0
ویژه نامه ها

نه ماه بارداری

شما 9 ماه باردار هستید و نوزاد شما اکنون کاملا تشکیل شده است. در این مقاله، ما همه چیزهایی را که در این نه ماه اتفاق می‌افتد، همراه با آنچه کودک در داخل شکم انجام می دهد، را بحث خواهیم کرد.
نه ماه بارداری
نه ماه بارداری

مترجم: مهناز مزارعی
منبع:راسخون
 

شما 9 ماه باردار هستید و نوزاد شما اکنون کاملا تشکیل شده است. در این مقاله، ما همه چیزهایی را که در این نه ماه اتفاق می‌افتد، همراه با آنچه کودک در داخل شکم انجام می دهد، را بحث خواهیم کرد.
در ماه آخر بارداری، نوزاد شما روزانه حدود 1 اونس وزن اضاف می‌کند و برای تولد آمادگی دارد، در این مرحله پاها به سمت سینه بسته می‌شوند در حالی که زانو‌ها در برابر بینی قرار دارند.
مادران بعد از هفته 36 باید بیشتر از سایرین مراقبت‌های بهداشتی خود را بگذرانند. در این زمان او باید وزن، فشار خون، ادرار، و وریدهای واریسی را بررسی کند به غیر از این، ضربان قلب کودک، طرز قرار گرفتن کودک در شکم مادریعنی به صورت ایستاده است یانه را مورد بررسی قرار دهد
در طی این ماه‌ها اتفاقات زیادی رخ می‌دهد بنابراین باید اطلاعات کامل در مورد همه چیزهایی که در این ماه‌ها اتفاق می‌افتد، را داشته باشید.

حرکت کودک

در طی این ماه‌ها، کودک شما شروع به رشد و حرکت می‌کند کودک بزرگ می‌شود و فضا برای حرکت او کم است شما حرکت او و همچنین ضربه زدن کودک بر شکم را احساس می‌کنید
مهم است که توجه داشته باشیم که هر کودک منحصر به فرد است و آنچه که در ماه نهایی تجربه می‌کنید با دیگر مادران باردار متفاوت خواهد بود. در ماه آخر ریه‌های کودک شما کامل هست و او قادر خواهد بود به درستی نفس بکشد و در صورت تولد پیش از از 40 هفته می‌تواند زنده بماند.

ناراحتی‌های متداول مادر

پس از هفته‌ی 38، مسئول مراقبت‌های بهداشتی، سرویکس شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که برای زایمان آماده هستید. در اینجا برخی از مواردی که می‌توانید در نه ماه بارداری خود انتظار داشته باشید بیان می‌شود

دشواری در تنفس

همانطور که به پایان بارداری نزدیک می‌شوید، رحم که در حال حاضر به اندازه قابل توجهی بزرگ شده است فشار زیادی روی دیافراگم و ریه‌ها وارد می‌کند. این موجب ضعف در تنفس می‌شود و باعث می‌شود شما حتی هنگام انجام فعالیت‌های روزمره مانند پخت و پز یا راه رفتن تند تند نفس بکشد.

انقباض رحم

انقباضات پراکنده رحم بیشتر در سه ماهه دوم یا سوم رخ دهد. شما گرفتگی خفیف را احساس خواهید کرد این انقباض‌ها برای یک زن باردار بسیار مفید هستند زیرا آنها در تسکین درد دهانه رحم کمک می‌کنند، زایمان را راحت می‌کند این گرفتگی عضلات و درد بیشتر در اطراف شکم و پشت احساس می‌شود.

درد بدن

ممکن است در قسمت‌های مختلف بدن درد زیادی داشته باشید. به این علت است که بدن شما در طول 9 ماه وزن رحم را تحمل کرده است. بنابراین، حتی فشار کم، مانند ایستادن، راه رفتن یا هر گونه فعالیت بدنی، می‌تواند درد و ناراحتی ایجاد کند.

افزایش ادرار

در دوران بارداری همچنین فشار زیادی را در ناحیه لگن تجربه می‌کنید. علاوه بر این، هنگامی که کودک سر خود را در امتداد عضلات لگن بچرخاند یا در موقعیتی که در هنگام تولد دارد قرار بگیرد، ممکن است عضلات لگن حتی بیشتر تحت فشار قرار بگیرند. این افزایش فشار بر عضلات لگن باعث می‌شود شما بیشتر احساس ادرار کنید.

یبوست و سوء هاضمه

در طول بارداری، هورمونی به عنوان پروژسترون بیش از حد ترشح می‌شود که عضلات روده را برای زایمان آماده می‌کند. اما همان هورمون نیز می‌تواند باعث یبوست شود، زیرا مدفوع که از طریق انقباضات روده دفع می‌شوند، وقتی که عضلات روده نرم شوند، نمی‌تواند انقباض انجام دهد. این امر سبب حالت تهوع می‌شود.
همراه با تغییرات فیزیکی در بدن شما، بسیاری از تغییرات احساسی و روانی نیز در بدن رخ می‌دهد. شما در 9 ماه گذشته خسته شده‌اید به همین دلیل باید سعی کنید تا حد امکان استراحت کنید و چیزهایی را که باعث آرامش شما می‌شود، انجام دهید. از شریک زندگی خود بخواهید تمرینات تنفس، یا یوگا را با شما انجام دهد. حمایت او در این زمینه باعث می‌شود که احساسات شما متفاوت شود.
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما