چگونه در سر کار خوشحال باشید

دانستن این که چگونه در سر کار خوشحال باشید، به شما کمک می‌کند که بر دل آشوبی‌های عصرهای جمعه غلبه بکنید و از کار خود لذت ببرید.
چهارشنبه، 31 شهريور 1395
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: علی اکبر مظاهری
موارد بیشتر برای شما
چگونه در سر کار خوشحال باشید
چگونه در سر کار خوشحال باشید

 

مترجم : بهروزی
منبع : راسخون


 

دانستن این که چگونه در سر کار خوشحال باشید، به شما کمک می‌کند که بر دل آشوبی‌های عصرهای جمعه غلبه بکنید و از کار خود لذت ببرید.
مقدار بسیار زیادی از وقت ما، در واقع یک سوم از روزمان، در محل کار سپری می‌شود. ‌با وجود بحران اقتصادی به همراه اضطراب و استرس شغلی در این روزها، تفاوت بین "اه امروز شنبه است" با "خدا را شکر، امروز شنبه است" با این که آیا شما در سر کار خوشحال هستید یا نه، مشخص می‌شود. بنابراین چه فاکتورهایی، شادی و خوشحالی شما را در محل کار مشخص می‌کنند و این که دقیقاً تفاوت بین کارمند خوشحال و کارمند ناراحت چیست؟ آیا آن ارتباط خوب بین مدیریت و کارمندان است یا کار کردن با همکاران دوست و یا به علت دیدگاه فردی است؟ خوب، در اینجا نگاهی به این می‌اندازیم که شادی و خوشحالی از چه چیزی تشکیل یافته و شما چگونه می‌توانید در سر کار خوشحال بمانید.

چگونه همیشه در سر کار خوشحال باشید :

در تحقیقی که در انگلستان انجام شد، یافت شد که فقط 4 کارمند از هر 5 کارمند، در سر کار خوشحال هستند. به طور عجیب بر خلاف تصور عمومی، آن درآمد و یا عشق به کار نبود که مردم را شاد و خوشحال می‌ساخت بلکه در عوض، همکاران حامی و دوست و مدیر خوب، دلایل اصلی شادی و خوشحالی در محل کار بودند. بنابراین، چگونه انرژی خود را بالا نگه می‌دارید و احساس لذت را در شغل خود پرورش می‌دهید؟ در اینجا برخی توصیه‌ها برای کمک به شما در مسیر پیدا کردن شادی و خوشحالی و به دست آوردن رضایت شغلی در محل کار، آورده شده است.

با دیدگاه مثبت شروع بکنید :

"شادی و خوشحالی یک طرز فکر است. ما، خودمان را بیچاره و یا شاد و قوی می‌سازیم. مقدار کار یکسان است." فرانسیسکا ریگلر.
آن در مورد خود - انگیزی و داشتن دید مثبت نسبت به شغل خود است. تمرکز بر روی جنبه‌های مثبت شغل، به جای فکر کردن به آنچه که شما را ناراحت می‌سازد، کلید اصلی شادی و خوشحالی است. منفی نگری و شایعه پراکنی در مورد چیزهای بد، ممکن است آسان باشد اما بخش دشوار، نگاه کردن به جنبه‌ی روشن کار است.

خود را به چالش بکشید :

به جای جستجوی کمک از افراد دیگر، خود را به چالش بکشید و رشد شخصی خود را به طور حرفه‌ای بر عهده بگیرید. خستگی و ملالت، یکی از فاکتورهای اصلی است که مردم را به تغییر کارشان راغب می‌کند. بنابراین چالش‌های جدیدی را بیابید و برنامه و اهداف پیشرفته‌ی خود را به طور شخصی دنبال کنید. به دست آوردن کنترل آنچه که انجام می‌دهید و دیدن وظیفه‌ی خود، یک احساس عالی است. اگر به مشکلی برخوردید، بسیار خوب است که از مدیر خود کمک بگیرید اما وابستگی کامل به شخص دیگر برای پیشرفت شغلی، کار بیهوده‌ای است.

دوست پیدا کنید :

داشتن کسی برای صحبت کردن با او در سطح اجتماعی و در واقع داشتن همکارانی که دوست دارید و از کار کردن با آنها لذت می‌برید، نشانه‌ی شادی و خوشحالی در محل کار است. با مردم حرف بزنید، با آنها آشنا شوید و سعی کنید روابط فردی خود را در محل کار ارتقا دهید. ملاقات با افراد جدید و کسب دیدگاه‌های تازه، می‌تواند به علاقمند نگه داشتن خود در محل کار، به شما کمک کند. هم چنین دانستن این که کسی را دارید تا چیزی را با او به اشتراک بگذارید و به شما توجه کند می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم سازد. اما از صحبت‌های منفی و غیبت و خبر چینی، دوری کنید.

کارهای خود را تمام کنید :

کامل کردن کارهای خود هر چند ناخوشایند و نامطبوع است اما باید این کار را انجام دهید. این کار حس موفقیت فردی به شما می‌دهد و به شما انگیزه می‌بخشد تا به سمت اهداف خود در آینده، حرکت کنید. هم چنین به یاد گیری خود ادامه دهید و بینش‌های جدیدی در سر کار به دست آورید. این کار نه تنها در کار حاضر به شما کمک می‌کند بلکه شما را در کار به طور عاقلانه پیش می‌برد. بنابراین اولویت بندی کارهای خود را شروع کنید و آنها را کامل کنید.

وقفه و فاصله‌ای داشته باشید :

نشستن و خیره شدن به صفحه‌ی کامپیوتر خود در تمام طول روز، به شما کمک نخواهد کرد. به جای آن وقفه داشته باشید و گاهی بیرون بروید. لازم نیست که آنها وقفه‌ها و فاصله‌های طولانی باشند اما رفتن به بیرون به مدت چند دقیقه برای داشتن تنفس، می‌تواند شما را از نو تازه سازد. همراه با این کار، باید تعطیلاتی نیز داشته باشید تا خود را احیا کنید و به طور مناسب استراحت کنید. بعد از اینها، چیزی است که شرکت‌تان به شما می‌دهد. بنابراین از یک هفته استفاده کنید و قبل از برگشتن به سر کار به طور کامل استراحت کنید.
تحقیقات یافته‌اند که وقتی کارمندان برای شرکتی کار می‌کنند که روح شرکت دهی و ارتباط را همراه با قدردانی از کار جدی آنها، پرورش می‌دهد به طور طبیعی شاد و خوشحال هستند. بنابراین اگر همه‌ی این چیزها نتوانستند انرژی شما را بالا ببرند، پس شاید وقت آن است که شغل و کار خود را دوباره ارزیابی بکنید و تصمیم بگیرید که برای شما خوب است یا نه.

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.