کلید زندگی موفق

«هر توفیق بزرگی ایجاب می کند که مسئولیت آن را بپذیرید. در تحلیل نهایی، صفت مشترک همه آدم های موفق، توانایی در قبول مسئولیت است.» این جمله از «مایکل کوردا»، سردبیر «سایمون اند شوستر» است. انسان ها در زندگی دربه در به دنبال موفقیت و خوشبختی می گردند و همانطور که بسیاری از افراد آن را به دست می آورند بسیاری هم به آن دست نمی یابند. یکی از دلایل نرسیدن به موفقیت، نداشتن اطلاعات کافی در مورد خود موفقیت است، در حقیقت شاید نمی دانند موفقیت چیست؟
يکشنبه، 20 مرداد 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کلید زندگی موفق
کلید زندگی موفق
کلید زندگی موفق

«هر توفیق بزرگی ایجاب می کند که مسئولیت آن را بپذیرید. در تحلیل نهایی، صفت مشترک همه آدم های موفق، توانایی در قبول مسئولیت است.» این جمله از «مایکل کوردا»، سردبیر «سایمون اند شوستر» است. انسان ها در زندگی دربه در به دنبال موفقیت و خوشبختی می گردند و همانطور که بسیاری از افراد آن را به دست می آورند بسیاری هم به آن دست نمی یابند. یکی از دلایل نرسیدن به موفقیت، نداشتن اطلاعات کافی در مورد خود موفقیت است، در حقیقت شاید نمی دانند موفقیت چیست؟
اما به راستی موفقیت چیست؟ در مطلب زیر که برگرفته از مجله الکترونیکی بهار ایران است زندگی موفق مورد بررسی قرار گرفته است. موفقیت در زندگی لازمه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست. بلکه موفقیت یعنی خود باشیم و نه دیگری. موفقیت یعنی شناخت ارجحیت های زندگی و عملکرد بر اساس آن ها . موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردای بهتر. موفقیت تجهیز امروز خود برای فردای پر بارتر است. اگر امروز شما بخواهید الگوی یک فرد موفق را در زندگی خود دنبال نمایید آن فرد که خواهد بود؟ شاید شما در لیست خود افرادی را با ویژگی های زیر انتخاب نمایید :
 • بیل گیتس به خاطر ثروت عظمیش .
 • آرنولد شوارتزینگر به خاطر قدرت بدنی بالا .
 • آلبرت انیشتاین به خاطر هوش خارق العاده اش .
 • والت دیسنی به خاطر قدرت تخیل اش .
 • ژاکلین کندی به خاطر وقار و متانت اجتماعی .
 • مادر ترزا به خاطر قلب بزرگ و خدمتکارش .
  شاید هم هیچکدام از افراد بالا، اما هرکه را که انتخاب می کنید، سعی نکنید که تبدیل به دیگری گردانید زیرا این بزرگترین اشتباه در زندگی می باشد .

