0
ویژه نامه ها

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

یکسال از آغاز همه‌گیری بیماری کرونا در جهان می گذرد. از اواخر بهمن ماه بود که نمونه های این بیماری در کشور ما نیز خود را آشکار کرد. از آن زمان تا کنون ایران و بسیاری از کشورها برای مقابله با این بیماری دچار چالش های بسیار شدند.
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
به گزارش راسخون؛یکسال است که جهان همچنان با کروناویروس در حال زندگی است؛ ویروسی که زندگی بسیاری از مردم جهان را به چالش کشیده. دولت ها به دنبال راه حلی برای کاهش پیامدهای این بیماری بر ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بودند و هستند. پزشکان و دانشمندان به دنبال یافتن دارو و واکسن قطعی برای این ویروس ناشناخته اند. رسانه های دنیا در این یکسال نیز تلاششان بر این بود تا علاوه بر اینکه آخرین اخبار مربوط به کرونا را مخابره کنند، همچنین نکات پیشگیری و نکاتی که در هنگام ابتلا به این بیماری نیاز است بدانیم را خبررسانی کنند. پایگاه اطلاع رسانی راسخون نیز از همان ابتدا ورود کرونا به ایران در تلاش بوده است تا تازه ترین خبرهای مربوط به کرونا در ایران و همچنین جهان را به صورت روزانه در مجله خبری راسخون بروزرسانی کند. در این خبر نیز بر آنیم آنچه که در آذر ماه سال 99 در خصوص کرونا در ایران و جهان، در رسانه های دیگر خبررسانی می شود، بروز کنیم.

اخبار مربوط به کرونا در آبان ماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در مهرماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در شهریورماه را در اینجا مشاهده کنید
مربوط به کرونا در مردادماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در تیر ماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در خرداد ماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در اردیبهشت ماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در فروردین ماه را در اینجا مشاهده کنید
اخبار مربوط به کرونا در اسفند ماه را در اینجا مشاهده کنید


در حال بروزرسانی

پنجشنبه سیزدهم آذر12:20
افراد مبتلا به کرونا در هنگ‌کنگ جایزه می‌گیرند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

هنگ‌کنگ اعلام کرد به هر فرد مقیم این جزیره که در آزمایش‌های داوطلبانه کرونا مشخص شود به ویروس کرونا مبتلا شده جایزه پرداخت می‌کند. وزارت بهداشت هنگ‌کنگ اعلام کرد، اگر ثابت شود فردی به ویروس کرونا مبتلا شده به او ۶۴۵ دلار (۱۶ میلیون تومان) جایزه پرداخت خواهد شد. صوفیا چان در کنفرانسی مطبوعاتی در توضیح این تصمیم عجیب گفت: در واقع ما به دنبال غربالگری افراد مبتلا هستیم و این کار افراد را تشویق به انجام تست‌های زودهنگام کرده و مانع از انتقال ویروس به دیگران می‌شود. این مسئول بهداشتی ادامه داد، پنج مرکز جدید غربالگری هم به زودی افتتاح خواهد شد تا پاسخگوی مراجعه مردم برای انجام تست باشد.گفتنی است آمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ ۲رقمی است

11:40
ترکیه از ورود واکسن کرونا به این کشور تا یک هفته دیگر خبر داد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت ترکیه گفت که واکسن کرونا از ۱۱ دسامبر به بعد وارد این کشور خواهد شد. فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، گفت که عملیات واکسیناسیون در چهار مرحله صورت می‌گیرد


11:00
بلاتکلیفی پاساژها برای از سرگیری فعالیت‌ها از شنبه


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
در حالی که سه‌شنبه‌شب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پاساژها را از گروه ۲ مشاغل مثتثنی کرده، اتاق اصناف تهران اعلام کرده از روز شنبه ۱۵ آذرماه صاحبان واحدهای صنفی گروه‌های شغلی ۱ و ۲ می‌توانند مغازه‌های خود را باز کنند

10:15
هشدار نسبت به بازگشایی‌های شتابزده و شیوع مجدد کرونا/ تهران هنوز در شرایط شکننده


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت:تهران گرانیگاه کنترل بیماری کووید-۱۹ است و کنترل این بیماری در کشور بدون مهار و جلوگیری از طغیان آن در تهران امکان‌پذیر نیست. خوشبختانه آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است و بازگشایی‌های شتابزده می‌تواند باعث افزایش شیوع بیماری و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود

9:30
پوتین دستور آغاز واکسیناسیون گسترده در برابر کرونا را در روسیه صادر کرد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه به مقامات این کشور دستور داد تا روند واکسیناسیون گسترده در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را از هفته آینده در این کشور آغاز کنند.به گفته رئیس جمهوری روسیه دو میلیون نمونه از واکسن پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا طی چند روز آینده در این کشور تولید خواهد شد. مقامات روسیه ماه گذشته اعلام کردند که بنا به نتایج اولیه آزمایش‌های انجام شده واکسن «اسپوتینیک وی» در پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» ۹۲ درصد کارایی داشته است.

8:45

اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا زمان ندارد/زمان پایان محدودیت ها سفید بودن وضعیت شهرهاست


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

دو هفته از اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا سپری شده و در ارزیابی های جدید بسیاری از شهرهای قرمز به حالت نارنجی و زرد تغییر وضعیت داده اند و از روز شنبه نیز قرار است تا محدودیت ها متناسب با وضعیت جدید شهرها اعمال شود، اما طبق تاکید وزارت کشور اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا زمان ندارد.
چهارشنبه دوازدهم آذر


23:00

ادامه محدودیت‌های تردد شبانه و خروجی‌های شهر در هفته آینده


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونای تهران:در هفته آینده حضور یک دوم کارکنان در ادارات و نیز تعطیلی گروه‌های ۳ و ۴، آموزشگاه‌ها و نماز جماعت در تهران ادامه خواهد داشت.طبق اعلام معاون وزیر کشور محدودیت‌های تردد شبانه خودروها و خروجی و ورودی های شهر تا پایان هفته آینده ادامه دارد
 

22:30
اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق گرفت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

22:00
شواهد جدید از مشاهده کرونا در آمریکا پیش از اعلام شیوع آن در چین


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تحقیقات جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا شواهدی جدیدی از وجود ویروس کرونای جدید در برخی نمونه‌های خون آمریکایی‌ها پیش از اعلام رسمی شناسایی آن در شهر «ووهان چین» ارائه داده‌اند.


21:00

بهار ۱۴۰۰ به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا در منطقه شناخته خواهیم شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت با اشاره به مسیرهای تامین واکسن کرونا گفت: در بهار ۱۴۰۰ به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا در منطقه شناخته خواهیم شد.

19:00
جشنواره فیلم فجر بهمن ماه برگزار می‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بهمن ماه ۱۳۹۹ با ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا توسط سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برگزار می‌شود.


18:00

کیت‌های تست سریع تشخیص کرونا در استان‌ها توزیع شد

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:کیت‌های تشخیص و تست‌های آنتی ژن سریع کرونا در تمامی استان‌های کشور توزیع شده است و مشکلی در خصوص تامین این تجهیزات وجود ندارد.تست‌های آنتی ژن سریع کرونا تولید داخل هستند و به مراکز بهداشت تحویل داده شدند./

17:30
سبقت کرونایی‌های آلمانی از انگلیسی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
به دلیل پیاده سازی قرنطینه سبک در آلمان تعداد مبتلایان روزانه این کشور در مقایسه با انگلیس بیشتر شد.انگلیس کرونایی‌های خود را زیر 15 هزار آورده اما آلمان به 18 هزار رسیده است.دیروز 17359 آلمانی کرونا گرفتند اما این رقم در انگلیس 13430 شد.

15:30
هشدار اینترپل درباره سوءاستفاده خلافکاران از واکسن کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
پلیس بین‌الملل (اینترپل) که مقر آن در فرانسه است، هشدار جهانی به اجراکنندگان قانون در ۱۹۴ کشور عضو صادر کرد و به آنان اعلام کرد برای مقابله با شبکه‌های تبهکار سازمان یافته که ممکن است واکسن کووید-۱۹ را به شکل خرید فروش حضوری و آنلاین مورد هدف قرار دهند، خود را آماده کنند.


14:45
۳۶۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز بیماری


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۲ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۴۶ نفر از آنها بستری شدند.وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر رسید.وی گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسید. لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۶۸۸ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.به گفته وی، ۵۸۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا کنون ۶ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۶۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.وی همچنین گفت: در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهرستان نارنجی و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

14:15
قیمت واکسن آنفلوآنزا ۱۹۲ هزار تومان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: واکسن آنفلوآنزا با ارز نیمایی وارد شده و قیمت آن برای مصرف کننده ۱۹۲ هزار تومان است 


14:00
استاندار تهران: تست سریع و قرنطینه مبتلایان به کرونا در استان تهران اجرایی می‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محسنی بندپی در جلسه فرمانداران استان تهران و فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران: سیر نزولی پذیرش بیمارستانی را شاهد هستیم که این موضوع باید تداوم پیدا کند، درست نیست که همه جا را تعطیل کنیم و تعداد بیماران پایین بیاید بلکه باید فعالیت ادامه داشته باشد و با افزایش آگاهی و شناسایی بیماران بتوانیم مدیریت این بیماری را محقق کنیم. هدف اصلی از اجرای طرح «شهید سلیمانی» بیماریابی و تست سریع و قرنطینه مبتلایان به کووید ۱۹ است و راهبرد این طرح ردیابی سریع و قرنطینه سازی مبتلایان در استان است.

13:20
دردهای عضلانی و کمردردهایی که نشانه ابتلا به کروناست


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
کامران آزما، متخصص طب فیزیکی:در یک سوم افراد ممکن است دردهای عضلانی جزء اولین دردها و درواقع شروع علامت‌های ابتلا به کرونا باشد.در ۶۰ درصد موارد بیماران کرونایی از دردهای عضلانی شکایت دارند.معمولا این دردها مدتی دو هفته‌ای دارند.گاهی درد نشان‌دهنده این است که سطح اکسیژن خون فرد افت کرده که اگر بیمار در منزل باشد برای بررسی سطح اکسیژن خون حتما باید به پزشک مراجعه کنند.


12:40
ذوالفقاری: محدودیت‌های کرونایی تا پایان سال ادامه دارد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا:لازمه کاهش محدودیت ها کاهش فاصله گذاری اجتماعی است که مسئولان و مردم باید برای اجرای آن پای کار بیایند.موضوع طرح جامع هوشمند محدودیت‌های کرونایی در مرحله اول دو هفته‌ای اعمال شد که در حال پایان یافتن است، در نتیجه این محدودیت ها وضعیت تهران از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرد.اگر شیوه نامه ها رعایت نشود و به وضعیت قرمز برگردیم باز هم محدودیت های شدید اعمال می شود.روند اعمال محدودیت ها تا پایان سال تداوم خواهد یافت. اگر می‌خواهیم محدویدت ها کم شود، مردم و مسئولان باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

12:00
فهرست مشاغلی که از شنبه ( ۱۵ آذر) در تهران تعطیل نیستند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
از روز شنبه بوستان ها، شیرینی فروشی ها، آتلیه عکاسی، فروشندگان لوازم التحریر، مشاورین املاک و .... فعال خواهند بود

11:30
دلیل از دست دادن حس بویایی در بیماران کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
به گفته محققان آلمانی ویروس کرونا که از طریق بینی وارد بدن می‌شود، قادر به آلوده کردن مغز است. به گزارش تازه نیوز، محققان آلمانی با کالبدشکافی 33 بیمار فوت شده کرونایی شواهدی از ویروس کشنده را در مخاط بینی و هم زمان در بافت مغز پیدا کردند.دکتر فرانک هپنر از Charité–Universitätsmedizin در برلین می‌گوید به نظر می‌رسد ویروس پس از ورود به مخاط از طریق اتصالات عصبی مانند عصب بویایی به مغز می‌رسد.

11:00
آغاز واکسیناسیون کرونا در انگلیس از هفته آینده


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت انگلیس پس از تایید واکسن کرونای شرکت فایزر:هفته آینده واکسیناسیون کرونا در کشور آغاز می‌شود

10:40

مسعود مردانی: تاثیر محدودیت‌های کرونایی در میزان مرگ و میر در ابتدای دی ماه مشخص می‌شود

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: کاهش میزان مرگ و میر که طی چند روز شاهد آن هستیم خیلی ارتباطی به این محدودیت ها ندارد.تاثیر محدودیت های کرونایی در میزان مبتلایان و فوتی ها در ابتدای دی ماه خود را نشان می دهد و امیدواریم که به طرز فاحشی از مرگ و میر کم شود.

10:00
۱۵ آذر، فعالیت برخی اصناف تهران از سر گرفته می‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس اتاق اصناف تهران:از شنبه هفته آینده، ١٥ آذرماه صاحبان واحدهای صنفی به جز گروه‌های ٣ و ٤ به شرط رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند مغازه‌های خود را باز کنند.مشاغل گروه ٣شامل دانشگاه‌ها، مدارس،حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی است.گروه ٤ نیز شامل برگزاری مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ،باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی است.رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط اصناف تهران طی روزهای گذشته مطلوب بوده ولی طی سه روز گذشته به ترتیب ۲۴، ۲۱ و ۱۵۰ واحد صنفی متخلف در تهران جریمه شدند.

9:20
دیابت و پرفشاری خون آسیب مغزی را در کرونایی‌ها افزایش می‌دهد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نتایج یک مطالعه نشان می دهد، بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که به فشار خون بالا یا دیابت مبتلا هستند، بیشتر به عوارض مهم عصبی از جمله خونریزی و سکته مغزی دچار می‌شوند

8:30
مینو محرز: زنجیره انتقال کرونا قطع شده است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:زنجیره انتقال ویروس کرونا اکنون قطع شده اما این به منزله پایان این بیماری نیست. آمار مراجعه به مراکز درمانی، ابتلا، بستری و انتقال بیماری کرونا به دیگران به حدود ۶۰ درصد کاهش یافته زیرا به عنوان مثال اگر تا ۱۰ روز پیش روزانه حدود ۳۰ بیمار به مراکز درمانی مراجعه می کرد این رقم به ۶ نفر رسیده است
سه شنبه یازدهم آذر
 

17:30
حضور همراه بیمار در بیمارستان‌‌ها ممنوع شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
بنابر اعلام معاون درمان وزارت بهداشت حضور همراهان بیمار در تمام بخش‌های بیمارستانی ممنوع شد.
 

16:30

تبعات کرونا بر ارایه خدمات ایدز / عدم اطلاع ۱.۵ درصد مبتلایان از بیماری خود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت: هنوز ۱.۵ درصد مبتلایان به ایدز از ابتلای خود آگاه نیستند. حداقل ۱.۳ درصد مبتلایان بخصوص کودکان و نوجوانان در طول پاندمی کووید-۱۹ در مقاطعی پیشگیری و درمان خود را رها کرده‌اند.کووید-۱۹ بر روی خدمات جاری سلامت به خصوص افراد مبتلا به HIV آثار سوء داشته است. با توجه به تداوم موج‌های جدید کووید-۱۹، اگر HIV و TB در طی پاندمی به درستی مدیریت نشود، مرگ‌های ناشی از این دو بیماری دو برابر می‌شود.

15:00
خرید اینترنتی در دوران کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مبلغ خرید اینترنتی ایرانیان در هفت ماه نخست سال جاری ۱,۷ برابر کل سال گذشته بوده است. شیوع ویروس کرونا را می‌توان از عوامل مهم افزایش این آمار دانست.اما اخیرا این روند سیر نزولی پیدا کرده است
 

14:45

۳۸۲ فوتی جدید کرونا در کشور / بهبودی بیش از ۶۷۷ هزار تن

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
از دیروز تا امروز ۱۱ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۳۷ نفر از آنها بستری شدند.وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۷۵ هزار و ۹۵۱ نفر رسید.لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید.به گفته وی، خوشبختانه تا کنون ۶۷۷ هزار و ۹۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.لاری افزود: ۵۸۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.وی گفت: تا کنون ۶ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۶۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.لاری گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

14:20
امتحانات دانش‌آموزان حضوری است یا مجازی؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: اگر تا خرداد سال آینده شرایط قرمز باشد و آموزش مجازی را داشته باشیم به جز پایه نهم و دوازدهم سایر پایه‌های تحصیلی آزمون غیر حضوری دارند که ضوابطی برای چگونگی برگزاری آن در نظر گرفته شده و اعلام خواهد شد. مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش در حال تهیه ضوابط مربوط به برگزاری امتحانات داخلی متناسب با نوع آموزش‌ها و شرایط دانش‌آموزان در مناطق مختلف کشور است و ظرف چند روز آینده آن را ابلاغ خواهد کرد.به نظر می‌رسد امتحانات پایه دوازدهم قطعاً به شیوه حضوری برگزار خواهد شد که با توجه به شرایط ممکن است زمان بندی آن قدری با تأخیر انجام باشد.
 

14:00

بمب ساعتی کرونا در تهران


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران :در شروع هفته گذشته بر اساس ردیابی تلفن همراه بیمارانی که کرونا مثبت بودند نشان داد که تنها ۲۰ درصد این افراد قرنطینه را رعایت می‌کنند و ۷۳ درصد نقض قرنطینه می‌کنند.این به منزله یک بمب ساعتی در تهران قلمداد می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
 

13:30

قیمت ماسک سه لایه به هزار تومان کاهش یافت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
با تصمیم ستاد لجستیک مقابله با کرونا، حداکثر قیمت مصرف‌کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تأیید سازمان غذا و دارو به ۱۰،۰۰۰ ریال کاهش یافت و کلیه مراکز عرضه از جمله داروخانه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اینترنتی و … مکلف به رعایت حداکثر نرخ مصوب تعیین شده هستند.

12:45
منابع اطلاعاتی: رهبر کره شمالی وخانواده واکسن چینی کرونا زدند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
منابع اطلاعاتی ژاپن ادعا کرده‌اند "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی به همراه اعضای خانواده‌اش و تنی چند از اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی در برابر بیماری کووید19 با واکسن چینی، واکسینه شده‌اند.به گزارش عصرایران به نقل از "بیزنس اینسایدر"، در حالی که هنوز وضعیت شیوع بیماری کووید19 در کره شمالی در هاله‌ای از ابهام است ، "هری کازیانیس" یک تحلیلگر اطلاعاتی مستقر در پایتخت ایالات متحده آمریکا به نقل از 2 منبع اطلاعاتی ژاپنی مدعی شده رهبر کره شمالی و خانواده‌اش در برابر بیماری کووید 19، واکسن چینی زده‌اند.رهبر 37 ساله کره شمالی اضافه وزن دارد و مدام سیگار می‌کشد، دو عاملی که ممکن است ریسک شدت بیماری در صورت ابتلا به کووید19 را بالا ببرد. همچنین در اردیبهشت ماه امسال گزارش هایی مبنی بر عمل قلب کیم جونگ اون مخابره شد. بیماری قلبی عامل دیگری است که خطر ابتلا به کووید19 شدید را بیشتر می کند
 

12:10

کروناویروس از راه بینی، مغز را آلوده می‌کند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محققان دانشگاه "چریته"(Charité) آلمان در مطالعه اخیرشان نشان داده‌اند که ویروس کرونا می‌تواند پس از استنشاق از طریق بینی و گیر افتادن در مخاط بینی به مغز انسان برسد.


11:40
امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سرپرستان خانواری که درخواست استفاده از وام یک میلیون تومانی کرونایی را دارند فقط تا پایان امروز سه شنبه ۱۱ آذر ماه می‌توانند کد ملی خود را بدون هیچ کاراکتر اضافه به صورت فارسی یا انگلیسی از سیم کارتی که به نام آن‌ها است، به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.مشمولان وام یک میلیون تومانی، تمامی افرادی هستند که در نوبت قبل (اعطای وام یک میلیونی در فروردین ماه سال جاری)، تسهیلات کرونایی را دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند.

11:00
قوانین پلمپ مغازه‌های متخلف کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون بازرسی اتاق اصناف ایران: تاکنون ۲۶۳ هزار مورد بازرسی از صنوف انجام شده است.برای پلمپ واحدهای متخلف، با پلیس اماکن، نیروی انتظامی و کلانتری هماهنگی‌های صورت می‌گیرد.در دور جدید بازرسی‌ها تذکر کتبی و جریمه نقدی نداریم و مستقیم واحد متخلف با قید فوریت پلمپ می‌شود. فک پلمپ نیز در مناطق قرمز و نارنجی ۱۵ روز و در مناطق زرد یک هفته طول می‌کشد.


10:30
اعمال محدودیت‌های کرونایی نتایج مثبتی داشته است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:اعمال تعطیلی ها و نیز جدی گرفتن رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم نتایج مثبتی از جمله کاهش روند ابتلا به کرونا و مرگ بر اثر این ویروس را داشته است.تصمیم نهایی در مورد تمدید تعطیلی بر عهده کمیته اجرایی ستاد ملی مقابله با کرونا است که آنها نیز پس از دریافت نظر از کمیته علمی و دیگر اعضا در خصوص ادامه روند تعطیلی برای هفته آینده تصمیم گیری می کنند.کرونا با گیاهان دارویی درمان نمی شود.

10:00

️چند نکته مهم برای جلوگیری از شیوع و انتقال کرونا در فضاهای بسته در زمستان

 


9:15
اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می‌شود؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون وزیر راه و شهرسازی:جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه برگزار شد و بررسی‌ها در خصوص شرایط و تجهیزات موردنیاز برای انتقال واکسن به کشور با هواپیما و تامین ابزار و تجهیز فضای لازم در فرودگاه‌ها برای تخلیه از هواپیما و نگهداری در فرودگاه تا زمان انتقال به مراکز درمانی و محل نگهداری در شهرها، انجام پذیرفت.پس از پیگیری‌ها مشخص شد که با هماهنگی‌های سازمان هواپیمایی کشوری، پنج فروند هواپیمای پهن پیکر از دو ایرلاین آماده شدند و همه شرایط و الزامات مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان  و آموزش پزشکی نیز مانند دمای زیر ۶۰ درجه و میزان مورد نیاز یخ خشک در این هواپیماها رعایت شده است.
 

8:30

کاهش محدودیت ها در 38 شهرستان / اعمال محدودیت ها در 23 شهرستان جدید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی قرارگاه ملی کرونا:با رعایت ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی، از چهارشنبه هفته جاری محدودیت ۳۸ شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت‌ نارنجی تغییر می‌کند و فقط گروه شغلی ۳ و ۴ شامل محدودیت خواهند بود.از طرفی ۲۳ شهرستان نیز از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز رسیدند که اعمال محدودیت در آن‌ها آغاز می‌شود.معیار تقسیم‌بندی شهرها به ۳ رنگ تعداد بستری روزانه است.
 
دوشنبه دهم آذر

23:00
ادامه اجرای محدودیت‌ها تا صبح شنبه

 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: همه‌ محدودیت‌ها تا صبح شنبه آینده قابل اجراست مگر اینکه تصمیمات جدید زودتر اطلاع‌رسانی شود

18:00

️در ژاپن خودکشی بیش از کرونا قربانی می‌گیرد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
شبکه خبری سی‌ان‌ان: با همه‌گیری ویروس کرونا شاید توقع می‌رفت، موارد فوتی‌ در اغلب کشورها بیشتر به دلیل این بیماری باشد اما آمارها در ژاپن نشان داد که در این کشور همچنان خودکشی بیشترین قربانی را می‌گیرد.
 

15:30

ریزش مو از عوارض ابتلا به کروناست


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا:در حال حاضر بیماری کرونا به طور کامل برای دانشمندان ناشناخته است و این ویروس منحوس هر لحظه با علائم و عوارض جدیدی بروز پیدا می‌کند.براساس آخرین مطالعات انجام گرفته توسط دانشمندان بسیاری از عوارض کرونا مانند زدن جوش، کهیر و حتی ریزش مو با مصرف انواع ویتامین ها برطرف می شود.در حال حاضر یکی از مسائل مهم در دوران قرنطینه پیشگیری از سوء تغذیه در بین افراد مبتلا به بیماری کرونا است، زیرا تغذیه سالم و مصرف مواد مغذی باعث می شود تا سطح ایمنی بدن افزایش یابد.
 

14:40

۳۷۱ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۱۳۳۲۱ بیمار دیگر شناسایی شدند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
 دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۳۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۷۷ نفر از آنها بستری شدند. وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۶۲ هزار و ۷۰ نفر رسید. لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۸ هزار و ۲۴۶ نفر رسید. وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۶۶۸ هزار و ۱۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. به گفته وی، ۵۸۵۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری افزود: تا کنون ۶ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۴۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.وی ادامه داد: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
 

14:15
روسیه: همه‌گیری کرونا در سال 2021 پایان می‌یابد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
«رینات مکسیتوف»مدیرکل مرکز تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی وکتور که در زمینه تولید واکسن کرونا فعال است، روز یکشنبه گفت ویروس از بین نخواهد رفت ولی همه‌گیری قطعاً به پایان خواهد رسید.به گزارش خبرگزاری «تاس»، وی پیش‌بینی کرد قطعاً همه‌گیری در سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید. به گفته این کارشناس، همه‌گیری زمانی پایان خواهد یافت که به لطف واکسیناسیون گسترده، جمعیت بیشتری با این بیماری مواجه شود و ایمنی جمعی کافی ایجاد گردد. با این حال طبق نظر وی، این که گفته شود ویروس در زمانی خاص و سریع از بین می‌رود، نادرست است.

13:30
تعداد فوتی‌های آلودگی هوا در جهان چندین برابر فوتی‌های کرونا است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت آلودگی هوا گفت: هر ساله در دنیا حدود ۷ میلیون مرگ زودرس ناشی از آلودگی داریم این درحالیست که ویروس کرونا که این روزها تمام جهان را درگیر خود کرده تا امروز کمتر از یک و نیم میلیون فوتی داشته است.
 

13:00

کشف یک واکسن موثر برای درمان همزمان ۳ سرطان مرگبار


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
به نقل از اکسپرس، دانشمندان انگلیسی موفق شدند در آزمایشات خود به واکسنی دست یابند که می‌تواند ۳ سرطان مرگبار را درمان کند. بر این اساس، این واکسن می‌تواند به سیستم ایمنی بدن برای کشف و نابودی سلول‌های سرطانی کمک کند.این واکسن با شناسایی ژن کِی آر‌ ای اس (KRAS) که می‌تواند منجر به جهش سلولی در ریه ها، روده، و پانکراس و ایجاد سرطان در این ۳ اندام شود، می‌تواند درمانی برای هر ۳ نوع سرطان باشد.
 

12:40
نمکی: منتظر پیک زمستانه کرونا هستیم


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت: بعد از پیک پاییزه منتظر پیک زمستانه هستیم به خصوص در مناطق جنوبی کشور؛ همچنین در مناطقی که قرمز، نارنجی و زرد اعلام می‌کنیم، مسئولان باید نظارت‌ها را بالا ببرند.مکانی در حاشیه شهرها برای خدمات سرپایی آماده شود برای افرادی که زیر پوست شهر در حال تردد هستند در غیر این صورت بیمارستان‌ها باید بار این موارد را به دوش بکشند.مراکز کویید در تمام استان‌ها باید از مراکز غیر کویید از جمله بیمارستان‌ها و خدمات سرپایی کاملا جدا شود. در بیمارستان‌ها حتما باید از تست pcr استفاده شود و تست رپید در خدمات سرپایی و بعد از 20 دقیقه حتما باید تکلیف بیمار مشخص شود.

