تبیین سیره پیامبر(ص) موجب رسوایی تفکر سلفی خواهد شد

سیره و رفتار پیامبر روشن است و امروز کسانی مدعی راه ایشان هستند که علیه امت اسلامی جنایات‌ فراوانی انجام می‌دهند؛ جنایاتی که نظیر آن در قرون وسطی نیز دیده نمی‌شود، لذا احترام به مقدسات و تبیین سیره پیامبر(ص) موجب رسوایی سلفی‌گری خواهد شد.
جمعه، 26 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تبیین سیره پیامبر(ص) موجب رسوایی تفکر سلفی خواهد شد

سیره و رفتار پیامبر روشن است و امروز کسانی مدعی راه ایشان هستند که علیه امت اسلامی جنایات‌ فراوانی انجام می‌دهند؛ جنایاتی که نظیر آن در قرون وسطی نیز دیده نمی‌شود، لذا احترام به مقدسات و تبیین سیره پیامبر(ص) موجب رسوایی سلفی‌گری خواهد شد.

 به گزارش راسخون به نقل ازایکنا، آیت‌الله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران، امروز 26 مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به مسئله ولایت گفت: در عصر غیبت امام زمان(عج) ولایت برعهده فقیه جامع‌الشرایطی است که جامعه اسلامی را اداره کند و ما نیازمند چنین ولایتی برای حفظ عدالت، حقوق جامعه و حفظ امنیت هستیم.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره حج افزود: امروز باید بررسی کرد که دنیای اسلام با چه مشکلاتی روبرو است؛ یکی از مهمترین مشکلات جهان اسلام مسئله سلفی‌گری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ذکر اینکه معنای اصلی سلف معنایی زیبا است، عنوان کرد: سلف به این معنا است که ما به اسلافمان یعنی پیامبر(ص) و صحابه برگردیم و این مفهوم درستی است و باید تابع عصر پیامبر(ص) و سیره ایشان باشیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: اما عده‌ای کلمه سلف را برای جنایت‌ها و افکار اشتباه خود استفاده کرده و معنای مورد نظر خود از سلف را بر دین سوار کردند تا بگویند راه پیامبر(ص) نیز همین بود.

وی افزود: آنها مسلمانان و مخصوصا شیعیان را تکفیر کردند و آغاز این مسئله از عربستان بود، البته سلفی‌گری در قرن هفتم هجری بوسیله «ابن تیمیه» شروع شد و سپس در بسیاری از کشورهای اسلامی رواج پیدا کرد اما ملت‌هایی همچون ملت مصر به دلیل بینش و کمال فراوان این افکار انحرافی را نپذیرفتند.

امام جمعه موقت تهران با ذکر اینکه مدعیان راه پیامبر(ص) باید به رفتار ایشان توجه کنند، گفت: پیامبر در جنگها هیچ‌گاه به زنان و کودکان حمله نمی‌کردند و با غیرنظامیان وارد جنگ نمی‌شدند و یکی از بهترین نمونه‌های رفتار ایشان در جریان فتح مکه اتفاق افتاد.

امامی کاشانی در این رابطه گفت: در فتح مکه پیامبر(ص) پرچم را به دست سعدبن عباده دادند و او در حالی که پرچم را در دست داشت، گفت که امروز روز کشتار است، پیامبر(ص) از این سخن برآشفتند و فرمودند، امروز روز رحمت و عزت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: سیره و رفتار پیامبر روشن و مبرهن است، امروز متأسفانه کسانی مدعی راه ایشان هستند که علیه امت اسلامی جنایت‌های فراوانی انجام می‌دهند؛ جنایت‌هایی که نظیر آن در قرون وسطی نیز دیده نمی‌شود.
 امام جمعه موقت تهران:
سلفی گری در قرن هفتم هجری بوسیله ابن تیمیه شروع شد و سپس در بسیاری از کشورهای اسلامی رواج پیدا کرد اما ملتهایی همچون ملت مصر به دلیل بینش و کمال فراوان این افکار انحرافی را نپذیرفتند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه علاج دردهای امت اسلامی وحدت و انسجام و دشمن‌شناسی است، گفت: باید دشمن‌شناسی مورد نظر اسلام تبیین شود، برای رسیدن به این هدف باید اسلام و سیره نبی مکرم اسلام(ص) تبیین شود و به آن عمل کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد فتوای مقام معظم رهبری در مورد حرام بودن سبّ صحابه پیامبر(ص) افزود: برای وحدت امت اسلامی در هر عصری به ولایت نیاز داریم؛ رهبر معظم انقلاب، احترام مقدسات را واجب دانستند و امام خمینی(ره) نیز چنین نظری داشت و امروز مراجع نیز بر این مطلب تکیه می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: احترام به مقدسات و تبیین سیره پیامبر(ص) موجب رسوایی سلفی‌گری خواهد شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برگزاری دور جدید مذاکرات ایران با گروه 1+ 5 گفت: اتهام‌زنی نسبت به سلاح هسته ای یکی از سخنان آمریکا است و این کشور اعلام کرده که امنیت اسرائیل برای ما مهم است، آنها باید بدانند جمهوری اسلامی مخل امنیت نیست و فتوای مقام معظم رهبری در مورد حرام شمردن سلاح هسته‌ای، فتوای سیاسی نیست بلکه فتوای دینی است که ریشه در سیره پیامبر(ص) دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: صهیونیسم دروغ می‌گوید، آنها از تفکر اسلام در هراس هستند و نمی‌خواهند اسلام پیشرفت کند؛ لذا اسلام را به توحش و قساوت متهم می‌کنند. صهیونیست‌ها به حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) نیز اعتقادی ندارند و افرادی جنایتکار هستند.

بنابراین گزارش، امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز با اشاره به ولایت حضرت علی(ع) گفت: دین به دینداری ایشان غبطه می‌خورد.

وی افزود: در حدیثی امام باقر(ع) به جابر فرمودند که اگر کسی بگوید من علی(ع) را دوست دارم، اما ورع، تقوا و عمل نداشته باشد، او از ولایت ما به‌دور است؛ ولایت ما به تواضع، خشوع و ذکر خداوند است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: فضائل اخلاقی، عدالت، انفاق و همه خوبی‌ها به حضرت علی(ع) حسرت می‌خورند، باید رابطه معنوی با امام داشت و در کمال تواضع حقوق مردم را رعایت کنیم./7432/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.