  موفقیت یعنی خود باشیم و نه دیگری

  متاسفانه برای بسیاری از افراد معیار موفقیت تبدیل شدن به فرد دیگری است که به خاطر ویژگی های مخصوص در صدر رسانه های گروهی قرار گرفته است. این موضوع نه تنها باعث موفقیت نمی گردد بلکه سازنده نگرش غلطی می باشد که زندگی غیر واقع بینانه ای را به فرد القا می کند. خود بودن یعنی شناخت هدف زندگی و رشد در آن. هانری کایزر بنیانگذار کایزر آلومینیوم و نظام مراقبت های درمانی کاریزر می گوید: «بدون تعیین هدف، انسان نمی تواند از ظرفیت خود به بهترین صورت استفاده کند.» همه ما در زندگانی غرض و مقصودی داریم که به خاطر آن آفریده شده ایم. امروز هدف زندگی شما چیست و چقدر در جهت بالندگی، رشد و شکوفایی آن تلاش کرده اید؟ موفقیت یعنی شناخت ارجحیت های زندگی و عملکردی بر اساس آن متعهد کردن خود به هرچیز به معنی شکست در همه چیز می باشد. به عبارت دیگر فرد همه کاره، هیچ کاره است. اگر امروز به شما حق انتخاب دهند تا در بین دو گزینه «پول» و یا «وقت» یکی را انتخاب کنید کدام را برمی گزینید؟ متاسفانه اکثر مردم پول را بر وقت ترجیح می دهند بدون اینکه دریابند وقت هدیه ای است گرانبها که چنانچه به آن اشتباه کنیم هرگز قابل برگشت نیست در جائیکه اشتباهات مالی را می توان تصحیح کرد. این گونه طرز تفکر و ارجحیت بندی غلط می باشد که سد موفقیت در زندگی می گردد. بدست آوردن پول اشتباه نمی باشد ولی قرار دادن ان در رتبه اول ارجحیت غلط می باشد. شناخت ارجحیت های روزانه است که شما را وامی دارد تا وقت خود را انگونه که لازم است سپری کنید و نتایج عالی را نصیب خود کنید. شناخت ارجحیت های زندگی ربطی به داشتن ساعت های دقیق و یا یادداشت تمام جزئیات زندگی روزانه تا دقیق آخر نیست بلکه مدیریت اجرایی و درک نیاز، بازدهی و نتیجه می باشد .
 • برای اینکه ارزش وقت را در 24 ساعت بدانید از پدری بپرسید که دارای شش فرزند می باشد و مزد روزانه او تامین کننده زندگی اوست .
 • برای اینکه ارزش وقت را در یک ساعت بدانید از عاشقی بپرسید که در انتظار ورود عشق خود می باشد .
 • برای اینکه ارزش وقت را در یک دقیقه بدانید از فردی بپرسید که آخرین پرواز خود را به دلیل تاخیر از دست داده است .
 • برای اینکه ارزش وقت را در یک ثانیه بدانید از فردی بپرسید که در تصادف رانندگی جان سالم به در برده است
 • برای اینکه ارزش وقت را در یک صدم ثانیه بدانید از قهرمان المپیک سوال کنید که به خاطر یک صدم ثانیه که از دست داده می بایست چندین سال دیگر برای به دست آوردن مقام خود زحمت بکشد. اگر چه نمی توان وقت خود را در طول روز اضافه نمود ولی می توان نحوه برخورد با آن را به جهت موفقیت بیشتر تغییر داد. شما با وقت خود چگونه برخورد می کنید؟

  موفقیت یعنی ساختن امروز برای فردای برتر

  زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد اگر امروز دست به کار نشوید. رمز موفقیت یعنی انظباط شخصی در انجام مسئولیت های روزانه و تصیم گیری صحیح و به موقع بجای موکول کردن به فردا. امروز شما همان کسی هستید که دیروز تصمیم گرفتید و امروز شما نتیجه تصمیمات دیروز شما می باشد. اجازه ندهید احساسات و یا عادات شما تعیین کننده زندگی شما باشند زیرا در این صورت شما بازنده هستید. عده کثیری از مردم می پذیرند که زندگی همین هست که هست(سرنوشت / تقدیر) و کاری هم نمی شود کرد چون خدا از ابتدا خواسته و این هم سرنوشت ماست. چنین چیزی هرگز وجود خارجی ندارد. این موضوع نه تنها باعث می گردد که شما هیچگونه تلاشی برای موفقیت به خرج ندهید بلکه در انتها سبب می گردد تا شما نسبت به همه چیز و همه کس بدبین شوید و برای هر مشکل همسر، فرزندان، خانواده، جامعه و حتی خدا را مورد سرزنش و بازخواست قرار دهید . فراموش نکنید اصل طلایی برای ساختن فردای برتر تصمیم گیری روزانه و انظباط شخصی در این رابطه است. چنانچه مایل هستید تا در زندگی رشد کنید و به مراحل بالا برسید فرمول موفقیت که در زیر آمده را در ذهن خود حک کنید .

  فرمول موفقیت

 • تصمیم گیری بجا و مناسب منهای انظباط شخصی روزانه مساوی است با داشتن یک برنامه خوب اما بی نتیجه .
 • انظباط شخصی روزانه منهای تصمیم گیری بجا و مناسب مساوی است با سیاست خوب اما عدم رشد در زندگی .
 • تصمیم گیری بجا و مناسب به علاوه انظباط شخصی روزانه مساوی است با فردای برتر که زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار می دهد .
 • تصمیم گیری بجا و مناسب شروع کننده نقشه زندگی ماست اما انظباط شخصی روزانه به ما کمک می کند تا این نقشه را برای هر روز به پایان ببریم. دیک بیگن یکی از نویسندگان معروف می گوید: «بزرگترین شکاف در زندگی افراد جهت رسید به موفقیت فاصله دانستن و عمل کردن است.» شما امروز در این رابطه چگونه عمل می کنید
 • برای موفقیت در زندگی، خودتان باشید و نه دیگری .
 • برای موفقیت در زندگی ارجحیت های زندگی خود را تشخیص دهید و بر اساس آن عمل کنید .
 • برای موفقیت در زندگی امروز دست به کار شوید تا فردا آنرا درو کنید .
  منبع:روزنامه ابتکار
 • نظرات کاربران
  ارسال نظر
  با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
  متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
  موارد بیشتر برای شما