12:00
غذاهای بیرون بر را با مایکروفر کرونازدایی کنید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
️مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا :با توجه به نحوه تهیه و فروش غذاهای بیرون بر و احتمال آلودگی ظروف بسته بندی به ویروس کرونا، باید پس از دریافت غذا، محتوای آن را درون ظرف دیگری ریخته و با ماکروفر ویروس زدایی کنیم.غذاهای بیرون بر از زمان تهیه، بسته‌بندی، توزیع و رسیدن به دست مشتری باید یک چرخه چند نفره را طی کند اگر فقط یک نفر در این چرخه مبتلا به کرونا باشد دیگران را نیز مبتلا می کند.در صورت استفاده یک فرد مبتلا به کرونا از کیبورد رایانه، آلودگی ۱۰۰ درصد است و دیگر استفاده کنندگان باید مراقب سلامتی خود باشند.به رغم اینکه در مطالعات جدید مشخص شده که انتقال کرونا از سطوح به انسان کمرنگ است اما انتقال بیماری نیز دور از انتظار نیست‌.اجرای طرح اعلام کد ملی بیماران کرونایی به مراکز در یک مقطع زمانی مشخص مانع از پرواز ۲۳۰ بیمار آلوده به ویروس کرونا از طریق ناوگان هوایی به دیگر استان‌های کشور شد.
 

11:30

پیامک عجیب سازمان حج برای زائران، در هفته حساس کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
پیامک سازمان حج و زیارت، زائران حج ۹۸ را در هفته تعطیل و حساس کرونا، راهی بانک‌ها کرد.سازمان حج و زیارت، سه‌شنبه چهارم آذرماه خبر داد که مازاد هزینه حج ۹۸ به حساب زائران واریز می‌شود؛ مبلغی در حدود ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۶۰ هزار تومان
 

11:00

خطرات "حمام" برای بیماران کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
جانبخش متخصص بیماری های عفونی با اشاره به خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی، گفت: این بیماران باید تا حد امکان از رفتن به حمام خودداری کنند.این متخصص می گوید در حمام و زیر دوش سطح اکسیژن خون پایین می آید و بیماران کرونایی بویژه بیماران بدخیم با کمبود اکسیژن به خودی خود مواجه هستند و در همین راستا حمام رفتن می تواند این کمبود اکسیژن راتشدید کرده و حال این بیماران وخیم تر شود

10:40
بیماران کرونایی چگونه در هتل‌ها مستقر می‌شوند؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
کولیوند، رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید سلیمانی):ظرفیت هتل‌ها و مهمانسرا‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای سکونت استفاده کرد مشخص شده است، وزارت میراث فرهنگی هتل‌ها و وزارت ورزش و جوانان خوابگاه‌های خود را برای قرنطینه بیماران کرونایی در اختیار اورژانس قرار داده‌اند.در مرحله اول از ظرفیت هتل‌ها برای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا استفاده می‌شود. قالب این افراد کسانی هستند که در منزل توان خودجداسازی ندارند.در این طرح دو گروه قرنطینه می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که ابتلای آن‌ها به کرونا مشخص شده، اما نیاز به بستری شدن ندارند و دسته دوم افراد بهبود یافته از کرونا هستند که باید از بیمارستان ترخیص شوند، درصورتیکه همچنان ناقل ویروس هستند.مراکز بهداشتی و مراکز جامع سلامت افرادی که تستشان مثبت شده باشد و یا افراد پر خطر که در ارتباط با بیماران کرونایی بوده‌اند را به هتل‌ها معرفی می‌کنند.

10:00
توضیحات زالی درباره طرح بیماریابی زودرس و قرنطینه افراد مشکوک


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

9:15
دیروز یکشنبه 29 نوامبر 2020 فوت بیش از 7299 کرونایی به ثبت رسید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
آمریکا با ثبت 819 فوتی اول، مکزیک با 586 فوتی دوم، ایتالیا با 541 فوتی سوم، روسیه با 459 فوتی چهارم، هند با 444 فوتی پنجم، ایران با 389 فوتی ششم، لهستان با 283 فوتی هفتم، انگلیس با 215 فوتی هشتم، برزیل با 211 فوتی نهم و فرانسه با 198 فوتی دهم جدول شدند.

8:30
کاهش ۷۰ درصدی ترددهای شبانه در تهران


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس پلیس پایتخت:در تمام طول روز بالغ بر ۵۰ درصد کاهش تردد در سطح شهر را داریم. ترددهای شبانه ۷۰ درصد کاهش یافته است. در مترو بیش از ۹۵ تا ۹۸ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند.در مبادی ورودی به تهران ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش تردد به تهران را داریم.
 
یکشنبه نهم آذر

14:30

۳۸۹ فوتی کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته/۱۲۹۵۰ بیمار دیگر شناسایی شدند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۹ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۹۵ نفر از آنها بستری شدند.لاری گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسید.وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید.لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.وی گفت: ۵۸۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تا کنون ۶ میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.لاری همچنین گفت: استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

14:00
حاکمان آمریکا در همه‌گیری کرونا، مانع ارسال یک ماسک ساده به ایران شدند

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل: ‏برخی تلاش دارند خبر از رونق نان و آب مردم، با آمدن فردی جدید در کاخ سفید بدهند. باید ذات حاکمان ⁧آمریکا⁩ را شناخت و البته از فرصت‌ها استفاده کرد.آنها در همه‌گیری کرونا، مانع ارسال یک ماسک ساده به ایران شدند. اما ایران با اتکاء به داخل اکنون ماسک و تجهیزات لازم را صادر هم می‌کند.
 

13:40
داروی توصیه شده ترامپ برای کرونا خطر اختلال روانی دارد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
آژانس دارویی اروپا گفته داروی «هیدروکسی‌کلوروکین» که ترامپ برای درمان کرونا توصیه و مصرف می‌کرده خطر بروز اختلالات روانی را به همراه دارد.


13:00
پیک جدید کرونا در کدام استان‌هاست؟

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت: در ۹ استان خراسان شمالی، لرستان، کرمان، البرز، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، خوزستان و بوشهر روند ثبات با تغییرات مختصر نزولی مشاهده شد. در پنج استان خراسان جنوبی، اردبیل، تهران، گلستان و قزوین روند صعودی یا شروع پیک جدید مشاهده شد. به نظر می‌رسد استان سمنان اخیراً یک پیک اپیدمی را پشت سر گذاشته است
 

12:00

کرونا و کاهش استفاده از لوازم آرایش


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
براساس نتایج نظرسنجی ها ۷۲ درصد از زنان که پیشتر اهل آرایش کردن بوده اند، در این روزها دیگر سراغ لوازم آرایشی خود، نمی روند.
 

11:30
وزیر بهداشت: وضعیت بیماری کرونا در کشور رو به بهبود است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نمکی: خدا را شاکریم که وضعیت بیماری در کشور به ویژه در شهرستانهایی که آبان ماه محدودیت در آنها اعمال شد، رو به بهبود است.پیش بینی کرده بودند که در این ماه، مرگ های ۸۰۰ تا یک هزار مورد در روز را تجربه کنیم اما خوشبختانه آمارها رو به بهبود است و هنوز اثرات محدودیت های جدید و طرح شهید قاسم سلیمانی خودشان را نشان نداده است.باید مراکز سرپایی و تست گیری از افراد مشکوک در کشور حداقل به پنج هزار مرکز یا پایگاه یا مرکز مدیریت بیماری را در شهرها و حاشیه شهرها برسانیم تا دسترسی مردم به مراکز تشخیصی، بهداشتی و تست گیری افزایش پیدا کند
 

11:00
حذف جرایم کرونایی خودورهای عمومی و کادر درمان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس پلیس راهور ناجا: جریمه مالکان خودروهای دارای پلاک عمومی، وانت بارهای پلاک سفید، تاکسی ها و تاکسی های اینترنتی پس از اتمام طرح حذف خواهد شد.جریمه پزشکان و پرستاران هم پس از اعلام لیست آنها از طریق فرمانداری ها بخشیده می شود


10:30
اگر به کووید-۱۹ مبتلا شده باشیم باز هم نیاز به دریافت واکسن خواهیم داشت؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های عفونی ایالات متحده (CDC) در پاسخ به این سوال که در ذهن بسیاری از افراد به وجود آمده می‌گوید: هنوز به مطالعات بیشتری برای بررسی مدت زمان ایمنی طبیعی (ایمنی ناشی از ابتلا به بیماری) و ایمنی ناشی از تزریق واکسن نیاز هست.اما از آنجا که مطالعات اولیه در خصوص طول ایمنی طبیعی حاکی از مدت زمان کوتاه آن بوده است، ممکن است افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند نیز به تزریق واکسن توصیه شوند. اما برای پاسخ قطعی هنوز به شواهد بیشتری نیاز است.

9:50
شناسایی کرونا مثبت‌ها از طریق کارت ملی در کسری از ثانیه


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی وزارت بهداشت:آزمایش مثبت کرونای افراد مبتلا، در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت جمع‌آوری می‌شود.ماموران انتظامات با استفاده از اپلیکیشن ماسک، بارکد کارت ملی مراجعان را اسکن کنند و در کمتر از یک ثانیه وضعیت قرنطینه یا عدم قرنطینه فرد نمایش داده می‌شود.
 

9:30

تست‌ تشخیص کرونا از روز پنجم ابتلا معتبر است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نیازی متخصص بیماری های عفونی می گوید:‌تست‌های تشخیصی اگر در نخستین روز بروز علایم ابتلا به کرونا انجام شود، ۹۰ درصد خطا دارند. افراد مشکوک به این بیماری باید از روز پنجم بروز علایم تست دهند
 

9:00
چه مشاغلی پروتکل‌های ضد کرونا را رعایت نمی‌کنند؟

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهانآخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
بنابر اعلام وزارت بهداشت در مورد آخرین وضعیت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی به ترتیب نانوایی‌ها، پاساژها، رستوران‌ها، ادارات و سازمان‌ها، مدارس، بانک، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، جایگاه سوخت، پیشخوان دولت، داروخانه، آرامستان، سامانه مسافربری درون‌شهری، سامانه مسافربری برون‌شهری و پلیس+۱۰ بیشترین اخطار را از سوی مراجع قضایی دریافت کردند.


8:30
پیشگیری 90 تا 95 درصدی واکسن کرونا از ابتلا به این ویروس


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهانآخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: یکی از انواع واکسن تولید شده برای کرونا از انتقال این ویروس از افراد ناقل بدون علامت به سایر افراد جلوگیری می کند.آنتی بادی تولید شده در بدن افراد مبتلا ممکن است تا آخر عمر آنها را در برابر این ویروس واکسینه کند.
شنبه هشتم آذر
 

23:00
آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به ۶۲ میلیون و ۳۹۹ هزار نفر رسید که از این تعداد ۱ میلیون و ۴۵۵ هزار نفر جان خود را از دست دادند و تعداد ۴۳ میلیون ۸۵ هزار نفر بهبود یافته‎اند.


22:00
شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۲۷۱ هزار نفر هم فراتر رفت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
شمار قربانیان کرونا در آمریکا در حالی به ۲۷۱ هزار و ۱۹۲ نفر افزایش یافته است که تاکنون ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۸۵ نفر در این کشور به کووید- ۱۹ مبتلا شده اند.


21:00
نقش شهید فخری‌زاده در تولید کیت و واکسن کرونا

 
«آبنیکی» از مدیران سابق صنعت هسته‌ای: اولین کیت ایرانی تشخیص کرونا توسط تیم تحقیقاتی شهید فخری‌زاده تولید شده بود. واکسن کرونایی که تیم شهید فخری‌زاده مشغول تولید آن بود الان وارد فاز آزمایش انسانی شده است.


18:30
جهانپور: هر چهار فراورده گیاهی مرتبط با کرونا مجوز کمیته اخلاق در پژوهش را دارند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو:برای هیچ یک از این فرآورده ها، ادعایی مبنی بر درمان بیماری کووید19 مطرح نبوده و صرفا با توجه به نتایج حاصل از مطالعه بالینی اولیه و مستندات علمی ملی و بین‌المللی موجود و مونوگراف‌های مرتبط، مجوز موقت/موافقت برای صدور مجوز موقت با ادعای بهبود یا کمک به بهبود برخی علائم بیماری مذکور صادر شده است و تعدادی فرآورده دیگر با منشا گیاهی نیز در حال طی روال قانونی فوق هستند.


18:00
جزئیات الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات اداری و حمل و نقل


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
ستاد ملی مدیریت کرونا:اگر فردی بخواهد با هواپیما، قطار یا اتوبوس از تهران به هر جای ایران سفر کند هنگام اخذ بلیت باید کد ملی را ارائه کند تا بلیت برای وی صادر شود.وقتی کد ملی را ارائه می کند سامانه وزارت راه در حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای به بانک‌های اطلاعاتی وزارت بهداشت متصل است. به این ترتیب اگر فرد به عنوان یک ایرانی به آزمایشگاه یا بیمارستانی مراجعه و به دلیل کرونا آزمایش داده باشد یا بستری شده باشد اگر بخواهد بلیت دریافت کند سابقه فرد مورد بررسی قرار می گیرد و اگر فرد کرونا مثبت باشد نمی تواند بلیت دریافت کند.
 

14:40

فوت ۳۹۱ بیمار کووید۱۹ در کشور/انجام بیش از ۶ میلیون آزمایش تشخیصی کرونا تا کنون


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ( 8 آذر ۱۳۹۹ ) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 13 هزار و 402 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به 935 هزار و 799 نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، 391 بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 47 هزار و 486 نفر رسید.استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
 

14:10

۱۷۴۸ کرونا مثبت قصد استفاده از هواپیما و قطار را داشتند!


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:تمام آزمایش‌های مثبت در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می‌شود و طی چهار روز گذشته از حضور و سفر ۱۷۴۸ نفر فردی که مثبت بودند و قصد خرید بلیت و مسافرت با اتوبوس، هواپیما و قطار داشتند جلوگیری کردیم.دوشنبه هفته جاری مجدد وضعیت شیوع و بروز بیماری را رصد می‌کنیم و در شهرهایی که در وضعیت قرمز یا نارنجی باشند، اعمال محدودیت می‌کنیم.


