رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد

داروی جدید خوراکی نویدی برای ۶۳ هزار بیمار ام‌اس

رئیس سازمان غذا و دارو از تولید داروی خوراکی بیماران ام‌اس در کشور خبر داد و گفت: این دارو عوارض داروهای تزریقی را ندارد و ۶۳ هزار بیمار مبتلا به ام‌اس می‌توانند این دارو را تحت پوشش بیمه دریافت کنند.
سه‌شنبه، 23 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
داروی جدید خوراکی نویدی برای ۶۳ هزار بیمار ام‌اس
رئیس سازمان غذا و دارو از تولید داروی خوراکی بیماران ام‌اس در کشور خبر داد و گفت: این دارو عوارض داروهای تزریقی را ندارد و ۶۳ هزار بیمار مبتلا به ام‌اس می‌توانند این دارو را تحت پوشش بیمه دریافت کنند.
 
به گزارش راسخون به نقل از فارس، رسول دیناروند در مراسم افتتاح خط تولید اولین داروی خوراکی بیماران ام‌اس در شرکت داروسازی اسوه گفت: داروی خوراکی فینگو‌لید توسط محققان ایرانی ساخته شده و ماده مؤثر این دارو نیز تولید داخل است و از 8 سال پیش تولید این دارو آغاز شده است و مطالعات بالینی آن از دو سال گذشته در حال انجام بوده است.
 
وی ادامه داد: این داروی خوراکی پس از انجام آزمایشات، عوارض جانبی نداشته‌ و دارای اثر‌بخشی بالایی است.در واقع این دارو یک دروازه جدید به روی بیماران ام‌اس می‌گشاید که تعدادشان بسیار زیاد است.
 
دیناروند ادامه داد: در حال حاضر 63هزار بیمار مبتلا به ام‌اس در کشور وجود دارد که نیمی از آنها داروی اینترفرون تزریقی را دریافت می‌کنند و همین تزریق عوارض جانبی زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.
 
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروی خوراکی ام‌اس یک داروی شیمیایی است تصریح کرد: این دارو نیازی به آزمایشات بالینی نداشت اما با این وجود برای آسوده شدن خیال بیماران آزمایشات بالینی نیز بر آن انجام شد و در این شرایط به چرخه درمان و پروتکل درمانی وارد می‌شود.
 
دیناروند گفت: این دارو در داروخانه‌های منتخب موجود است و تحت پوشش بیمه قرار گرفته است لذا بیماران نگران خرید این دارو نباشند.
 
وی با بیان اینکه طبق آمارها تولید داروی خوراکی ام‌اس به میزان کافی انجام شده تصریح کرد: این دارو به تعداد کافی موجود است و برای مصرف چند هزار بیمار ام‌اسی در نظر گرفته شده است و مشکل دسترسی نخواهند داشت.
 
* به زودی داروی نسل جدید خوراکی ام‌اس به بازار عرضه می‌شود
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: همچنین به بیماران ام‌اس این نوید را می‌دهیم که داروی نسل جدید‌تر خوراکی که هم اکنون در دنیا عرضه شده در کشور در حال تولید است. «سنتز» فرمول جدید درمان ام‌اس در این دارو لحاظ شده و در سال‌های آینده وارد بازار می‌شود.
 
وی گفت: برای بیماران خاص و صعب‌العلاج سرمایه‌گذاری بسیاری می‌شود و اگر بیماران مبتلا به ام‌اس همچنان داروی وارداتی مصرف می‌کردند هزینه ارز‌بری آن 500 میلیون دلار می‌شد.در حالی که داروی جدید خوراکی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و فقط 10 درصد آن را بیماران پرداخت می‌کنند.
/111/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.