارچوب مدنظر رهبر معظم انقلاب گام‌های بعدی برداشته شود. رهبری همچنین در کنار تحرک دیپلماتیک توجه همه مسئولان را به بالا بردن توان اقتصادی و خودکفایی و استقلال در این زمینه جلب کردند که رهنمودی بسیار به جا و ارزنده است.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: بارها این مسئله در مجلس مطرح شده که تکیه بر دانش درونی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی داخل کشور کلید فلاح کشور و ملت است  و حتی در روابط دیپلماتیک و آسان کردن مسیر مذاکرات موثر خواهد بود.

لاریجانی اظهار داشت: ممکن است این به ذهن برخی معنا متبادر شود که تسهیل روابط دیپلماتیک هم به رونق اقتصادی و فضای کسب و کار مدد می‌رساند. طبعا این امور نسبت به یکدیگر تاثیرات متقابل دارند اما نکته اساسی این است که هر چه قدرت درونی اقتصادی متکی بر دانش بومی افزایش یابد هزینه‌های مذاکرات دیپلماتیک کاهش می‌یابد ولذا توصیه مجلس شورای اسلامی پیرو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مجددا به دولت خدمتگذار این است که با تسهیل فضای کسب و کار و به کارگیری نخبگان داخلی همت خود را در درجه اول به این امر معطوف کند.

/111/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.