13:50
وضعیت کرونا در کشور با گذشت یک هفته از اعمال محدودیت‌های سختگیرانه


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر ایرج حریرچی درباره وضعیت فعلی کرونا در کشور، گفت: در یک هفته اخیر که پروتکل ها و محدودیت ها از سوی مردم رعایت شده است، شاهد هستیم که درون‌دادهای سیستم مقابله با کرونا کاهش خوبی داشته اند. به عنوان مثال کاهش قابل توجه رفت و آمدها چه در سطح درون شهری، چه در سطح برون شهری و چه در ساعات مختلف شبانه روز  را شاهد هستیم. همچنین حضور و تماس اجتماعی مردم که منجر به نقض فاصله گذاری اجتماعی می شود نیز به میزان قابل توجه و چشمگیری کاهش یافته است و رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی، به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.


13:00
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا»: روند فوتی‌ها هم دو تا سه هفته دیگر آثارخود را با توجه به کاهش ورودی به بیمارستان‌‌ها نشان خواهد داد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رییسی: اقدامات درمانی در موضوع کرونا باعث افتخار است. صمیمانه از مردم برای رعایت محدودیت‌های کرونایی سپاسگزاریم. روند بیماری با توجه به رعایتی که مردم انجام داده‌اند، رو به کاهش است و ما از ١۶٠ شهر در ١۴۵ شهر روند کاهشی آغاز شده است و در ١۵ شهر دیگر هم این روند کاهشی شروع خواهد شد. ٨٩ شهر که از آبان وضعیت قرمز داشتیم به غیر از دو شهر همه شهرها از وضعیت قرمز خارج شده‌اند. روند فوتی‌ها هم دو تا سه هفته دیگر آثارخود را با توجه به کاهش ورودی به بیمارستان‌‌ها نشان خواهد داد. ما نباید فریب روند کاهشی را بخوریم و باید کارهای زیادی را انجام بدهیم

12:10
رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: برای حفظ سلامتی خود و دیگران از امروز همراه داشتن کارت ملی برای گرفتن خدمت الزامی است


11:45
رییس جمهور: به‌زودی ورود به وسایل‌نقیله عمومی کارت شناسایی می‌خواهد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
روحانی:برای مقابله با کرونا سبک زندگی‌ها باید تغییر کند و مردم باید از میهمانی و تجمعات پرهیز کنند. شرایط زندگی تا پایان سال و یا حتی بعد از آن تا زمانی که واکسن کرونا برسد، عادی نخواهد شد.ردیابی مبتلا و افرادی که با او در تماس بودند، مسئله مهمی است که از طریق فضای مجازی و سامانه مربوطه این کار امکانپذیر شده است.در نظر داریم هرکس بخواهد سوار وسایل نقیله عمومی شود، کارت شناسایی نشان دهد تا از ورود مبتلایان جلوگیری شود و قرارگاه عملیاتی کرونا این مورد را با جدیت پیگیری می‌کند.به بانک مرکزی دستور دادم از هرکجا می‌شود پول مورد نیاز وزارت بهداشت را تامین کند تا برای خرید واکسن کرونا مشکلی نداشته باشیم. برای ارائه خدمات به کسانی که کارت ملی یا کارت معتبر شناسایی همراه ندارند، مصوبه‌ داشتیم.

11:30
عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کوهپایه شمال تهران


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

اینجا تهران است. کمی آنطرف تر شرایط کاملا فرق می‌کند، در کوهپایه‌های شمال تهران عده‌ای بدون رعایت موارد و مسائل بهداشتی در حال خوش‌گذرانی هستند، انگار نه انگار که کرونا هر روز صدها نفر را در کشور به کام مرگ می‌کشاند ...این تصویر متعلق به هفتم آذرماه؛ محیط پناهگاه منطقه کلکچال در کوهستان شمال تهران است

11:00
فرد مدعی درمان کرونا با گلاب در مشهد دستگیر شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مدیر نظارت سازمان نظام پزشکی مشهد:فرد مداخله‌گر در امور پزشکی که ادعا می‌کرد با گلاب، بیماران کرونا را درمان می‌کنددستگیر شد . گزارش ویزیت حضوری این فرد که از شاگردان یک مداخله‌گر معروف و مدعی طب اسلامی است در آبان ماه امسال به واحد نظارت سازمان نظام پزشکی مشهد ارسال شده است.این فرد مداخله گر معروف تاکنون سابقه تخلف و مداخله در طب سنتی در استان گیلان را داشته است و این بار در مشهد و درحین ویزیت و فروش داروهای دست ساز غیربهداشتی تحت عنوان داروهای طب اسلامی با دستور مقام قضایی دستگیر و تحویل دادسرای ویژه روحانیت شد

10:40
سازمان بهداشت جهانی در جستجوی منشا کرونا در چین

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

به رغم آنکه چین همچنان مدعی است شواهدی دال بر نشات گرفتن ویروس کرونا از این کشور وجود ندارد، سازمان بهداشت جهانی به پکن اعلام کرده است که باید برای پذیرش محققان بین المللی آماده شود. در چارچوب این طرح، ۱۰ متخصص بهداشت عمومی، بهداشت حیوانات و ویروس شناسی بین المللی در کنار دانشمندان چینی فعالیت خواهند کرد چین اعلام کرده است هیچ مانعی برای همکاری دانشمندان این کشور با تیم بین المللی وجود ندارد

10:30
سخنگوی وزارت بهداشت: داروهای پر هزینه کرونایی بزودی تحت پوشش بیمه می روند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
خوشبختانه و طی رایزنی های انجام شده باید اعلام کنم آن دسته از دارو‌هایی که با هزینه های بالایی به فروش می رسیده و تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نبودند زیر چتر حمایتی بیمه قرار می گیرند.


10:00
بهبودیافتگان کرونا چه مواردی را باید رعایت کنند؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا باید برخی موارد مانند پرهیز از انجام کارهای سنگین و مصرف دخانیات را حداقل تا یک ماه رعایت کنند.مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا حداقل یک ماه حتی در منزل کارها و ورزش های سنگین را انجام ندهند. این افراد زیاد از پله بالا و پایین نروند و به علت خطر افت ناگهانی فشارخون دوش آب داغ نگیرندمبتلایان و بهبودیافتگان کرونا به مدت طولانی سرپا نایستند و غذاهای پرچرب و ادویه دار مصرف نکنند


9:30
کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی/ حذف محدودیت پذیرش مسافر با استعلام‌گیری تست کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دبیر انجمن شرکت‌های هوایپیمایی:با انجام استعلام‌گیری تست کرونای مسافران درخواست حذف پروتکل پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما را داده‌ایم.با کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی آنقدر مسافر برای برخی از پروازها کم است که مدیران ترجیح می‌دهند پرواز را باطل کنند.
 

9:00
جزئیات فعالیت شعب و کارکنان بانک ها اعلام شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

دبیرشورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی:با توجه به هماهنگی به عمل آمده با مراجع ذیربط، در خصوص نحوه فعالیت شعب و کارکنان بانک ها در مناطق قرمز از امروز ( ۸آذرماه ۹۹) به مدت یک هفته تصمیماتی اتخاذ شد.در شهرهای تک شعبه ای با ۱۰۰ درصد پرسنل، سایر شهرهای مناطق قرمز ۵۰ درصد شعب با ۱۰۰ درصد پرسنل فعالیت خواهند داشت.ضمنا در مناطق نارنجی نیز طبق روال گذشته تمام شعب با دوسوم پرسنل و مناطق زرد تمام شعب با صد درصد پرسنل فعالیت خواهند داشت.از مشتریان بانک ها نیز تقاضا دارم با استفاده از خدمات غیرحضوری از مراجعه به شعب خودداری کنند.

8:30
تلفات کرونا با تداوم محدودیت ها به زیر ۵۰ درصد در دی ماه می رسد

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با ایرنا:اگر روند کنونی مقابله با کرونا بر مبنای محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یابد و مردم این موضوع را جدی بگیرند، دی ماه شاهد کاهش زیر ۵۰ درصد تلفات کرونایی هستیم.نیاز مردم به بستری در مراکز درمانی نیز کاهش چشم گیری یافته است .یکی از مهمترین راه های انتقال کرونا از فرد بیمار به دیگران از طریق «هوابرد» است و بهترین راه مقابله با آن استفاده از ماسک های استاندارد و شست‌وشوی مکرر دست ها است.مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و هر مکان شلوغی جز آلوده ترین محیط‌هایی هستند که مردم باید سعی کنند به آن مراجعه نکنند فقط زمانی که مجبور به استفاده از آن هستند
 
جمعه هفتم آذر


17:00

محدودیت‌های کرونایی جاده‌های مازندران را تا ۶۵ درصد خلوت کرد

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
قائم مقام ستاد مقابله با کرونا مازندران:اعمال محدودیت‌های جامع کرونایی که از اول آذر ماه به اجرا گذاشته شده ، تردد جاده را در این استان تا ۶۵ درصد کاهش داده است. بر اساس پایش های صورت گرفته ، تردد داخل شهری در استان هم ۵۴ درصد کم کرد


10:30
پرویز پورحسینی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
:پرویز پورحسینی بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بامداد امروز جمعه ۷ آذر بر اثر ابتلا به کرونا و در سن ۷۹ سالگی چشم از جهان فروبست. (بیشتر بخوانید)


9:30
نقاهتگاه‌های جدید کرونا در ایران؛ از هتل‌های ۵ ستاره تا مهمانسراهای ۵۰ ساله


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دبیر جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران:فهرست هتل‌های یک، دو و سه ستاره بخش خصوصی برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران کرونا به وزارت بهداشت، داده شد. اگر نیاز باشد، از هتل‌های چهار و پنج ستاره در صورت داوطلب شدن، استفاده خواهد شد
 
پنجشنبه ششم آذر

14:30
شناسایی ۱۳۹۶۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ ۴۸۲ تن دیگر جان باختند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۶ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۳۹ نفر از آنها بستری شدند.وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۰۸ هزار و ۳۴۶ نفر رسید.لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۶۸۹ نفر رسید.وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۶۳۳ هزار و ۲۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.لاری گفت: ۵۸۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.به گفته وی، تا کنون پنج میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.به گفته وی، استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

11:15

سخنگوی هیات رییسه مجلس: پروتکل های بهداشتی در مجلس بهتر از ستاد کرونا رعایت می‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
فرهنگی: برخی افراد تصور می کنند حاشیه پردازی می‌تواند به آنها کمک کند و جای کم کاری‌شان در قبال مردم را بگیرد، در حالی که دیگر این روش ها پاسخگو نیست. پروتکل های بهداشتی در مجلس، بهتر از ستاد کرونا اجرا می شود و اینکه یک عده مسائل فنی را به سوژه سیاسی تبدیل کنند، کار درستی نیست.  :صحن علنی مجلس به سه مکان مجزا تقسیم شده و افراد باهم بیشتر از ۴ متر فاصله دارند و اقلام بهداشتی هم با دقت توسط همکاران استفاده می شود
 

10:40

در باران چگونه ماسک بزنیم؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر دادرس کارشناس مسوول بیماری های واگیر وزارت بهداشت:در شرایط پاییز که رطوبت هوا بیشتر بوده و بارندگی وجود دارد و ممکن است قطرات باران بر روی ماسک نیز ببارد، مدت زمان استاندارد استفاده از ماسک، کاهش می یابد. بر این است هر زمان که ماسک خیس شده و یا رطوبت پیدا کند، باید آن را تعویض کنیم.البته کارکرد ماسک های پارچه ای در این مورد بهتر است. زیرا هر زمان خیس شود، میتوانید آن را تعویض کرده و اجازه دهید تا خشک شود و با حرارت، رطوبت آن از بین رود و مجددا از آن استفاده کنید.

10:00
۶۹ شهرستان کشور از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج شده‌اند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
حریرچی معاون وزیر بهداشت:با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و اجرای طرح‌های مردم محور ۶۹ شهرستان کشور از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت نارنجی و زرد تبدیل شده‌اند.با اجرای طرح‌هایی مانند طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی قطعا تعداد بیماران بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش خواهد یافت. راه مقابله با این ویروس از بیمارستان نمی‌گذرد بلکه در سطح اجتماع و تغییر رفتار مردم صورت خواهد گرفت.رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اعمال قانون بسیار خوب است ولی باید تداوم یابد تا شاهد تاثیرگذاری آن در جامعه باشیم. ما باید اقدامات خود را برای مقابله با کرونا تشدید کنیم و امیدواریم تا آخر بهمن ماه با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی حداقل ۴۰ درصد موارد مرگ و میر و ۵۰ درصد موارد بستری کرونا را کاهش دهیم.
 

9:00

پلاک‌های غیربومی ساکن تهران جریمه نمی‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا:از شروع طرح محدویت‌های ترافیکی در کشور، تعداد ۱۹۶ هزار و ۴۶۴ وسیله نقلیه از ادامه سفر جلوگیری و عودت داده شدند.رانندگانی که با پلاک غیربومی در شهرهای قرمز و نارنجی تردد می‌کنند اگر توسط مأمورین پلیس متوقف شدند، با ارائه برگه احراز محل سکونت و یا محل کار جریمه نمی‌شوند. اگر این رانندگان توسط دوربین‌ها جریمه شدند، می‌توانند در پایان طرح محدودیت‌ها با مراجعه به واحدهای رسیدگی در اجراییات راهور، نسبت به اصلاح جریمه ثبت شده اقدام نمایند.رانندگان خودروهای اینترنتی نگران اعمال قانون توسط دوبین‌ها نباشند، چرا که پلاک‌های این خودروها در لیست مجاز پلیس قرار دارد.
 

8:30

مسؤولیت مدیران در خصوص ابتلای کارکنان به کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
طبق مواد ۸۵ و ۹۵ قانون کار کلیه کارفرمایان مسؤولیت تامین و نظارت بر سلامت محیط کار و مشمولین قانون کار را برعهده دارند. جدا از بحث اخلاقی موضوع، وفق بند ۸ مصوبات چهاردهمین جلسه شورایعالی سلامت در سال ۱۳۹۴ کلیه دستگاه‌هـای اجرایی مکلف هستند نـسبت بـه تـدوین و اجـرای «برنامـه عملیاتی بهبود وضعیت سلامت کارکنان» اقدام کنند.

چهارشنبه پنجم آذر
 

 

23:00

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید که از این تعداد ۱ میلیون و ۴۲۲ هزار نفر جان خود را از دست دادند و تعداد ۴۱ میلیون ۸۱۸ هزار نفر بهبود یافته‎اند.
 

21:00
جلسات مجلس مطابق پروتکل‌های بهداشتی نیست


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:در خبرها مشاهده می‌شود که تقریبا نصف افراد در صحن علنی نشسته‌اند و دستور حضور حداکثر ۱۵ نفر در فضای بسته نقض شده است.برگزاری جلسه‌ها با این تعداد از افراد در صحن علنی و کمیسیون‌های مجلس بر اساس پروتکل‌های بهداشتی نیست.برگزاری هر گونه جلسه با بیش از ۱۵ نفر در فضای بسته ممنوع است؛مسئولان باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند و این مسائل باید رعایت شود.
 

16:00

۴۲ میلیون واکسن کرونا از خارج خریداری می کنیم


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :حدود ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا برای واکسیناسیون ۲۱ میلیون نفر از کمپانی های خارجی خریداری می کنیم، تولید واکسن کرونا در ایران نیز به خوبی پیش می رود و از هفته آینده آزمایش این واکسن روی انسان آغاز می شود.در این هفته طرح شهید قاسم سلیمانی را با همکاری بسیج برای آموزش همگانی، بیماریابی و افزایش تست، درمان زودرس و سرپایی و مدیریت بیماری قبل از رسیدن به بیمارستان آغاز می کنیم.اگر مردم هنوز از مرگ و میر کرونا اخبار ناخوشایندی را دریافت می کند ناشی از تل انبار بی دلیل بیماران در مراکز درمانی است که گرفتار آن هستیم و در آینده نزدیک با کاهش موارد ابتلا و بستری حتما موارد مرگ و میر کرونا هم کاهش پیدا می کند. طبق گزارش ها همکاری مردم به بالای ۹۰ درصد رسیده و این نشان از همکاری مردم با خدمتگزاران خودشان در نظام سلامت است.رئیس جمهوری نیز دستور دادند که ادارات دولتی و شرکت های خصوصی باز هم نیروهای خود را کاهش دهند و در حد تعطیلی باشند.در مصوبه ستاد ملی کرونا برای محدویت ها هم آمده است که شرکت های خصوصی هم مشمول این طرح هستند و اگر رعایت نکنند همکاران وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی کرونا در وزارت کشور مجبور به برخورد و تعطیلی خواهند بود تا در رفت و آمد شهری مشکل ایجاد نشود. علیرغم نظر عده ای که به تولید داخل باور ندارند. شرکت های دانش بنیان و دانشمندان داخلی در ۱۲ شرکت مشغول تولید این واکسن هستند و حداقل ۴ شرکت حلوتر از بقیه هستند


14:45
۴۶۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۳۸۴۳ مبتلای دیگر شناسایی شدند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۵ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۷۰ نفر از آنها بستری شدند.وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۹۴ هزار و ۳۸۵ نفر رسید.وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید.لاری افزود: خوشبختانه تا کنون ۶۲۵ هزار و ۶۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۵۸۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.وی ادامه داد: تا کنون پنج میلیون و ۹۱۳ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.لاری گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.وی افزود: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
 

`14:20
قاضی زاده هاشمی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
در پی اعتراض برخی نمایندگان به عدم حضور نماینده‌ای از مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا، و با توافق رئیس جمهوری و رئیس مجلس، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس اول مجلس به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد

14:00
دلیل زنده ماندن ویروس کرونا روی سطوح


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محققان هندی می‌گویند 99.9 درصد از مایع حاوی ویروس کرونا در قطرات پرتاب شده در کمتر از یک دقیقه تبخیر می‌شود اما ویروس زنده می‌ماند چرا که قطره خشک شده به چیزی شبیه پنکیک تبدیل می‌شود.بنابراین ساعتها به یک سطح چسبیده و در صورت لمس عفونت را منتقل می‌کند و به همین خاطر توصیه می‌شود سطوح به طور منظم تمیز شوند.
 

13:00

قرنطینه کرونا در هتل بیمارستان‌های لاکچری تهران


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
این بیمارستان قبلا بر توریسم‌درمانی متمرکز بود و حالا با بسته بودن مرزها، به درمان لاکچری کرونا رو آورده است.چهار روز پیش یکی از چهره‌های اینستاگرامی نوشت که جواب کرونایش مثبت و ۲۰ درصد ریه‌اش درگیر شده است. خب این تازه اول ماجرا بود.او عکسی روی تخت از خودش منتشر کرد که از دستش رگ گرفته‌اند و تا چشم کار می‌کند داروی کرونا (رمدسیویر) دور و برش ریخته‌اند.شب‌ها برایش از رستوران بیمارستان چیکن استراگانوف می‌آورند و گاهی هم لابستر و پیتزا سفارش می‌دهد.با این تبلیغ او باب جدیدی از تبلیغات اینستاگرامی در دوران کرونا را باز کرد: تبلیغ به نفع هتل‌بیمارستان‌ها. یعنی دقیقا در روزهایی که در بیمارستان‌های معمولی جای سوزن‌انداختن نیست، تخت خالی کرونا پیدا نمی‌شود و کسی به راحتی رمدسیویر پیدا نمی‌کند اگر شاخ فضای مجازی باشید می‌توانید هم تعرفه تبلیغات را دریافت کنید، هم چند شب راحت در یک سوئیت دو تخته با چند بسته رمدسیویر بستری شوید
 

12:00

رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۹۰ درصد رسید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: بر اساس گزارش‌های دریافتی رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم به ۸۵ تا ۹۰ درصد رسیده که بسیار امیدوار کننده است و برای کاهش تردد کارکنان دولت با وسایل حمل و نقل عمومی پیشنهاد شناور شدن ساعت کار کارمندان نیز در دستور کار قرار گرفت
 

11:30

روحانی: دستور دادیم حضور کارمندان غیرضروری از یک‌سوم کمتر شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

رئیس جمهور: هیچ راهی برای مقابله با کرونا به‌جز رعایت کردن و فاصله گرفتن نداریم، شاید در آینده به دارو و واکسن هم برسیم. در ستاد کرونا ۱۴ تصمیم عملیاتی گرفتیم به‌زودی که اجرا می‌شود، می‌دانیم که اقدامات دولت نمی‌تواند تمام سختی‌ها را جبران کند اما تلاش می‌کنیم.رهبر معظم انقلاب در جلسه دیروز در مسئله کسر بودجه، جهش تولید، مسائل مربوط به نظام بانکی و حمایت از قشر کم درآمد جامعه دستورات مهمی دادند که به‌زودی اجرایی خواهد شد. رهبری دو دستور ویژه به وزیر صمت و وزیر نفت برای جهش تولید دادند که قرار شد این وزرا برنامه‌های خود را به زودی ارائه دهند.تراکم در حمل‌ونقل در برخی ساعات نقطه ضعف ماست، دستور داده شد به همه وزرا که از شنبه هفته آینده یک‌سوم کارمندان اگر حضور آنها ضرورت ندارد، هرچه می‌‍شود کمتر شود.

11:00
یک آمار نگران کننده از بیکارشده‌های دوره کرونا در ایران

 

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

 

10:20
ادامه شیوع کرونا؛ شرکت هاى هواپیمایی جهان روی خط زیان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
یاتا نهاد اصلی ناظر بر هوانوردی بازرگانی جهان روز سه شنبه هشدار داد که به دلیل ادامه شیوع بیماری کووید-19 و کاهش چشمگیر سفرها، مجموع زیان شرکت های هواپیمایی در سال جاری و آینده به مبلغ ۱۵۷ میلیارد دلار خواهد رسید.این پیش بینی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در واکنش به دومین موج ابتلا به ویروس کرونا و بسته شدن بازارهای عمده جهان، دورنمای صنعت هوانورد را بیشتر از پیش تیره و تار کرده است.با اینکه یاتا در ماه ژوئن (تابستان) پیش بینی کرده بود که شرکت های هواپیمایی در این دوره ۲ ساله بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار زیان کنند، اما اکنون این مبلغ برای سال جاری به ۱۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و برای سال آینده به ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار افزایش داده است.

9:45
احتمال شناورشدن ساعت کار کارمندان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
با وجود نتایج مثبت اولیه ناشی از اجرای محدودیتهای جدید، اما همچنان تردد کارمندان و به دنبال آن تجمع و شلوغی بویژه در وسایل حمل و نقل عمومی، دغدغه ساز و خطرآفرین است و بر همین اساس سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از پیشنهاد شناور شدن ساعت کار کارکنان دولت و طرح آن در جلسه امروز دولت خبر داد.به گفته وی، "شلوغی مترو بیشتر به علت تردد کارمندان است" و در جلسه امروز دولت این موضوع مطرح می شود که "در صورت امکان با تفویض اختیار به وزارتخانه ها، ساعت کار کارمندان شناور شود و باز هم تعداد کارمندان در ادارات کاهش یابد. "
 

9:30
کرونا در فرانسه: بیش از هزار فوتی در یک روز، بیش از پنجاه هزار فوتی در کل


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
بعد از ۲۵ روز از اجرای قرنطینه سراسری در فرانسه شمار فوتی های یک شبانه روز به ۱۰۰۵ نفر رسید. بیش از 50 هزار نفر در فرانسه جان خود را در اثر کرونا از دست داده اند


9:00
صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده‌ای خبر داد و گفت: دیگر پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده مانند ضدعفونی کردن، رعایت فاصله اجتماعی و... به صورت روزانه اجرا می‌شود.

8:30

نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلا به کرونا به بالاترین سطح خود از زمان شروع همه گیری رسید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نتایج اجرای 8 موج نظرسنجی نشان میدهد نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا، در پایان آبان 1399 افزایش پیدا کرده است . 67 درصد شهروندان بالای 18 سال تهرانی به مقدار «زیاد» نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند.
سه شنبه چهارم آذر

23:00
️آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به ۵۹ میلیون و ۸۶۵ هزار نفر رسید که از این تعداد ۱ میلیون و ۴۰۸ هزار نفر جان خود را از دست دادند و تعداد ۴۱ میلیون ۳۹۲ هزار نفر بهبود یافته‎اند.20:00

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی: کاهش در ورود بیماران ⁧کووید_۱۹ ⁩ به بیمارستان‌ شروع شد

 

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

 

️18:00

واکسن روسی کرونا ۹۵ درصد موثر اعلام شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
امروز توسعه‌دهندگان واکسن کروناویروس روسیه موسوم به واکسن "اسپوتنیک وی"(Sputnik V) گفتند براساس تجزیه و تحلیل دوم میان دوره‌ای داده‌های آزمایش بالینی واکسن مذکور ۹۵ درصد موثر است.
 


16:30
پوتین واکسن ضد کرونای ساخت روسیه را نمی‌زند!


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
کرملین می‌گوید پوتین نمی‌تواند واکسن ضد کرونای ساخت این کشور را استفاده کند، چراکه هنوز استفاده از آن به صورت رسمی و استاندارد تایید نشده، هرچند استفاده از آن بی خطر باشد.دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین تاکید کرد ما هنوز واکسیناسیون گسترده را آغاز نکرده و رئیس دولت پوتین نمی‌تواند به عنوان یک داوطلب در واکسیناسیون شرکت کند.این در حالی است که روسیه واکسن اسپوتنیک V را در ماه اوت ثبت رسمی (داخلی) کرد و ماه گذشته نیز دومین واکسن ضد کرونا به نام EpiVacCorona را نیز ثبت کرد
 

15:30
چه کسانی واکسن کرونا می گیرند؟

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون کل وزارت بهداشت:ما برای خرید ۱۸ میلیون دوز واکسن کرونا اقدام کردیم.مردم به این نکته توجه کنند که واکسن عادلانه و بر اساس اصول علمی توزیع خواهد شد؛ اول افراد پر خطر، کادر بهداشت و درمان در اولویت خواهند بود و هیچ تبعیض و شهروند درجه اولی هم وجود ندارد.

14:40

۱۳۷۲۱ ابتلا و ۴۸۳ فوتی جدید کرونا در کشور

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۴ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۸۰۱ نفر از آنها بستری شدند.وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۸۰ هزار و ۵۴۲ نفر رسید.وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید.لاری گفت: خوشبختانه تا کنون ۶۱۷ هزار و ۷۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.وی گفت: ۵۸۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.لاری افزود: تا کنون پنج میلیون و ۸۷۱ هزار و ۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.به گفته وی، استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.به گفته لاری، استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

14:10
ماجرای شایعه قاچاق اعضای بدن بیماران کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
روز گذشته فیلمی‌باعنوان خیانت جمهوری اسلامی به بیماران کرونایی منتشر شد. این فیلم راهروی مکانی شبیه به بیمارستان پر از جنازه را نشان می‌دهد و فردی ادعا می‌کند «در ایران به اسم کرونا مردم را می‌کشند و اعضای بدنشان را به کشورهای غربی و عربی قاچاق می‌کنند». اما اصل ماجرا؛ این فیلم چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی خارجی منتشر شده ومراجعه به فیلم اصلی نشان می‌دهد ویدئویی که در ایران دست به دست می‌شود، صداگذاری شده و اصلا مربوط به ایران نیست.
 

13:40

ممکن است تعطیلی‌ها ادامه داشته باشد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت:با توجه به شدت کاهش و ملاحظات اقتصادی و اجتماعی ممکن است محدودیت‌ها ادامه داشته باشد ولی همه چیز به آینده و روند بیماری بستگی دارد.چهار هفته دیگر اثر محدودیت‌ها نمایان می‌شود. انتظار می‌رود تا چهار هفته دیگر به طور کلی شاهد کاهش پیش روی کرونا باشیم. 

13:00
نزدیک‌ترین خویشاوند سارس-کوو-۲ در آزمایشگاه‌های کامبوج و ژاپن مشاهده شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تحقیق بر روی خفاش‌های درون دو فریزر آزمایشگاهی در آسیا منجر به کشف حیرت‌آوری شد. براساس گفته‌های محققان به نشریه "نیچر"(Nature) آنها کروناویروسی پیدا کرده‌اند که شباهت زیادی به "سارس-کوو-۲"(SARS-CoV-۲)، ویروس عامل همه‌گیری، دارد. آنها این ویروس جدید را در خفاش‌های نعل اسبی که در فریزرهای آزمایشگاه کامبوج قرار داشتند یافتند. در همین حال، گروهی در ژاپن از کشف ویروسی مشابه با کروناویروس در فضولات خفاش‌های منجمد آزمایشگاهی خبر داده است.

12:30

دفترهای ثبت ازدواج و طلاق، زمانه کرونا را چگونه پشت سر می‌گذارند؟

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تعدادی از سردفترداران: ۸ماه از امسال گذشته و من تنها ۶عقد را ثبت کردم. درآمدم پول آب و برق دفتر هم نمی‌شود.ما را موظف کرده‌اند که نهایتاً ۶نفر را پذیرش کنیم تا خطر شیوع بیماری کم شود. اما در چنین شرایطی خیلی‌ها هنوز به سالن‌های عقدی می‌روند که سی‌چهل‌نفر را پذیرش می‌کنند. علی مظفر، رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق:تحت‌تأثیر شیوع کرونا هزینه مراسم از دوش خانواده‌ها برداشته شده، درنتیجه طی این مدت شاهد رشد آمار ثبت ازدواج بوده‌ایم.آنچه در این‌روزها گریبان صنف ما را گرفته، فعالیت سالن‌های غیرقانونی به اسم سالن تشریفات یا عقد است که به‌صورت وحشتناکی در حال افزایش هستند.
 

12:00

اعطای بسته کمک معیشتی دولت به یک سوم جامعه/به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان

 
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:با اجرای تعطیلات فشار اقتصادی به مردم زیاد می شود. امروز کسانی که حقوق ثابت نمیگیرند مشکل دارند.به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا خواهد شد. افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.وام یک میلیونی هم برای ۱۰ میلیون خانوار درنظر گرفته خواهد شد.

11:00

جزئیات استعلام مسافران کرونایی قبل از سفر جاده‌ای و هوایی

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای: استعلام کرونایی آنلاین مسافران جاده‌ای از طریق اتصال به سامانه و وب سرویس معرفی شده از سوی وزارت بهداشت انجام می‌شود. بر این اساس کد ملی مسافران وارد این سامانه شده و اگر تست منفی از مسافر ثبت شده باشد، مجاز به سفر است. اگر تست کرونای مثبتی با یک کد ملی در سامانه مورد نظر ثبت شده باشد مسافر مورد نظر مجاز به انجام سفر نیست اما اگر ۱۴ روز از آن گذشته باشد، سامانه اعلام می‌کند که مسافر مجاز به سفر است

10:30
این که ماسک نیست، پرده توری است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
هر روز می‌گویند ماسک بزنید! ماسک بزنید! می‌گویند تأثیر ماسک بر پیشگیری از کرونا ثابت شده. هر چقدر این توصیه‌ها جدی‌تر می‌شود ماسک‌ها نیز بی‌کیفیت‌تر از روز قبل از آب درمی‌آیند.این حرف‌ها را زنی می‌زند که از یک داروخانه در مرکز شهر تهران بیرون آمده. یک جعبه ماسک دستش گرفته؛ جعبه‌ای که قصد داشته بعد از خرید پس بدهد، چرا؟ چون بی‌کیفیت بوده. ماسک آبی رنگی را از توی جعبه بیرون می‌کشد: «ببین همه دیگر این روزها راه‌های امتحان یک ماسک خوب را بلدند. این یک بسته ۵۰تایی است که تازه خریدم. ببین چقدر ماسک‌ها نازکند؟فوت که چه عرض کنم با یک اشاره هم شعله کبریت را خاموش می‌کند. موقع فروش اما گفتند سه‌لایه است. آوردم به داروخانه پسش بدهم می‌گویند روی جعبه را ببین شماره ثبت و شناسه دارد. برو از شرکتش شکایت کن! می‌گویند ما که ضامن شرکت‌ها نیستیم. ماسک را پس نگرفت!/ روزنامه ایران
 

9:50

المپیک توکیو قطعا برگزار خواهد شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس کمیته ملی المپیک: نخست وزیر ژاپن مصمم به برگزاری المپیک است. روز ۲۶ مهر توماس باخ با نخست وزیر ژاپن ملاقاتی داشته که تاکید جدی کرده که بازی‌ها را حتماً برگزار می‌کند. توماس باخ ۲۶ آبان هم مجدداً با مسئولان توکیو دیداری داشته و از دهکده بازدید کرده است. به طور مشترک مصاحبه داشتند و گفتند بازی‌های المپیک قطعاً برگزار خواهد شد
 

9:10
کاهش محسوس مصرف مواد خوراکی در خانوارهای بیکارشده در شرایط کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نتایج نظرسنجی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی: بیش از ۹۳ درصد از بیکارشدگان ابراز داشته‌اند که در ایام بیکاری مجبور شده‌اند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را کاهش دهند.بیش از ۷۶ درصد آنان مجبور به کاهش هزینه‌های مواد خوراکی خانواده‌شان در این دوره زمانی شده‌اند. مطابق نتایج این پژوهش، مصرف گوشت قرمز حدود ۷۲ درصد از خانواده‌های افراد بیکارشده، به صورتی کاهش جدی پیدا کرده‌است و حدود ۱۵ درصد از خانواده‌های بیکارشدگان، حتی پیش از دوره بیکاری نیز توان خرید گوشت قرمز به صورت ماهانه را نداشته‌اند. حدود ۷۶ درصد از خانواده‌ها، دچار کاهشی محسوس در مصرف مرغ، حدود ۷۱ درصد از خانواده‌ها کاهش در مصرف برنج، ۶۱ درصد خانواده‌ها دچار کاهش مصرف در لبنیات و حدود ۴۲ درصد خانواده‌های بیکارشدگان، کاهش در مصرف تخم مرغ را در این دوره شیوع ویروس کرونا تجربه کرده‌اند.حدود ۷۰ درصد از خانواده‌ها، کاهش در مصرف ماهانه‌ی میوه را نیز گزارش کرده‌اند.

8:30
چرا برخی از مبتلایان کرونا حس بویایی خود را از دست می دهند؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
میرشهرام صفری محقق حوزه علوم اعصاب: برخلاف سایر سیستم‌ها، گیرنده‌های عصبی سیستم بویایی دقیقا بر روی عصب قرار دارد.اگر ویروس بتواند گیرنده را آلوده کند، عصب را نیز آلوده کرده و بنابراین از این نقطه مستقیماً وارد شده و می‌تواند نورون‌های مغزی را درگیر کند.اگر ویروس منجر به تغییر عملکرد نورون شود، انتقال پیام را مختل کرده و کاملا تغییر می‌دهد. در این شرایط تعداد نورون‌های درگیر زیاد بوده و کاملا حس بویایی فرد را از بین می‌برد.
دوشنبه سوم آذر


23:00
آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به ۵۹ میلیون و ۲۹۷ هزار نفر رسید که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۹۹ هزار نفر جان خود را از دست دادند و تعداد ۴۱ میلیون ۳ هزار نفر بهبود یافته‎اند.

22:30
هشدار پلیس در خصوص کلاهبرداری در پوشش وام کرونا 


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سروان محمد جواد اینانلو مسئول اطلاع رسانی پلیس پیشگیری پایتخت :با توجه به آغاز ثبت‌نام دریافت وام یک میلیون تومانی و کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی مربوط به مشاغل برای افراد فاقد درآمد ثابت، باید متذکر شد که این ثبت‌نام صرفاً از سرشماره ۶۳۶۹ صورت می‌گیرد.ثبت‌نام باید توسط خود شهروندان واجد شرایط انجام شود و شهروندان کدملی خود را به این سرشماره اعلام کنند.شهروندان مراقب پیامکهایی باشند که احتمال دارد توسط افراد سودجو به آنها ارسال شود و به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و فردی خود مانند کدملی، شماره شناسنامه، و  شماره حساب بانکی را به سایر افراد و سرشماره‌ها غیر اعلام نکنند.شهروندان در صورت مواجه با پیامکهای مشابه از سایر سرشماره‌ها و اعلام ثبت‌نام و درخواست اطلاعات شخصی توسط آنها، مراتب را سریعاً به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند تا اقدامات پلیسی درباره شناسایی افراد سودجو انجام شود.


20:00

نحوه ثبت‌نام دریافت کمک ۱۰۰ هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
متقاضیان صرفا" کدملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.پیامک سرپرست خانوارها از روز سه‌شنبه ۴ آذر تا سه‌شنبه ۱۱ آذر به مدت یک هفته دریافت می‌شود.افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان و بازنشستگان شامل این طرح نمی‌شوند.

19:30

بزرگترین کارخانه تولید چسب جراحی جهان در مالزی، Top Glove به دلیل ابتلای 1000 کارگرش به کرونا تعطیل شد

 

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان


18:30
3 مسیر وزارت بهداشت برای رسیدن به واکسن کرونا


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت:ما در کمیته واکسیناسیون کرونا با کمک دانشمندان و صاحب‌نظران کار واکسن کووید۱۹ را دنبال کردیم و از سه مسیر این کار را دنبال می‌کنیم.اول خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند، اختیار تعیین منبع خرید با خودمان است و ۴ منبع را برای خرید تعیین کردیم که قرار است ۱۸ میلیون دوز خریداری کنیم.مسیر دوم را در قالب قرارداد مشترک، تولید داخل و همراهی دانش فنی بیرون دنبال می‌کنیم و با دو سه کشور در این زمینه خوب پیش رفته‌ایم.مسیر سوم نیز تکیه بر دانش و تولید داخلی است و از روزهای آینده کارازمایی بالینی حداقل یکی از دو مدل واکسن‌های کرونا را شروع کنیم.


18:00
آغاز بررسی ادعای آزمایش داروهای خارجی کرونا بر روی ۳ هزار ایرانی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بررسی «ادعای آزمایش برخی داروهای وارداتی بر روی ۳ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در کشور» خبر داد و گفت: تحقیق درباره حضور ایران در بین این کشورها، نحوه عقد قرارداد احتمالی با سازمان بهداشت جهانی و رعایت یا عدم رعایت اصول اخلاق پزشکی از جمله اطلاع بیمار در هنگام تحقیقات، نحوه دریافت و هزینه‎کرد اعتبارات احتمالی مربوط به طرح و شفافیت آن در دستور کار قرار دارد.


17:30
از فردا روزنامه ها فقط در تهران توزیع می‌شوند/ مدیر روزنامه ۷صبح

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان15:00
صف مرغ دولتی در دوران کرونا و قرنطینه

 
این فیلم را خبرگزاری فارس منتشر کرده که وضعیت تجمع مردم با وجود محدودیت‌های کرونایی در میدان میوه‌و تره‌بار میدان بهمن (تهران) را به دلیل توزیع مرغ دولتی با قیمت ۱۸۵۰۰ نشان می‌دهد. در روزهای اخیر قیمت مرغ با جهشی ناگهانی در بازار به حدود ۳۴ هزار تومان رسیده است. (بیشتر بخوانید)

14:30
۴۵۳ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۵۸۱۲ تن در وضعیت شدید بیماری


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۳ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۷۴۴ نفر از آنها بستری شدند. وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۶۶ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۲۵۵ نفر رسید.وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۶۱۰ هزار و ۴۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.لاری افزود: ۵۸۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون پنج میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.وی افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.لاری گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.


14:00
جریمه مخدوش کردن پلاک خودرو در روزهای اعمال محدودیت‌ تردد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سرهنگ سلیمی، رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا:تعداد مخدوش کنندگان پلاک خودرو در روزهای اعمال محدودیت تردد بسیار اندک است و در طرح‌های گذشته هم چنین اتفاقی رخ داده است.در سیستم و سامانه‌ هوشمند ثبت تخلفات پلیس راهنمایی و رانندگی و دوربین‌ها ظرفیت‌هایی ایجاد شده که بخشی از مخدوش کردن پلاک را تشخیص می‌دهد و اعمال قانون می‌کند.مخدوش کردن پلاک خودرو برابر با قانون مجازات اسلامی جعل محسوب شده و از حد تخلفات رانندگی فراتر شناخته می‌شود و جرم است.
 

13:30

واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد ۷۰ درصد موثر است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
یک آزمایش بزرگ نشان داده واکسن کرونا ویروس ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد ۷۰ درصد از دچار شدن افراد به علائم کووید-۱۹ جلوگیری می‌کند. این خبر در حالی اعلام شده که پیشتر دو شرکت فایزر و مدرنا از موثر بودن بیش از ۹۰ درصدی واکسن کرونای خود خبر داده بودند که این برای دانشگاه آکسفورد هم از جهتی پیروزی محسوب می‌شود و از طرفی نیز ناامیدکننده خواهد بود. با این حال واکسن دانشگاه آکسفورد به مراتب ارزان‌تر است و ذخیره و دسترسی به آن در هر گوشه دنیا آسان‌تر از دو مورد واکسن دیگر است
 

13:00
واکسن سرخک، سرخجه و اوریون علیه کرونا!


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نشریه انجمن میکروب شناسی آمریکا اعلام کرد تلقیح واکسن سرخک، سرخجه و اوریون یا MMR از بدن در برابر ابتلا به کرونا محافظت می کند. دانشمندان دریافتند آنتی بادی تولید شده پس از تلقیح این واکسن با شرایط بیماران بهبود یافته از کرونا شبیه است. پروفسور دیوید هارلی استاد دانشگاه ایالت جورجیای آمریکا هم گفت: واکسن ام ام آر، بسیار موثر و با عوارض جانبی اندک است و مطالعه اخیر نشان می دهد این واکسن، خطر و شدت بیماری کرونا را کاهش می دهد


12:20
احتمال توزیع واکسن کرونا تا ۲۰ روز دیگر در آمریکا

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مشاور علمی ارشد برنامه واکسن دولت آمریکا:از یازدهم ماه دسامبر شرایط برای دریافت واکسن کووید-۱۹ برای مردم آمریکا آماده می‌شود.در مدت ۲۴ ساعت پس از تایید واکسن کروناویروس، این واکسن در مناطقی که هر یک از ایالت‌ها اعلام کرده‌اند، منتقل می‌شود.

