چگونه سلامت جسمی و روانی داشته باشیم؟

آیا می خواهید از نظر جسمی و روانی سالم باشید؟ بسیار عالی. ما در اینجا با ذکر چند نکته در این راه به شما کمک خواهیم کرد
پنجشنبه، 16 فروردين 1397
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: علی اکبر مظاهری
موارد بیشتر برای شما
چگونه سلامت جسمی و روانی داشته باشیم؟
چگونه سلامت جسمی و روانی داشته باشیم؟

مترجم: علی سعادت
آیا می خواهید از نظر جسمی و روانی سالم باشید؟ بسیار عالی. ما در اینجا با ذکر چند نکته در این راه به شما کمک خواهیم کرد. شست و شوی مو، بستگی به نوع موی شما دارد. اگر موهایتان چرب هستند، بهتر است هر روز آن را بشویید. اما اگر موهای خشکی دارید، یک روز درمیان آن را بشویید تا از بروز شوره جلوگیری شود.

گام ها

1. آب بنوشید. نوشیدن آب به شما انرژی می دهد و در طول روز شما را سرحال نگه می دارد. آب به شما کمک می کند پوست شاداب تر و بهتری داشته باشید. بنابر این نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز به تندرستی شما کمک می کند.
2. هرم غذایی را دنبال کنید. بهتر است که با هرم غذایی آشنا باشید و آن را دنبال کنید، شما باید 6 وعده نان و غلات، 2 تا 5 وعده میوه و سبزیجات، 2 وعده لبنیات و گوشت داشته باشید و باید سعی کنید هر آنچه که هرم برای شما توصیه می کند بخورید. با این کار وعده های غذایی مورد نیاز خود را تأمین کرده و به میزان لازم جذب ویتامین خواهید داشت. گهگاه می توانید از غذاهای چرب، روغن ها یا شیرینیجات نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سلامت روان چگونه بر سلامت جسم اثر می‌گذارد


3. به اندازه ی کافی بخوابید. شما باید حداقل هشت ساعت در شبانه روز بخوابید. فردی که زیر 13 سال سن دارد باید بین 10 تا 11 ساعت در شبانه روز بخوابد. اگر خواب کافی نداشته باشید، در طول روز نمی توانید از نظر فیزیکی و ذهنی به خوبی عمل کنید.
4. از موهای خود مراقبت کنید. شست و شوی مو، بستگی به نوع موی شما دارد. اگر موهایتان چرب هستند، بهتر است هر روز آن را بشویید. اما اگر موهای خشکی دارید، یک روز درمیان آن را بشویید تا از بروز شوره جلوگیری شود. اگر موهایتان با شست و شو فر می شوند و زمان کافی برای صاف کردنش را ندارید و یا نمی توانید هزینه ی صاف کردن آن توسط آرایشگر حرفه ای را بپردازید، پس باید از شامپوی مخصوص موهای خشک استفاده کنید. بهتر است روزی دو بار موهای خود را شانه بکشید. شانه کشیدن باعث پخش کردن روغن های طبیعی سر می شود.
5. لباس تمیز بپوشید. با پوشیدن لباس تمیز از عرق کردن و بوی نامطبوع دادن جلوگیری خواهید کرد.
چگونه سلامت جسمی و روانی داشته باشیم؟
6. تمیز باشید. حداقل روزی یک بار دوش بگیرید و روزی دوبار صورت خود را بشویید تا پوستی تمیز داشته باشید.
7. دندان ها. روزی دوبار مسواک کنید، از نخ دندان و دهان شویه استفاده کنید.
8. مطالعه کنید. حداقل روزی یک بار مطالعه داشته باشید. به ویژه در تعطیلات آخر هفته و تابستان که به مدرسه نمی روید. 20 دقیقه مطالعه در شب، ایده ی خوبی است. نیازی نیست یک رُمان 500 صفحه ای را تمام کنید. حتی خواندن مجلات مورد علاقه تان، یا اخبار یاهو کمک می کند ذهنی سالم و پر جنب و جوش داشته باشید.
9. ورزش کنید. با داشتن برنامه ای منظم، هر روز، هم بدن خود را و هم ذهن خود را ورزش دهید.
10. به خود استراحت دهید. در طول روز، زمانی را برای خود اختصاص دهید. آن زمان را به پرداختن به روش های ریلکسیشن اختصاص دهید تا ذهن و بدن خود را از استرس و خستگی هایی که در طول روز برایتان به وجود آمده پاک کنید.
منبع مقاله :
https://www.wikihow.com/Be-Mentally-and-Physically-Healthy
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما