فرهنگ بومی کشور باید تقویت شود

قائم مقام وزیر ارشاد بر لزوم تقویت فرهنگ بومی تاکید کرد و گفت: هرچه فرهنگ بومی خود را تقویت کنیم، در مقابل فرهنگ بیگانه ایمن‌تر خواهیم بود.
جمعه، 19 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
فرهنگ بومی کشور باید تقویت شود

 قائم مقام وزیر ارشاد بر لزوم تقویت فرهنگ بومی تاکید کرد و گفت: هرچه فرهنگ بومی خود را تقویت کنیم، در مقابل فرهنگ بیگانه ایمن‌تر خواهیم بود.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، محمدمهدی مظاهری، شامگاه پنج‌شنبه در مراسم اختتامیه کنگره ملی وحشی بافقی با تاکید بر اینکه رویکرد وزارت ارشاد، ارائه تصویری از شکوه و عظمت ایران اسلامی است، اظهار داشت: عظمت ایران اسلامی به نوابغ، شعرا، اندیشمندان، دانشمندان و انسان‌های فرهیخته آن است و وحشی بافقی یکی از این اندیشمندان بوده است.

وی بیان کرد: وحشی بافقی، تصویری از شکوه عظمت ایرانی است و باید به جهانیان معرفی شود.

مظاهری با بیان اینکه وحشی بافقی برای جوان‌ترها و عامه مردم، شخصیتی ناشناخته است، تاکید کرد: مسئولان و پژوهشگران باید در این زمینه قدم‌های بیشتری بردارند و وحشی بافقی و امثال او را از مهجوریت خارج کنند.

قائم مقام وزیر ارشاد با اعلام آمادگی وزارت ارشاد در برگزاری دوره‌های بعد این کنگره بیان کرد: وزارت ارشاد از برگزاری چنین کنگره‌هایی حمایت جدی می‌کند.

وی همچنین اعلام امادگی کرد: با توجه به درخواست امام جمعه بافق، کنگره ملی "محمد تقی بافقی" را مورد حمایت وزارت ارشاد قرار دهد.

مظاهری با بیان اینکه شخصیت‌های عظیمی در مقاطع گوناگون در شهرستان بافق فعالیت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: نمونه‌ای از این افراد، وحشی بافقی و محمدتقی بافقی بودند که برای پاسداشت آنان، از سوی وزارت ارشاد حمایت‌های جدی انجام خواهد شد.

در این مراسم با حضور قائم مقام وزیر ارشاد از پنج عنوان کتاب با موضوع وحشی بافقی رونمایی شد.

کتاب‌های آتش جانسوز در شرح آثار وحشی بافقی، شرح پریشانی نگاهی به زندگی و آثار وحشی بافقی، تصحیح جدید دیوان وحشی بافقی، دیوان نفیس وحشی بافقی و یزد در عصر صفویه همچنین تمبر یادبود این کنگره توسط محمدمهدی مظاهری رونمایی شد.

در این مراسم همچنین از دست‌اندرکاران و فعالان برگزاری این کنگره تقدیر شد./7432/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.