12:00
نپوشاندن بینی انتقال کرونا را افزایش می‌دهد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
فرهاد مصدق فوق تخصص ریه:برخی از افراد وقتی ماسک می زنند، بینی‌شان را نمی‌پوشانند در حالی که با این کار احتمال ابتلا به کرونا افزایش می‌یابد.مهمترین هدف از ماسک زدن جلوگیری از انتشار قطراتی است که همراه با تنفس خارج می شود. باید همه افراد از ماسک درست استفاده کنند تا انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر به حداقل برسد.تنفس با ترشحات تنفسی از مسیر دهان، بینی، سطوح آلوده، تماس با دست آلوده و غیره می تواند تعیین کننده احتمال ابتلا به کرونا باشد.ویروس کرونا بر اساس پروتئین های سطحی، آنتی ژن و ژنتیک متفاوت است و این موضوع شدت ابتلا به بیماری را متفاوت می کند.هرگونه استرس فیزیکی، جسمی و روحی در شدت بیماری کرونا تاثیرگذار است و این استرس می تواند شامل ورزش های سنگین، فعالیت بدنی سنگین، استرس غذایی، داروهای مضر و غیره باشد.

11:20
روزهای کرونایی، بدون پاسخ به این سوالات از منزل خارج نشوید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
با چند نفر در تعامل خواهید بود؟آیا می‌توانید دو متر فاصله با دیگران را حفظ کنید؟ آیا در فضای باز هستید یا فضای بسته؟مدت زمانی که با افراد در تعامل خواهید بود، چقدر است؟

11:00
۵ هزار خودرو جریمه کرونایی شدند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا:در تمام محورها شاهد کاهش تردد هستیم.در ۴۸ ساعت گذشته به ۱۵۶ هزار وسیله تذکر داده شده و ۱۱۰ هزار وسیله بازگشتند.۵ هزار جریمه در کشور اتفاق افتاده است.

 

10:40

اجرای طرح استعلام تست کرونای مسافرین و رانندگان/ استعلام بیماران کرونایی از روی کدملی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران::طرح استعلام تست کرونای مسافرین و رانندگان از شب گذشته به صورت عملیاتی در ناوگان های مسافری و دو تاکسی بزرگ اینترنتی کشور در حال انجام است.شرکت های تاکسی اینترنتی یا ناوگان های مسافربری از بستر فناوری اطلاعات، در خصوص وضعیت مسافر یا راننده استعلام می کنند، ما موظفیم این درخواست را به سامانه وزارت بهداشت ارسال کرده و نتیجه را برای شرکت بر می‌گردانیم.اگر شخصی تست داده باشد و جواب تست مثبت شده باشد، تا زمانی که از نظر وزارت بهداشت جواب تست شخص منفی نشده باشد، حق استفاده از ناوگان حمل و نقل یا تاکسی اینترنتی را ندارد.وقتی فرد برای خرید بلیط به هرکدام از ناوگان ها مراجعه کند، براساس کدملی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده، در صورت مثبت یا منفی بودن جواب تست، می تواند بلیط بخرد یا اجازه خرید بلیط ندارد


10:00
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:‌ بازار سیاه داروهای کرونا مردم را سردرگم کرده است


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:داروهای متعددی در خیابان ناصرخسرو به نام داروی کرونا به قیمت دهها میلیون تومان فروخته می‌شود که معلوم نیست از کجا می‌آیند و نیز مشخص نیست داروی گیاهی تولید شده در کرمانشاه چطور بدون تایید کمیته درمان کرونا وارد بازار شده است.هیچ داروی جدیدی برای کرونا در دنیا تولید نشده است. در مورد دارو نگرانی که وجود دارد این است که برخی افرادی که با رسانه ها مصاحبه می کنند، اسم برخی داروها را بیان و اعلام می کنند که بیماران فلان دارو را مصرف کنند، این مساله باعث شده دوباره ناصرخسرو و بازار سیاه دارو شلوغ شده و دارویی که سه تای آن مثلا سه میلیون تومان بوده اکنون به قیمت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان در ناصرخسرو فروخته می شود.هنوز هیج دارو و درمان اختصاصی برای کووید۱۹ وجود ندارد. حتی رمدسیویر هم به عنوان داروی اثربخش بر کووید۱۹ تایید نشده است.

9:10
پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر می شود؟

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نیک بین، متخصص بیماری های عفونی:در شرایط فعلی نیازی به استفاده از دو ماسک برای پیشگیری از کرونا نیست، زیرا تنها با زدن یک ماسک هم فرد می تواند به خوبی از خود در برابر این بیماری مراقبت کند.افراد تنها با زدن دو ماسک موجب بسته شدن مسیر درست دم و بازدم خود می شوند؛ همین امر موجب می شود اکسیژن لازم به آنها نرسد.براساس استاندارد‌های موجود، عمر مفید استفاده از ماسک‌ها حداکثر ۸ ساعت است.
 

8:30

جوانان ناقلان خطرناک دورهمی‌های خانگی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

زالی فرمانده مقابله با کرونا در تهران:در تجمعات خانگی افراد جوان که معمولاً به علت کفایت سیستم ایمنی فاقد علائم بیماری هستند نیز حضور دارند که متاسفانه این افراد ناقلان فعال و خطرناک بیماری محسوب می شوند که با شرکت در جمع‌های خانوادگی می‌توانند باعث انتقال بیماری شوند
 
 یکشنبه دوم آذر

23:00

سازمان ملل هشدار داد: همه گیری کرونا می‌تواند 130 میلیون نفر را به فقر مطلق بکشاند

 

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 

18:00
این پنج استان رکورددار مرگ و میر کرونا هستند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان‌های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی بوده است که میانگین بروز در استان‌های یادشده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.میانگین بروز هفتگی موارد مرگ‌و میر ناشی از کرونا در کشورمان حدود ۴۴.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به استان‌های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است
 

17:00

معاون وزیر بهداشت از نتایج محدودیت ها خبر داد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دکتر حریرچی:در این محدودیت ها کاهش رفت و آمد خودرو ها و کاهش تماس اجتماعی شاهد هستیم.یک تا 2 هفته احتیاج است تا نتایج این محدودیت ها را ببنیم.


16:00
محدودیت منع تردد و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سیدروح الله شجاعی کیاسری فعال رسانه ای مازندران برای انجام درمان فرزند دیالیزی خودش باید از شهرستان ساری هر روز به بیمارستان بابل تردد کند. امروز پلیس اجازه ورود با اسنپ رو بهش نداده و بچه مریضش رو از ماشین پیاده می کنند.سیدروح الله شجاعی کیاسری فعال رسانه ای مازندران برای انجام درمان فرزند دیالیزی خودش باید از شهرستان ساری هر روز به بیمارستان بابل تردد کند.امروز پلیس اجازه ورود با اسنپ رو بهش نداده و بچه مریضش رو از ماشین پیاده می کنند
 

15:00
شما دعوتید به بخش کرونایی‌ها؛ تشریف می‌آورید؟

 

در این دوربین مخفی، از مردم خواسته می شود تا به عنوان پرستار در بخش های کرونایی بیمارستان ها داوطلب شوند. واکنش مردم را ببینید.

14:40

475فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی ۱۳۰۵۳ مبتلای دیگر


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

 دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۶۰ نفر از آنها بستری شدند.وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۵۴ هزار و ۳۶۱ نفر رسید.لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۶۰۳ هزار و ۴۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.به گفته وی، ۵۷۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.لاری گفت: تا کنون پنج میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.وی در توضیح استانهای در شرایط قرمز کرونا گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.لاری ادامه داد: همچنین استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

14:00

قیمت واکسن کرونا اعلام شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس شرکت بیوتکنولوژی ایالات‌متحده در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه آلمانی Welt am Sonntag اعلام کرده است که دولت‌ها مجبورند بین ۲۵ تا ۳۷ دلار به ازای هر دوز واکسن ویروس کرونا هزینه کنند
 

13:30

دفاع سخنگوی وزارت بهداشت از معاون مستعفی این وزارتخانه

 
دکتر ملک‌ زاده یک چهره ماندگار و دانشمند بین المللی است که از موقعیت خودش سو‌استفاده نکرد.او فقط نتوانست خواسته‌ های وزیر را اجرا کند.

13:00

خبر خوب برای مبتلایان؛ ایمنی در برابر کرونا حداقل ٦ ماه پس از بهبودی وجود دارد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دیوید اییر از محققان دانشگاه آکسفورد در انگلیس که این تحقیق را انجام داده است در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد:آلوده بودن به کووید۱۹، حداقل برای ٦ ماه از عفونت مجدد اکثر افراد به این ویروس پیشگیری می کند و این خبر واقعا خوبی است ، زیرا می توان اطمینان داشت که حداقل در کوتاه مدت ، بیشتر افرادی که به کرونا مبتلا می شوند ، دیگر به آن مبتلا نخواهند شد.

12:15
اثر تعطیلی ۴۳ شهرستان بحرانی از ۵ آبان ماه


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محدودیتی که در ۴۳ شهرستان بحرانی ناشی از شیوع کرونا از پنجم آبان اعمال شد ، موثر بوده و اکنون روند بستری مبتلایان به کرونا در این شهرستان‌ها نزولی شده است

11:30
اسپری بینی جدید از ابتلا به کرونا پیشگیری می‌کند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محققان افشانه بینی ضد کووید-۱۹ تولید کرده اند که تا ۴۸ ساعت از ابتلا به کرونا پیشگیری می‌کند و آماده استفاده برای انسان‌ها است. این اسپری در مدت چند هفته امکان تولید انبوه را دارد.

11:00
دانشمندان می‌گویند ویتامین D خطر ابتلا به کووید١٩ را کاهش می‌دهد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
دانشمندان با بررسی بیشتر اثر ویتامینD روی علایم کوید۱۹، تاکید کردند این ویتامین می‌تواند از خطر ابتلای افراد به بیماری ویروس کرونا یا شدت آن بکاهد.ویتامینD از طریق نور خورشید و رژیم غذایی مناسب به بدن‌مان می‌رسد. اما بیشتر مردم به‌اندازه کافی در معرض نور خورشید قرار ندارند و در عین حال رژیم غذایی مصرفی‌شان ویتامینD کمی دارد.

10:15
کاهش ۳۰ درصدی تردد در جاده ها


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از کاهش ۳۰ درصدی ترددهای جاده‌ای در روز گذشته خبر داد

9:40
بیماران کرونا با ۱۰۰ میلیون تومان در نوبت بستری بیمارستان خصوصی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران:بیمارستان های دولتی واقعا جا ندارند، بیماران کرونا حتی با داشتن ۱۰۰ میلیون تومان پول برای بستری در بیمارستان خصوصی جا پیدا نمی کنند

9:00
قرنطینه جدی گرفته نشود، جان‌باختگان به ۱۰۰۰ نفر می‌رسند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
رحیم شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت هشدار داد: اگر نتوانیم زنجیره فعلی کرونا را قطع کنیم در ماه‌های آذر و دی تعداد جان باختگان ما از این بیماری به هزار تا ۱۲۰۰ نفر خواهد رسید.

8:30
سی تی اسکن ریه فقط برای بیماران کرونایی انجام می‌شود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
حقیقت خواه ( عضو انجمن رادیولوژی ایران ) : مسئله‌ مهمی که در مورد همه گیری کرونا در این مدت جامعه پزشکی را درگیر کرده است، تعداد بالا مراجعان برای انجام سی تی اسکن بوده است. برای افرادی که علائم ساده و پیش افتاده‌ای داشته باشند و بیمار نباشند آزمایش سی تی اسکن انجام نمی‌دهیم. ما اجازه نمی‌دهیم که این افراد بی دلیل خود را در معرض خطر اشعه‌ قرار دهند. سی تی اسکن ریه فقط برای بیماران کرونایی با شرایط حاد انجام می‌شود.

شنبه اول آذر


23:30
جزئیات پیشنهاد رئیس‌جمهور درباره لزوم همراه داشتن کارت ملی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون وزیر بهداشت: قادر هستیم با اسکن کارت ملی و بررسی یا کد ملی افراد در جلوی پاساژها، مساجد، پایانه و فرودگاه از دادن هر گونه خدمات به افراد مبتلا به کرونا خودداری کنیم تا مبتلایان در قرنطینه باشند نه همه مردم

23:00
مسافران کرونا نقره‎داغ می‎شوند

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی ستاد کرونا: افرادی که قبل از شروع محدودیت‎ها از شهر قرمز به مسافرت رفته‎اند، در صورت تردد با خودروی پلاک غیر بومی، روزانه یک میلیون تومان جریمه می‎شوند

22:00
چگونگی تردد در موارد ضروری بعد از ساعت ۲۱


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: اگر افرادی بعد از ساعت ۲۱ دچار بیماری و یا استفاده از خدمات ضروری شوند می‌نتواند از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند یا با ۱۱۵ تماس بگیرند تا آمبولانس در اختیارشان بگذارند.
 

21:30
️شهر در قُرُق کرونا

 
خبرنگار شبکه خبر از همکاری مردم برای اجرای منع رفت و آمدها از ساعت 21 تا 4 صبح خبر داد.

