اهداء اعضای دو بیمار مرگ مغزی در اردبیل

32 بیمار مرگ مغزی در اردبیل به 120 نفر حیات دوباره بخشیده‌اند.
يکشنبه، 14 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اهداء اعضای دو بیمار مرگ مغزی در اردبیل

 32 بیمار مرگ مغزی در اردبیل به 120 نفر حیات دوباره بخشیده‌اند. 

 

به گزارش راسخون به نقل ازایسنا ، عمل ایثارگرانه اهداء عضو در اردبیل ادامه دارد به طوری‌که تاکنون در این استان 32 بیمار مرگ مغزی به بیش از 120 نفر از هموطنانمان حیاتی مجدد بخشیدند. در حرکت نوع‌دوستانه‌ای که عصر روز گذشته در شهرستان بیله‌سوار و بخش جعفرآباد اتفاق افتاد، خانواده یک بیمار مرگ مغزی با رضایت خود اعضای بدن نبی مصطفایی مرد میانسالی که دچار سکته مغزی شده بود را اهدا کردند تا بیش از 10 نفر حیات مجدد پیدا کنند.

 

این بیمار پس از روزها بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) پارس‌آباد به دلیل خونریزی مغزی به حالت بیهوشی به بیمارستان اردبیل انتقال یافت و پس از تایید مرگ مغزی با رضایت خانواده‌اش قلب، ‌کلیه‌ها و سه استخوان این بیمار به همراه دیگر اعضای سالمش به بیماران نیازمند اهدا شد که در سایه آن 10 بیمار در انتظار امید مجدد زندگی حیاتی دوباره یافتند.

 

با اهداء عضوی که در سه سال اخیر در استان اردبیل به همت خانواده‌های بیماران مرگ مغزی اتفاق افتاده است بیش از 120 نفر از هموطنانمان حیاتی مجدد پیدا کردند.

 

اما در پارس‌آباد نیز روز گذشته اعضای بدن یک مرگ مغزی 41 ساله به بیماران نیازمند اهدا شد.اعضای بدن زن 41 ساله پارس‌آبادی که با کسب رضایت از خانواده او انجام شد، به پنج بیمار پیوند زده شد، با موافقت خانواده بیمار کبد، قلب، ‌کلیه‌ها و ریه این بیمار مرگ مغزی پس از جداسازی در بیمارستان امام تهران به بیماران نیازمند پیوند زده می‌شود.

 

مرحومه زولف‌ناز جعفرخانی سومین فرد در پارس‌آباد است که بر اثر مرگ مغزی اعضای بدنش اهدا می‌شود. 

 

/117/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.