افشاگری تکان‌دهنده روانشناس سابق استیل‌آذین در مورد فوتبال ناپاک

داور سرشناس گفت ۱۵ میلیون بدهید تا بازی را برای‌تان درآورم / مهدوی‌کیا و پیروانی هم شاهدند

روانشناس سابق باشگاه‌های استیل‌آذین و پرسپولیس گفت: یک داور بسیار سرشناس که اسمش را نمی‌آورم، از ما ۱۵ میلیون خواست تا شرایط بازی ما با شاهین بوشهر را تغییر دهد.
يکشنبه، 14 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
داور سرشناس گفت ۱۵ میلیون بدهید تا بازی را برای‌تان درآورم / مهدوی‌کیا و پیروانی هم شاهدند

روانشناس سابق باشگاه‌های استیل‌آذین و پرسپولیس گفت: یک داور بسیار سرشناس که اسمش را نمی‌آورم، از ما ۱۵ میلیون خواست تا شرایط بازی ما با شاهین بوشهر را تغییر دهد.
 
به گزارش راسخون به نقل از فارس، این روزها بحث افشاگری علیه برخی داوران در رسانه‌ها سوژه‌ای داغ شده از همین رو مهدی خانبانی روانشناس سابق باشگاه استیل‌آذین در گفت‌وگویی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پرده از یک جریان برداشت.
 
وی در این‌باره به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: در سالی که با تلاش حسین هدایتی استیل‌آذین تیمی بسیار خوب و مقتدر را داشت، متأسفانه به نتایج دلخواه نمی‌رسید. در یکی از بازی‌ها که با شاهین بوشهر داشتیم یکی از مسئولان باشگاه استیل‌آذین به من گفت 15میلیون تومان در یک پاکت می‌گذارد و من این پول را در فرودگاه بوشهر باید به داور بازی بدهم. البته چند روز قبل از برگزاری این مسابقه بارها با مسئولان باشگاه استیل آذین تماس گرفته شد و تاکید کردند که با مبلغ 15 میلیون تومان این بازی شرایطش تغییر خواهد کرد و از همان جا مسئولان باشگاه تاکید داشتند که داور بازی تغییر کند.
 
وی افزود: من گفتم مگر می‌شود این کار را کرد؟ او به من گفت بالاخره حتماً داور حرفی زده که ما می‌خواهیم این کار را انجام دهیم، سپس من سریعاً به دیدار صادق درودگر مدیرعامل وقت رفتم و او گفت که ما درخواست داده‌ایم که داور بازی سریعاً عوض شود اما با تلاش زیاد متوجه شدیم وقتی به بوشهر رسیدیم این کار را نکردند.
 
خانبانی ادامه داد: من فقط قصدم از این حرف‌ها این است که بتوانم به فوتبال پاک کمک کنم و خدایی ناکرده نمی‌خواهم کسی را زیر سؤال ببرم و خودم را بر سر زبان‌ها بیاندازم. حتی وقتی که در هواپیما در حال رفتن به بوشهر بودیم میلاد زنید‌پور و مهدوی‌کیا نیز کنار من بودند و از ماجرا با خبر بودند. در یک صحنه احمد عابدزاده زنیدپور را صدا کرد و من در همین کش و قوس سریعاً موضوع را با مهدوی‌کیا در میان گذاشتم.
 
وی افزود: سپس مهدوی‌کیا گفت: مرا اصلاً وارد این موضوع نکن. من از این مسائل متنفرم. همه ناراحت بودند و واقعاً نمی‌دانستند که چه اتفاقی افتاده در همین هنگام بود که حسین هدایتی مالک باشگاه متوجه این موضوع شد و ناگهان با من تماس گرفت و به من گفت ماجرا از چه قرار است که من هم توضیح دادم. سپس به من گفت علی‌رغم درخواست داور و آن فرد مسئول در استیل‌آذین که می‌خواست این کار را بکند اگر یک ریال از این پول رد و بدل شود این موضوع را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد و دیگر من هم جایی در استیل‌آذین ندارم. به همین دلیل من هم کار مالک باشگاه را انجام دادم و این کار را نکردم. اما داور بازی مثل اینکه منتظر این قضیه بود که برایم بسیار جالب بود.
 
وی یادآور شد:‌ البته در آن زمان سرمربی تیم افشین پیروانی بود و ایشان هم با این موضوع با جدیت مخالفت داشت.
 
حسین هدایتی گفت یک ریال پول نباید رد و بدل شود و قانون زیر پا برود. همه در جریان بودند و من هم این پاکت را راستش را بخواهید سریعاً پس دادم. ولی این موضوع بود.
 
خانبانی در پاسخ به سؤالی که داور این بازی چه کسی بود،‌گفت: من نمی‌خواهم اسم داور را ببرم اما داور بازی استیل‌آذین و شاهین بوشهر در بوشهر کاملاً مشخص بود و در اینباره حرفی ندارم اما پس از آن نیز متأسفانه پیشنهادهایی بود که من الآن فقط به خاطر روشن شدن اذهان عمومی آنها را به زبان آوردم.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.