20:00

پاسخ حریرچی به اظهارات معاون سابق وزیر بهداشت درباره مضر بودن برخی داروهای کرونا

 


18:00
لطفا این حرف‌ها را به بیماران کرونایی نزنید

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

 

17:00
دستمال توالت در آمریکا دوباره نایاب شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
در حالی که ایالت‌های مختلف آمریکا از کالیفرنیا گرفته تا نیویورک محدودیت‌های جدید کرونایی وضع و کسب و کارها را تعطیل کرده‌اند، قفسه های فروش دستمال توالت در فروشگاه‌ها دوباره خالی شده است
 

16:00

تظاهرات انکار کنندگان کرونا و مخالفان قرنطینه در آلمان


15:30
کنایه نمکی به معاون سابقش در حکم جایگزین وی؛ تراوشات غیرعالمانه تیم قبلی تکرار نشود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
وزیر بهداشت در ابلاغ حکم فرید نجفی معاون جدید پژوهشی وزارت بهداشت نوشت : تلاش کنید تا با انجام‌ تحقیقات و پژوهش‌های مستمر و علمی بیان موارد غیر عالمانه مثل ایمنی دسته‌جمعی عدم ابتلای مجدد بیماران کرونا و ابتلای ۲۵ میلیون نفر به کرونا تکرار نشود.
 

15:00
اولین گوشی هوشمند ضد باکتری جهان ساخته شد


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
اولین گوشی هوشمند ضدباکتری در جهان که از گسترش میکروب جلوگیری می‌کند توسط شرکت "بولیت"(Bullitt) ساخته شده است. این گوشی "کَت اس ۴۲"(Cat S۴۲) نام دارد. این گوشی جدید به لطف یون‌های نقره تعبیه شده در مواد گوشی طی فرایند تولید، با گسترش باکتری مقابله می‌کند
 

14:45
مجموع فوتی‌ها بر اثر کرونا از 44 هزار نفر گذشت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز 29 آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 12 هزار و 931 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به 841 هزار و 308 نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، 431 بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 44 هزار و 327 نفر رسید


14:30
اعمال محدودیت‌های کرونایی در جلسات علنی مجلس


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سخنگوی مجلس: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز‌های یکشنبه و چهارشنبه جلسه به صورت ترکیبی تشکیل می‌شود و همه نمایندگان در محل مجلس حضور خواهند داشت. با فاصله گذاری سه متری نیمی از نمایندگان در محل صحن علنی حضور می‌یابند و نصف دیگر در سالن‌های دیگر به صورت آنلاین حضور خواهند داشت. جلسات از ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه تا ساعت ۱۱ و نیم تشکیل می‌شود و بعد از آن تعطیل می‌شود. نماز جماعت و پذیرایی ظهر نیز انجام نمی‌شود، همچنین پذیرش هر گونه مهمان و مراجعه کننده، جز کسانی که بطور محدود به دلیل موضوعات دستور دعوت می‌شوند، ممنوع خواهد بود.حضور نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه نیز انجام نمی‌شود

14:00
سازمان بهداشت جهانی: رمدسیویر برای درمان کرونا استفاده نشود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سازمان بهداشت جهانی:«رمدسیویر» برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌ها در نظر گرفته نشده است و فرق نمی‌کند که شدت بیماری در آن‌ها در چه سطحی باشد.در حال حاضر هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این دارو باعث افزایش احتمال درمان بیماران یا کاهش نیاز آن‌ها به تنفس مصنوعی شده باشد.:️در جهان از «رمدسیویر» به عنوان یک داروی موثر برای ویروس کرونا استفاده می‌شود، اما نقش آن در درمان بالینی مبهم باقی مانده است.
 

13:10

نتیجه تست PCR کرونا تا چه زمانی مثبت است؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
به گفته دکتر مسعود مردانی معمولا پس از دو تا سه هفته بعد از بهبودی، تست PCR باید منفی شود ولی در برخی افراد حتی پس از ۶ هفته از ابتلا باز هم تست PCR مثبت می‌شود که این افراد آلوده کننده نیستند، در این افراد عمدتا لاشه‌های ویروس در دستگاه تنفسی باقی می‌ماند و چون لاشه‌ها حاوی DNA هستند، در این روش تشخیص داده می‌شوند.
 

12:40
تصمیمات ستاد ملی کرونا برای کمک به کسب و کارها


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور:مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی یک ماه تمدید می‌شود؛ مهلت اعتراض به مالیات‌ها یک ماه و نیم تمدید شد.همچنین هر مجوزی که هر دستگاهی لازم باشد صادر کند، به صورت خودکار دو ماه تمدید می‌‍شود. کسب و کارهای شدیدا آسیب‌دیده، مهلت پرداخت اقساطشان یک ماه تنفس خواهد داشت.اگر با چک برکشتی مواجه شدند با مراجعه به بانک با آثار چک برگشتی روبرو نمی‌شوند. همچنین پرداخت قبض گاز آذر تا دی، دو ماه تنفس دارد
 

12:00

فرانسوی‌ها رکورددار بدبینی به واکسن کرونا

 
آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مهم‌ترین دلیل امتناع از دریافت واکسن عدم اعتماد به نهادهای سیاسی و دانشمندان است.
 

11:30

هشدارهای پلیس پایتخت با آغاز محدودیت‌های کرونایی


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
سرگرد سلطانی پاجی معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران:در راستای شروع محدودیت‌های جدید کرونایی این احتمال وجود دارد که افراد سودجو و مجرم با غصب و جعل عناوینی نظیر مامور پلیس، مامور بهداشت، بازرس اتحادیه، تعزیرات و ... اقدامات مجرمانه‌ای را انجام دهند که لازم است در این خصوص شهروندان هوشیاری خود را حفظ کنند.شهروندان حتما از جزئیات اجرای طرح‌ها آگاه باشند و بدانند که هیچگاه ماموران اعم از پلیس، بهداشت و ... با مراجعه مستقیم به شهروندان مبلغی را تحت عنوان جریمه اخذ نمی‌کنند.همچنین طبق اعلام نهادهای مربوطه خودرویی نیز در این طرح توقیف نمی‌شود و صرفا اعمال جریمه انجام خواهد شد که آن هم در سامانه رسمی پلیس راهور قابل استعلام است.هیچ ماموری برای اجرای محدودیت‌های کرونایی به در منازل مراجعه نخواهد کرد و به همین دلیل درخواست ما از شهروندان این است که حتما موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

11:00
بازار طلا و جواهر تهران هم به تعطیلات ۱۵ روزه می‌رود


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل غیرضروری، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز ضمن تاکید براینکه بازار طلا و کلیه واحدهای صنفی اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز مشمول این محدودیت خواهند شد، اعلام کرد که از امروز (شنبه اول آذرماه)، صنف ما نیز به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهد بود

10:20
التهاب مزمن؛ عامل عوارض کووید طولانی مدت


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
محققان دانشگاه آکسفورد با بررسی تاثیر طولانی‌مدت بیماری کووید-۱۹، یا به‌اصطلاح "کووید طولانی مدت" (long covid)، به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد زیادی از بیماران کووید-۱۹ مرخص شده از بیمارستان همچنان علائم نفس‌نفس زدن، خستگی، اضطراب و افسردگی را دو تا سه ماه پس از ابتلا به ویروس تجربه می‌کنند

9:50
تست PCR کرونا تا چه زمانی مثبت می‌ماند؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان

معمولا پس از دو تا سه هفته بعد از بهبودی، تست PCR باید منفی شود ولی در برخی افراد حتی پس از ۶ هفته از ابتلا باز هم تست PCR مثبت می‌شود که این افراد آلوده کننده نیستند. در این افراد عمدتا لاشه‌های ویروس در دستگاه تنفسی باقی می‌ماند و چون لاشه‌ها حاوی DNA هستند، در این روش تشخیص داده می‌شوند.بر اساس اطلاعات ما بیمارانی هستند که پس از ابتلا شکایات غیر اختصاصی متعددی از کمر درد، گزگز دست‌ها، افسردگی، عدم تمرکز، اضطراب، بی‌خوابی، بی‌اشتهایی و ریزش مو دارند که از عوارض طولانی مدت کرونا است.
 

9:30

۸۵ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:۸۵ درصد مبتلایان به ویروس کرونا نیاز به مراجعه به مراکز درمانی ندارند و با بستری در منزل بهبود می یابند.مبتلایان به ویروس کرونا در صورت داشتن علائمی از قبیل تنگی نفس، ادامه تب بیش از چهار روز، احساس فشار بر روی قفسه سینه یا کاهش سطح هوشیاری باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.هیچ گونه داروی گیاهی در درمان موارد شدید بیماری کرونا نقشی ندارد اما مبتلایان خفیف می توانند برای آرامش گلو و تسکین سرفه از آویشن یا شربت زوفا که مورد تایید وزارت بهداشت نیز هستند، استفاده کنند. استفاده بیماران حاد از داورهای گیاهی علاوه بر اینکه تاثیری در بهبودی آنان نخواهد داشت بلکه ممکن است منجر به تشخیص دیر هنگام در بیماری یا دیگر عوارض آن شود.مردم باید برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات مستند از سایت های معتبر و ستاد ملی مقابله با کرونا کسب اطلاع کنند. مولتی ویتامین و ب کمپلکس تاثیر چندانی در تقویت سیستم ایمنی بدن ندارند.

 

9:00
ورود مرگبار به آذر ؛ دو نمودار نگران کننده / بیشترین فوتی‌های کرونا مربوط به کدام ماه است؟


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
نگاهی به آمارهای ۲ ‌ماه گذشته کرونا، وضعیت نابسامانی از افزایش نگران‌کننده ابتلا و مرگ‌ومیر بر اثر کووید-۱۹را روایت می‌کند؛ آمارهایی که نشان می‌دهد پاییز همانطور که پیش تر پیش‌بینی شده بود، شروع مرگباری داشته است.مهر و آبان در شرایطی تبدیل به بحرانی‌ترین ماه‌های شیوع کرونا شدند که پرونده آخرین روز تابستان با ۲۰۷ فوتی و ۳هزار و ۵۶۳ نفر بسته شد. حالا به فاصله ۶۰ روز تعداد فوتی‌ها بیش از ۲برابر و مبتلایان نزدیک به ۵ برابر شده و روند همچنان صعودی است.در ۲‌ ماه گذشته بالاترین رکوردها در فوت و ابتلای کرونا ثبت شد و بیشترین سهم را هم آبان داشت.


8:45
عدم تغییر جمعیت حاضر در متروی تهران در اولین روز تعطیلی کرونایی

 

آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان


8:30
آغاز محدودیت‌های شدید کرونایی از امروز


آخرین خبرها مربوط به بیماری کرونا در ایران و جهان
 
از امروز تردد به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه در هر ۲۴ ساعت دارد.در شهرهای قرمز تردد خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است و همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک تعطیل خواهند بود.تست مثبت‌ها در صورت عدم رعایت قرنطینه ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‎شوند
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
سخن آوا | چرا فرزندآوری کم شده / استاد مومنی
سخن آوا | چرا فرزندآوری کم شده / استاد مومنی

سخن آوا | چرا فرزندآوری کم شده / استاد مومنی

بیمه چیست و چرا ۱۳ آذر، روز بیمه نامیده می‌شود؟
بیمه چیست و چرا ۱۳ آذر، روز بیمه نامیده می‌شود؟

بیمه چیست و چرا ۱۳ آذر، روز بیمه نامیده می‌شود؟

بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟
بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

بشار رسن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است؟/ ماجرای اضافه شدن پول چه بود؟

فیلم حمله عجیب هزاران زنبور به هواپیمای هندی
فیلم حمله عجیب هزاران زنبور به هواپیمای هندی

فیلم حمله عجیب هزاران زنبور به هواپیمای هندی

بخشیده شدن جریمه‌ محدودیت‌های کرونایی
بخشیده شدن جریمه‌ محدودیت‌های کرونایی

بخشیده شدن جریمه‌ محدودیت‌های کرونایی

برای سلامتی آیت الله مصباح دعا کنیم/ آیت الله جاودان
برای سلامتی آیت الله مصباح دعا کنیم/ آیت الله جاودان

برای سلامتی آیت الله مصباح دعا کنیم/ آیت الله جاودان

معرفی دانشگاه خلیج فارس
معرفی دانشگاه خلیج فارس

معرفی دانشگاه خلیج فارس

معرفی دانشگاه بوعلی سینا (با کیفیت HD)
معرفی دانشگاه بوعلی سینا (با کیفیت HD)

معرفی دانشگاه بوعلی سینا (با کیفیت HD)

معرفی دانشگاه ایلام
معرفی دانشگاه ایلام

معرفی دانشگاه ایلام

معرفی دانشگاه رازی کرمانشاه | معرفی دانشگاه سبز رازی
معرفی دانشگاه رازی کرمانشاه | معرفی دانشگاه سبز رازی

معرفی دانشگاه رازی کرمانشاه | معرفی دانشگاه سبز رازی

امت اسلامی و ضرورت "تقریب مذاهب" و رویارویی با چالش ها
امت اسلامی و ضرورت "تقریب مذاهب" و رویارویی با چالش ها

امت اسلامی و ضرورت "تقریب مذاهب" و رویارویی با چالش ها

جاذبه های گردشگری استان لرستان
جاذبه های گردشگری استان لرستان

جاذبه های گردشگری استان لرستان

حکمت | مصداق جاهلیت / استاد حسینی قمی
حکمت | مصداق جاهلیت / استاد حسینی قمی

حکمت | مصداق جاهلیت / استاد حسینی قمی

هیچ دارویی برای کرونا نداریم!
هیچ دارویی برای کرونا نداریم!

هیچ دارویی برای کرونا نداریم!

واکسن کرونا روسی اسپوتنیک وی!
واکسن کرونا روسی اسپوتنیک وی!

واکسن کرونا روسی اسپوتنیک وی!

غرق در خاکستر!
غرق در خاکستر!

غرق در خاکستر!

ویدیوی غروب ونیزی اهواز!
ویدیوی غروب ونیزی اهواز!

ویدیوی غروب ونیزی اهواز!

معرفی دانشگاه یزد (با کیفیت HD)
معرفی دانشگاه یزد (با کیفیت HD)

معرفی دانشگاه یزد (با کیفیت HD)

ویدیوی حامد و راضیه در زندان!
ویدیوی حامد و راضیه در زندان!

ویدیوی حامد و راضیه در زندان!

امیررضا خادم بر سر مزار پدرش
امیررضا خادم بر سر مزار پدرش

امیررضا خادم بر سر مزار پدرش

معرفی دانشگاه لرستان
معرفی دانشگاه لرستان

معرفی دانشگاه لرستان