تسلیحات نظامی ایران (36): موشك فجر 3

موشک "رادارگریز" توسط ایران که به گفته مقام های یرانی قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمریکا می گوید این آزمایش نشانگر آن است که ایران درحال دنبال کردن "یک برنامه نظامی پرخاشگرانه" است. سردار حسین سلامی، فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در جریان برگزاری یک مانور دریایی، اعلام کرد که ایران این موشک جدید را که
پنجشنبه، 4 تير 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تسلیحات نظامی ایران (36): موشك فجر 3
تسلیحات نظامی ایران (36): موشك فجر 3
تسلیحات نظامی ایران (36): موشك فجر 3

تهیه کننده : محمود کریمی
منبع : راسخون


موشک "رادارگریز" توسط ایران که به گفته مقام های یرانی قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمریکا می گوید این آزمایش نشانگر آن است که ایران درحال دنبال کردن "یک برنامه نظامی پرخاشگرانه" است.
سردار حسین سلامی، فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در جریان برگزاری یک مانور دریایی، اعلام کرد که ایران این موشک جدید را که "فجر 3" نام دارد با موفقیت آزمایش کرده است.
وی گفت: "این موشک به طور همزمان می ‌تواند چند هدف را مورد اصابت قرار دهد و از كمند موشک ‌های ضد موشک هر دشمنی با دقت بالا عبور كند. این فناوری بر مبنای گریز از سیستم‌های دفاع ضد موشک و گریز از رادار‌ طراحی شده است."

تسلیحات نظامی ایران (36): موشك فجر 3

آدام ارلی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت این حرکت "نشان می دهد که ایران یک برنامه نظامی خیلی فعال و پرخاشگرانه را دنبال می کند."
وی افزود "برنامه آنها شامل تلاش برای توسعه سلاح های کشتار جمعی و همچنین سیستم های پرتاب آنهاست".
ایران هم اکنون به خاطر برنامه اتمی خود که اصرار دارد صرفا با مقاصد صلح آمیز توسعه داده می شود تحت فشار جامعه بین المللی است شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه بیانیه ای در مورد پرونده اتمی ایران که یک ماه قبل به این شورا فرستاده شده بود صادر کرد و در آن از ایران خواست غنی سازی اورانیوم را معلق سازد.
ارلی گفت: "فکر می کنم موضعگیری نظامی ایران، تلاش هایش برای توسعه نظامی، باعث نگرانی جامعه بین المللی است، همانطور که شواهد آن را در اجماعی که در مورد برنامه اتمی این کشور و همچنین سایر نگرانی های عدم گسترش تسلیحاتی شاهد هستید می بینیم."
حسین سلامی، فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، درباره مشخصات و قابلیت های موشک فجر 3 گفت: "كلاهک این موشک قادر است روی هر موشكی با هر برد متغیری نصب شود و محدودیتی در بر ندارد و چون برد آن متغیر است، به نحوی كه موشک بعد از جدایی از كلاهک به چند موشک كوچکتر تبدیل می شود، قادر است در آن واحد چند هدف متحرک را مورد اصابت قرار دهد.
تذکر : تمام منابع مورد استفاده ، در مقاله ی « تسلیحات نظامی ایران(1)- صاعقه» ذکر گردیده است.
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.