ديپلماسي کاهش وزن

همه آنهايي که اضافه وزن دارند و به سلامت خودشان اهميت مي‌دهند؛ احتمالا با يک قصه پرغصه دست به ‌گريبان‌اند: رژيمي براي کاهش وزن! اگر اين قصه، غصه شما هم هست؛ بد نيست با اين مطلب، همراه شويد و سري بزنيد به گوشه و کنار دنيا تا ببينيد در کشورهاي 10گانه‌اي که در اين مقاله به آنها اشاره شده، استفاده از چه روش‌هايي براي کاهش وزن، شايع‌تر است.
سه‌شنبه، 10 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ديپلماسي کاهش وزن

ديپلماسي کاهش وزن
ديپلماسي کاهش وزن


 

ترجمه: ندا احمدلو
 
10 روش بين‌المللي لاغر شدن
همه آنهايي که اضافه وزن دارند و به سلامت خودشان اهميت مي‌دهند؛ احتمالا با يک قصه پرغصه دست به ‌گريبان‌اند: رژيمي براي کاهش وزن! اگر اين قصه، غصه شما هم هست؛ بد نيست با اين مطلب، همراه شويد و سري بزنيد به گوشه و کنار دنيا تا ببينيد در کشورهاي 10گانه‌اي که در اين مقاله به آنها اشاره شده، استفاده از چه روش‌هايي براي کاهش وزن، شايع‌تر است.

آفريقايي‌ها : چاي و دم‌کرده گياهان را مي‌نوشند
 

اهالي آفريقاي جنوبي علاقه فراواني به نوشيدن چاي، چاي سبز، دم‌کرده انواع گياهان و نوعي چاي به نام روي‌باس دارند. آنها اين نوشيدني‌ها را معمولا بدون شيرين‌کننده‌هاي مصنوعي مي‌نوشند و با اين کار کمترين کالري را نسبت به نوشيدن قهوه شيرين يا چاي همراه با قند و شکر دريافت مي‌کنند. آفريقاي‌ها به خوبي مي‌دانند که در مواجهه با استرس بايد يک دم‌کرده گياهي بخورند، نه مقدار زيادي خوراکي پرکالري. آنها همچنين هميشه به پيام گرسنگي مغزشان توجه نمي‌کنند و اعتقاد دارند که اکثر اوقات پيام گرسنگي در اثر کمبود آب بدن از سوي مغز صادر مي‌شود؛ بنابراين به جاي غذا خوردن، يک ليوان چاي يا دم‌کرده گياهان را مي‌نوشند.

فرانسوي‌ها : پشت ميز شام مي‌نشينند و با هم گپ مي‌زنند
 

فرانسوي‌ها به دور هم بودن اعضاي خانواده براي صرف شام، اهميت زيادي مي‌دهند. 92 درصد از خانواده‌هاي فرانسوي در کنار هم شام مي‌خورند و اين آمار، در مقابل 28 درصد خانواده‌هاي آمريکايي که هنگام صرف غذا دور هم جمع مي‌شوند، بسيار چشم‌گير است. فرد پسکاتور، متخصص تغذيه مي‌گويد: «دور هم غذا خوردن يکي از مهم‌ترين اتفاق‌هاي روزانه در فرانسه است که سبب مي‌شود افراد هنگام صرف غذا حوادثي را که طي روز براي‌شان رخ داده تعريف کنند و منحرف شدن ذهن از غذا خوردن باعث ايجاد وقفه در صرف غذا شده و آهسته‌تر غذا خوردن سبب کاهش حجم غذا و زودتر سير شدن مي‌شود.»

مکزيکي‌ها: يک عصرانه مفصل‌ مي‌خورند و يک شام سبک
 

معمولا در همه جاي دنيا، سه وعده اصلي غذا شامل صبحانه، ناهار و شام است اما مکزيکي‌ها به جاي شام، يک عصرانه مفصل حدود ساعت 4 بعدازظهر مي‌خورند. آنها اعتقاد دارند که خوردن عصرانه کامل باعث اجتناب آنها از صرف وعده شام مي‌شود يا شام آنها را بسيار سبک مي‌کند و در نتيجه، گرسنگي هنگام صبح به سراغ‌شان مي‌آيد و آنها را مجبور به خوردن يک صبحانه کامل و مغذي مي‌کند. مکزيکي‌ها مي‌گويند کالري روزانه کسب شده از طريق صبحانه، ناهار و عصرانه تا شب هنگام و وقت خواب مي‌سوزد و اين طوري آنها ديگر با مشکلات چاقي و اضافه وزن روبه‌رو نمي‌شوند.

