صحبت های فرکی درباره کی روش

حسین فرکی به عنوان یکی از مربیان برتر فوتبال ایران شناخته می‌شود. او که سرمربیگری فولاد خوزستان را برعهده دارد تا پایان هفته دوازدهم توانسته تیمش را با 25 امتیاز در صدر جدول نگه دارد.
يکشنبه، 21 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
صحبت های فرکی درباره کی روش

حسین فرکی به عنوان یکی از مربیان برتر فوتبال ایران شناخته می‌شود. او که سرمربیگری فولاد خوزستان را برعهده دارد تا پایان هفته دوازدهم توانسته تیمش را با 25 امتیاز در صدر جدول نگه دارد.

 

به گزارش راسخون به نقل ازقدس آنلاین ، حسین فرکی که زمانی دستیار برانکو در تیم ملی ایران بود، چند سالی خانه‌نشین شد تا سرانجام از لیگ برتر کارش را شروع کرد. او با نفت تهران نتیجه خوبی گرفت و سال پیش هم با فولاد موفق به کسب سهمیه آسیا شد. او حالا تیمش را به عنوان یکی از مدعیان جدی قهرمانی مطرح کرده است. فرکی سعی می‌کند، حرفی از قهرمانی نزند؛ چون با این کار به شاگردانش استرس وارد می‌کند.

انگار امسال قرار است فولاد قهرمان شود.
نمی‌دانم. کسی در این مورد چیزی به من نگفته!


امسال نتایج خوبی گرفته‌اید. همه گمان می‌کردند فولاد فقط 3-4 هفته صدرنشین می‌ماند، اما هرچه می‌گذرد شما نشان می‌دهید که حضورتان در صدر جدول اتفاقی نیست.
ما بدون اینکه ادعایی داشته باشیم دنبال رسیدن به اهدافمان هستیم و تا اینجای فصل به اهداف خود رسیده‌ایم.


هدفتان قهرمانی است؟
ما هیچ حرفی از قهرمانی نمی‌زنیم. تا حالا هم در مورد این موضوع صحبت نکرده‌ایم. رمز موفقیت فولاد هم این است که نه وعده می‌دهیم، نه برای بقیه تیمها کری می‌خوانیم.


در رسانه‌ها که حرفی از قهرمان شدن نمی‌زنید، در تمرین هم همین‌طور هستید؟ یعنی به بازیکنانتان نمی‌گویید باید قهرمان شوید؟
نمی‌خواهم از قهرمانی حرف بزنم که جو تیمم را خراب کنم. فولاد همین‌طوری بهترین جو ممکن را دارد. بچه‌ها با هم رفیق هستند و خوب تمرین می‌کنند. نتیجه هم که می‌گیریم. حالا بیایم حرف از قهرمان شدن بزنم که چه شود؟ نیازی به این کار ندارم.


نتایجی که شما در دو سه سال گذشته با تیمهایتان گرفته‌اید، دید جامعه فوتبال را به حسین فرکی عوض کرده. انگار متحول شده‌اید.
مگر پیش از آن تیم داشتم که خودم را نشان بدهم؟ من دستیار برانکو بودم و پس از آن هم چند سال خانه نشین بودم. در این چند سال هم اتفاق خاصی نیفتاده. من مثل همیشه کار خودم را کردم. مربیان دیگری هم هستند که می‌توانند در فوتبال ایران خوب کار کنند و نتیجه بگیرند، اما خانه نشین هستند.


اتفاقاً مربیانی که معمولاً بدون تیم می‌مانند، حرفشان این است که یک عده خاص از مربیان همیشه تیم دارند و بقیه هیچ وقت تیم ندارند.
من فقط می‌توانم بگویم که ما سرمایه‌هایمان را می‌سوزانیم. مربیان زیادی داریم که سالهاست خانه نشسته‌اند و تیم ندارند.


فهرست جدید کارلوس کی روش که اعلام شد، خیلی‌ها نسبت به این موضوع اعتراض کردند که چرا او از فولاد به عنوان صدرنشین لیگ هیچ بازیکنی دعوت نکرده است.
مشکل کی روش این است که معمولاً در ایران نیست. همین اواخر حدود سه هفته در ایران نبود. بازیکنان لیگ را چه کسی باید ببیند؟ مربی تیم ملی که در ایران نباشد، هر اتفاقی هم که در لیگ بیفتد انگار نه انگار. الان خیلی‌ها به این فهرست اعتراض دارند. من هم اعتراض دارم. البته من به نظر سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم. من خودم در تیم ملی کار کرده‌ام و مشکلات سرمربی تیم ملی را می‌دانم. اما نمی‌توانم درک کنم که چرا از صدرنشین لیگ حتی یک بازیکن هم به تیم ملی دعوت نشده. ما حق‌مان بود که حداقل یک نماینده در تیم ملی داشته باشیم.


البته کی روش خودش هم که نباشد، دستیارانش لیگ را زیر نظر می‌گیرند.
ما کمتر از یک سال دیگر تا جام جهانی داریم. سرمربی تیم ملی در این شرایط نباید بماند و لیگ را نگاه کند؟ نباید فولاد را به عنوان صدرنشین بیشتر زیر نظر داشته باشد؟


کی روش هم به خاطر پرداخت نشدن پولش چند روز دیرتر به ایران برگشت. او در حال رفع مشکلات تیم ملی هم بود و به همین دلیل نمی‌توانست روی لیگ تمرکز کند.
همان‌طور که گفتم، کی روش را درک می‌کنم. می‌دانم که چه حسی دارد. مشکلاتش را می‌دانم. متاسفانه این از ضعف فوتبال ماست که یک سال مانده به جام جهانی، سرمربی تیم ملی نگران پولش است. مایه تأسف است که دو اردوی تیم ملی به خاطر مشکلات مالی لغو می‌شود. ولی فدراسیون هم در برخورد با کی روش ضعیف است. زمانی که من دستیار برانکو بودم، دادکان بیشترین مرخصی که به برانکو می‌داد 10 روز بود. الان کی‌روش مرخصی کوتاه مدتش 20 روز است! کی روش حداقل الان باید بیشتر به ورزشگاه‌ها سر بزند.


بحث روز فوتبال ایران هم که رشوه و تبانی است. نظر شما در مورد این مسایل چیست؟
حالا که این بحث دوباره مطرح شده، مسؤولان باید تا آخر آن را بروند. باید ته این ماجرا را دربیاورند. باید یک بار برای همیشه این ماجرا روشن شود. خوشحالم که می‌بینم این بار مسؤولان فدراسیون جدی‌تر از پیش دنبال ریشه این ماجرا هستند. امیدوارم اگر ریشه فساد در فوتبال پیدا شد، آن را بخشکانند. 

/117/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.