تاثير خنده در کاهش وزن !

شما که همواره به دنبال راهي هستيد تا بتوانيد اضافه وزن خود را کاهش دهيد جالب است بدانيد که رژيم خنده در چند مرحله کمک به کاهش وزن مي کند : مرحله اول : به خاطر آنکه شما در يک زمان نمي توانيد هم بخنديد و هم غذا بخوريد لذا خنديدن از خوردن غذا جلوگيري مي کند . مرحله دوم : خنديدن باعث افزايش ضربان قلب و تنفس مي شود . همچنين باعث افزايش دماي درون بدن مي گردد و بالاخره باعث افزايش سوخت کالري مي گردد .
سه‌شنبه، 17 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تاثير خنده در کاهش وزن !
تاثير خنده در کاهش وزن !
تاثير خنده در کاهش وزن !

نويسنده: الهام فرجيان
شما که همواره به دنبال راهي هستيد تا بتوانيد اضافه وزن خود را کاهش دهيد جالب است بدانيد که رژيم خنده در چند مرحله کمک به کاهش وزن مي کند : مرحله اول : به خاطر آنکه شما در يک زمان نمي توانيد هم بخنديد و هم غذا بخوريد لذا خنديدن از خوردن غذا جلوگيري مي کند .
مرحله دوم : خنديدن باعث افزايش ضربان قلب و تنفس مي شود . همچنين باعث افزايش دماي درون بدن مي گردد و بالاخره باعث افزايش سوخت کالري مي گردد .
مرحله سوم : مدارکي در دست است که نشان مي دهد خنده ميزان کالري که هم اکنون مصرف شده و ميزان کالري که در زمان گذشته مصرف شده و تبديل به چربي شده را مصرف مي کند .
ارتباط خنده و وزن : هنگامي که افزايش وزن مي يابيد، ممکن است خوشحالي و سرزندگي خود را از دست بدهيد و افسرده شويد در بسياري از تحقيقات ثابت شده است افرادي که مي خندند، نسبت به آنهايي که نمي خندند ،راحتتر وزن خود را کم مي کنند . پس فقط بخنديد و نگران افزايش وزن خود نباشيد !
چگونه مي توان احساس گرسنگي را از بين برد ؟ شما تصميم داريد لاغر شويد ولي احساس گرسنگي به طور ناگهاني اتفاق مي افتد و شما به غذا فکر مي کنيد بعد عصبي مي شويد چرا که براي کاهش وزن نبايد زياد غذا بخوريد . هنگامي که خيلي گرسنه هستيد اصلاً فکر نمي کنيد که چه مي خوريد و به چه مقدار . معمولاً اشخاصي که خيلي گرسنه اند غذايي مي خورند که سالم نيست و هيچ فايده اي براي بدن ندارد و به اصطلاح شکم پر کن است.
براي جلو گيري از اين احساس مي توانيد :دقت کنيد که چه زماني اين احساس به شما دست مي دهد و سعي در کنترل آن کنيد . براي مثال بعضي افراد با ديدن تبليغات تلويزيوني احساس گرسنگي مي کنند . بجاي خوردن، بخنديد و بخندانيد ،تلفن بزنيد ،کتاب بخوانيد، نامه بنويسيد، اتاقتان را تميز کنيد و ... با دوستانتان به گردش برويد .اگر باز گرسنه بوديد ميوه و يا سبزي بخوريد .
منبع: اطلاعات علمي شماره357
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.