ایجاد وقفهای جدید برای ازدواج جوانان ضرورت دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به لزوم فراهم کردن شرایط ازدواج برای نیازمندان گفت : ایجاد وقفهای جدید برای ازدواج جوانان مستمند ضرورت دارد.
چهارشنبه، 17 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ایجاد وقفهای جدید برای ازدواج جوانان ضرورت دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به لزوم فراهم کردن شرایط ازدواج برای نیازمندان گفت : ایجاد وقفهای جدید برای ازدواج جوانان مستمند ضرورت دارد.
 
به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین عبدا... واحدی در ویژه برنامه پیوند آسمانی در آستان مقدس امامزادگان جعفر و محمد(علیه السلام) دامغان با اشاره به وجود روحیه همدلی در میان مردم کشورمان خاطر نشان کرد : از دیر باز متمکنین جامعه و افراد خیر اندیش برای مرتفع نمودن معضلات اجتماعی اقدام به وقف اموال خود نموده اند.
 
وی وقف را یکی از مصادیق بارز صدقات جاریه عنوان و تصریح کرد: همانگونه که بر اساس روایات شنیده ایم پرونده اعمال انسان با اقدام به وقف اموال خود تا قیامت باز می ماند و از ثواب آن بهره مند می شود.
 
واحدی با تاکید بر ضرورت ایجاد وقفهای جدید برای ازدواج جوانان افزود : وقتی شخصی بخشی از اموال خود را به این منظور وقف کند شرایط ازدواج را برای افراد نیازمند فراهم کرده و اینگونه افراد به راحتی می توانند نسبت به تشکیل خانواده اقدام نمایند.
 
واحدی تامین مسکن و جهیزیه را یکی از مشکلات پیش روی جوانان مستمند جهت اقدام به ازدواج دانست و گفت: وقتی در جامعه وقفهای متعددی به منظور تامین مخارج ازدواج نیازمندان ایجاد شود، جوانان به راحتی می توانند نسبت به تشکیل خانواده اقدام کنند.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان حفظ کرامت افراد را امری مهم عنوان کرد و گفت: در اجرای نیات واقفین خیر اندیش در زمینه ازدواج جوانان و نیات مشابه لازم است کرامت افراد حفظ شود و نباید به گونه ای عمل شود که نا خواسته آبروی افراد به خطر بیفتد.
 
حجت الاسلام واحدی با اشاره به سیاستهای جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای نیات واقفین خیر اندیش عنوان داشت : در گذشته اینگونه نیات به صورت موردی اجرا می شد و نمودی نداشت و بعضی مواقع سوال می شد که در آمد موقوفات چه می شود.
 
وی اجرای برنامه های منسجم فرهنگی در قالب اجرای امینانه نیات فرهنگی را اقدامی در جهت تبلیغ بیشتر فرهنگ وقف و پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص هزینه کرد درآمد موقوفات عنوان کرد.
 
ویژه برنامه پیوند آسمانی یکی از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای امینانه نیات واقفین است که همزمان با سالروز ازدواج حضرت فاطمه(سلام الله علیها) وحضرت علی(علیه السلام) از محل موقوفات مرتبط با ازدواج جوانان در بقاع شاخص اجرا می شود.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.