ديپلماسي کاهش وزن

سوئيسي‌ها: روزانه يک ظرف ميوزلي مي‌خورند
 

ميوزلي ترکيبي از جوي دوسر بوداده و يک نوع ميوه (معمولا سيب) است، به علاوه کمي از انواع مغزها و کشمش. سوييسي‌ها يک ظرف از اين معجون را هر روز به عنوان صبحانه صرف مي‌کنند تا به سالم‌تر ماندن و کنترل وزن‌شان کمک کنند. فيبر موجود در ميوزلي باعث مي‌شود که اين غذا به آهستگي در بدن هضم شود و در نتيجه فرد براي مدت طولاني‌تري سير بماند. اگر قصد داريد که شما هم اين صبحانه مغذي و خوش‌مزه را در منزل تهيه و صرف کنيد، هرگز بيشتر از 14 گرم شکر به آن اضافه نکنيد.

آلماني‌ها: صبحانه را جدي مي‌گيرند
 

75 درصد از آلماني‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه خارج نمي‌شوند. اين طور هم نيست که هر روز تخم‌مرغ سرخ شده بخورند و کلي چربي و کالري به درون رگ‌هاي‌شان بفرستند. آنها کمي زودتر از خواب برمي‌خيزند. يک ليوان آب ميوه طبيعي و تازه مي‌گيرند و به همراه مقداري نان سبوس‌دار آن را ميل مي‌کنند. شايد تصور خيلي از افراد باشد که با حذف يک وعده غذايي مانند صبحانه مي‌توانند سريع‌تر و راحت‌تر لاغر شوند اما اعتقاد پژوهشگران انگليسي اين است که نخوردن صبحانه و گرسنه ماندن سبب تحريک افراد نسبت به خوردن خوراکي‌هاي پرکالري قبل از وعده ناهار مي‌شود. حذف اين وعده غذايي مساوي است با نخوردن مواد غذايي مفيد و مصرف خوراکي‌هاي پرکالري و چاق‌کننده.

لهستاني‌ها: غذاهاي خانگي را جايگزين غذاهاي رستوراني مي‌کنند
 

تنها 5 درصد از لهستاني‌ها وقت خود را صرف غذا خوردن در بيرون از منزل مي‌کنند. مردم لهستان به خوبي دريافته‌اند که مصرف نکردن غذاهاي خانگي يعني خوردن هر چه کمتر از مواد غذايي سالم و استفاده هر چه بيشتر از غذاهاي چرب و پرکالري رستوران‌ها و در نتيجه، چاقي‌هاي بيش از اندازه. اعتقاد لهستاني‌ها اين است که با تهيه غذاهاي خانگي علاوه بر سلامت، مي‌توان پول بيشتري هم ذخيره کرد.

تايلندي‌ها: غذاهاي تند و پرادويه مي‌خورند
 

غذاهاي تايلندي مانند غذاهاي هندي از جمله تندترين و پرادويه‌ترين غذاهاي دنيا هستند و همين موضوع را مي‌توان علتي براي چاق نشدن مردم تايلند دانست. فلفل باعث افزايش سوخت و ساز در بدن مي‌شود و غذاهاي پرادويه سبب مي‌شوند تا فرد آهسته‌تر غذا بخورد و در نتيجه زودتر احساس سيري کند، بنابراين درست کردن غذاهاي پرادويه مي‌تواند راهکار مناسبي براي لاغر شدن به حساب آيد.

برزيلي‌ها: نان و حبوبات مي‌خورند
 

يکي از عادات مردم برزيل اين است که به همراه تمام وعده‌هاي غذايي‌شان مقداري نان ميل کنند. نان جزو منابع غذايي کربوهيدرات‌ها بوده و به علت دير هضم شدن سبب مي‌شود که فرد به مدت طولاني‌تري سير بماند. همچنين مصرف مقدار کمي از اين ماده غذايي سبب زودتر سير شدن افراد هم مي‌شود و تحقيقات جديد هم ثابت کرده‌اند که 14 درصد از افرادي که همراه غذاي‌شان مقداري نان يا حبوبات مي‌خورند در مقايسه با سايرين كمتر به چاقي و اضافه وزن مبتلا مي‌شوند.

انگليسي‌ها: ساندويچ‌هاي کوچک مي‌خورند
 

يکي از رازهاي لاغر بودن اغلب انگليسي‌ها اين است که آنها هميشه وقتي به رستوران مي‌روند، کوچک‌ترين و کم‌کالري‌ترين ساندويچ را سفارش مي‌دهند. ساندويچ‌هاي چندلايه به همراه پنير و سس اضافه، جايي در فهرست خوراکي اغلب انگليسي‌ها ندارد.

نروژي‌ها: در تعطيلات ورزش مي‌کنند
 

اين يک سنت ريشه‌دار و عادت قديمي در بين نروژي‌هاست که تمام روزهاي تعطيل کل اعضاي خانواده از پير و جوان در کنار يکديگر جمع مي‌شوند و با هم از خانه بيرون مي‌زنند و تمام روزشان را با فعاليت‌هاي ورزشي مختلف از پياده‌روي گرفته تا فوتبال، هاکي و اسکي پر مي‌کنند. درست برعکس آمريکايي‌ها که ترجيح مي‌دهند روزهاي تعطيل جلوي تلويزيون لم بدهند و فوتبال تماشا کنند و هله‌هوله بخورند
منبع:www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.