گام برای رسیدن به موفقیت در زندگی

همه ی آدم ها در زندگی شکست می خورند اما واکنش ما نسبت به شکست مهم است ، مهم این است که شکست را نپذیریم و دوباره بلند شویم و دنبال موفقیت در زندگی باشیم. زمانی که با موانع مواجه می شوید ، باید تصمیمی بگیرید… مبادا اجازه دهید تا بهانه ای برای شکست تان باشند یا آنها را به داستان موفقیت خود تبدیل می کنید؟
پنجشنبه، 24 آبان 1397
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
گام برای رسیدن به موفقیت در زندگی
سعی کنید از تجربیات دیگران در زندگی بهره ببرید و ریسک های عاقلانه بکنید همچنین از شکست نترسید که عامل رسیدن به موفقیت همین شکست است.
 
چکیده : همه ی آدم ها در زندگی شکست می خورند اما واکنش ما نسبت به شکست مهم است ، مهم این است که شکست را نپذیریم و دوباره بلند شویم و دنبال موفقیت در زندگی باشیم. زمانی که با موانع مواجه می شوید ، باید تصمیمی بگیرید… مبادا اجازه دهید تا بهانه ای برای شکست تان باشند یا آنها را به داستان موفقیت خود تبدیل می کنید؟

تعداد کلمات 1316 / تخمین زمان مطالعه 7 دقیقه

 گام هایی برای رسیدن به موفقیت در زندگی
موفقیت در زندگی چگونه میسر می شود؟

وقتی که دارای نگرشی درست باشید، شکست برای شما درس زندگی خواهد بود. فراموش نکنید که برخی از بهترین درس ها در زندگی، سخت ترین درس هایی هستند که باید آنها را بپیذیرید و نسبت به آنها نگرش صحیحی داشته باشید ، این درس ها انعطاف پذیری و میزان میل شما به یادگیری را به چالش می کشند پس اگر آنها را هر چه زودتر نپذیرید، برای شما در لیست همان سخت ترین درس ها خواهند ماند و به بهترین درس ها تبدیل نمی شوند .

طبق آنچه در ادامه این بخش خواهیم گفت برای موفقیت در زندگی فراموش نکنید که :
ترس اولین منبع حسرت است.
رسیدن به چیزهای خوب، زمان بر است.
اولین گام همیشه سخت ترین گام است.
کمال وجود ندارد.
بزرگ ترین مشکلات ، ذهنی هستند.
کنترل تان همیشه کمتر از میزانی است که می خواهید.
همه حامی تان نخواهند بود.
ارزش شما باید درونی باشد.
شما شبیه افرادی هستید که زمان تان را با آنها سپری می کنید.
 
10 گام برای دستیابی به موفقیت در زندگی

1. تعیین اهداف برای موفقیت در زندگی:

افرادی که می دانند که چه چیزی می خواهند و البته برای رسیدن به اهداف شان برنامه ریزی کرده اند، عموما شادتر از کسانی هستند که فقط اجازه می دهند که زندگی برای شان اتفاق بیفتد. این دانش جدید نیست ، منتظر اتفاقی از بیرون نباش که تو را خوشحال کند، هنگامی که تصمیم می گیری، جهان نقشه می چیند که این اتفاق بیفتد.
 

2. موفقیت در زندگی با عدم ترس از شکست:

طوری که اغلب ما در زندگی های مان یاد گرفته ایم، این است که شکست چیز بدی است. شکست تقریبا همیشه روبروی موفقیت قرار می گیرد با این حال بدون شکست راه های کمی برای موفقیت را خواهید دانست. هیچ کس تا به حال همه کارها را کاملا درست انجام نداده است. اما اکثر افرادی که برخی از موفقیت ها را تجربه کرده اند، در برخی موارد شکست خورده اند.
 

3. تجربه ریسک در حد عاقلانه برای موفقیت در زندگی:

وقتی که ریسک کنید زندگی بیشتر سرگرم کننده و هیجان انگیز می شود، در پایان روز حقیقت این جمله وجود خواهد داشت، "هیچ چیز جالب توجهی وجود ندارد، هیچ چیزی به دست نیامد."
اما باید توجه داشته باشید که ریسک را نباید به خاطر ریسک بودنش پذیرفت ؛ موقعیت ها ممکن است در بزنند، اما ممکن است خیلی منتظر نمانند. آماده باشید با اولین در زدنش وارد یک ماجراجویی شوید. یک زندگی موفق شامل عدم پشیمانی نسبت به ریسک های انجام شده است پس در انتخاب ریسک عاقلانه عمل کنید.
 

4. برای موفقیت در زندگی یادگیری را متوقف نکنید:

هرچه بیشتر بدانید، بیشتر متوجه می شوید که نمی دانید. آموزش رسمی فقط سطح را می خراشد و این یک قطره از توانایی ما برای یادگیری است. دانش، بدون توجه به اینکه چقدر ممکن است ناچیز به نظر بیاید، به ما یک دلیل برای بیرون آمدن از رختخواب در صبح ها می دهد. با علمتان مانند دوست جدیدتان رفتار کنید. زندگی ما خیلی قشنگ تر و خوشایندتر خواهد بود، اگر هر روز یک دوست جدید پیدا کنیم.
 

5. ساکن و بی تحرک نمانید:

موفقیت یک روند است - یک رویداد نیست ؛ برخی اهداف ممکن است یک شبه اتفاق بیافتند. بعضی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند، انرژی و هم ترازی با سیارات! دلسرد نشوید.
طبق برنامه خود پیش بروید. پیشرفت خود را ارزیابی کنید و اصلاحات را نیز انجام دهید. هدف خود را از ذهنتان حفظ کنید و پای خود را نیز محکم حفظ کنید. اگر شما در تلاش برای رسیدن به هدفی هستید، قطعا موانعی وجود خواهد داشت.
من آنها را داشته ام، همه آنها را داشته اند اما موانع لازم نیستند که شما را متوقف کنند. اگر به سمت یک دیوار فرار کردید، به اطراف آن نروید و تسلیم نشوید، یاد بگیرید که چگونه می توان از آن بالا رفت، از آن بالا بروید یا در اطرافش راهی را جستجو کنید.
 

6. برای رسیدن به موفقیت یک زندگی متعادل داشته باشید:

در زندگی ما دائما به جهات مختلف کشیده می شویم. خانواده، کار، مدرسه، ایمان، جامعه، و غیره. ممکن است به همه چیزها باهم توجه داشته باشید. به اندازه کافی زمان در یک روز نداریم که برای هر تقاضایمان قدم برداریم با این حال، در طول زمان - و طولانی - به یک زندگی متعادل می رسیم.
یک زندگی متعادل باید شامل انجام کار خوب در شغل خود باشد ؛ صادقانه پول دراوردن در یک روز صادقانه کاری. تعادل به معنای بودن در کنار خانواده است ، افراد کمی می توانند به میزان دلخواهشان کنار خانواده شان باشند اما صرف "زمان با کیفیت" در خانواده، خانواده را سالم و خوشحال نگه می دارد.
تعادل به معنی داشتن زمان برای خودتان و شارژ باتریتان است و به معنی خدمت به جامعه و پس دادن اش است ؛ تعادل به معنای تغذیه روح از طریق دین و / یا معنویت است.
 

7. به دنبال یک راهنما و الگوی خوب باشید تا در زندگی موفق شوید:

در حالی که مزایای شکست وجود دارد، شکست برای بازنده ها محدود می شود ، روی موفقیت کار کنید و با شکست درگیر شوید و آن را به عنوان یک محصول جانبی یک طرح به خوبی توسعه یافته بدانید.
بهترین راه برای رسیدن به موفقیت و محدود کردن شکست، کار کردن با کسی است که قبلا در همان جاده قرار داشته. تعداد مسیرهای زیادی وجود دارد که می توانیم در آنها به سوی موفقیت حرکت کنیم.
با از بین بردن میوه های پایینی آویز درخت شکست، شانس موفقیت ما بهبود می یابد و مطمعن می شویم که ما تنها انواع ارزشمند شکست را تجربه خواهیم کرد. و به خاطر داشته باشید که از اولین مربیان، والدین، معلمان و دیگران سپاسگزار باشیم که برای ما الهام بخش بوده و ما را در مسیر موفقیت قرار داده اند.
 

8.بیشتر از صحبت گوش کنید:

ما اغلب وقت خود را صرف صحبت کردن بدون گوش دادن می کنیم ، حتی زمانی که گوش می کنیم، به موضوع بعدی که می خواهیم بگوییم، فکر می کنیم. با دقت گوش دادن، می توانیم به طور کامل درک کنیم که چه چیزی گفته شده است و به درستی در گفتگو شرکت کنیم. اگر ما گوش نکنیم نمیتوانیم آنچه را که لازم است فراهم کنیم.
 

9. خود را در شبکه ای قرار دهید که شما را به موفقیت می رساند:

هیچ کس در این دنیا به تنهایی موفق نبوده است موفقیت نیازمند آن است که به کسی احتیاج داشته باشید. این جایی ست که شبکه پیش می آید. شبکه واقعی به معنای خدمت به اجزا شبکه است و چیزی را انتظار برگشت نداشت ، سپس هنگامی که مورد نیاز شد، شبکه راهی برای بازگشت نفع و محبت شما پیدا خواهد کرد.
 

10. یک دفترچه یادداشت با خود داشته باشید:

زندگی ما شلوغ و مشغول تر است ؛ در طول یک روز، ایده ها، راه حل ها و تجلی داریم و اگر ما راهی برای گرفتن آنها نداریم، خطر این پیش می آید که آنها را از دست بدهیم. یک نوت بوک ، چه هاردکپی یا چه الکترونیکی ، به ما کمک می کند تا افکارمان را ثبت کنیم ، ذخایر روانی خوب را آزاد کنیم و به یک ایده یا راه حل دیگری برسیم.

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید :
چگونه در زندگی به موفقیت برسیم؟
3 گام تا رسیدن به موفقیت
رمز موفقیت در زندگی چیست؟​​​​​​​
10 قانون موفقیت در زندگی​​​​​​​
رمزهای موفقیت در زندگیارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما