11 نکته درباره پوشش ديوارها

در اتاق نشيمن بهتر است از پوشش‌هاي ديواري با الياف طبيعي و پارچه‌اي استفاده کنيد تا يک حس دوستانه و صميمي به اطراف و اطرافيان‌تان منتقل شود. در اتاق پذيرايي ترجيحا از پوشش‌هايي استفاده کنيد كه در آن از براده‌هاي چوب، خرده‌هاي فلز و موادي مثل پي‌وي‌سي به كار رفته باشد. چنين پوششي در ضمن رسمي
پنجشنبه، 19 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
11 نکته درباره پوشش ديوارها

11 نکته درباره پوشش ديوارها
11 نکته درباره پوشش ديوارها


 

نويسنده:مهرنوش پاک‌اندام
 
در اتاق نشيمن بهتر است از پوشش‌هاي ديواري با الياف طبيعي و پارچه‌اي استفاده کنيد تا يک حس دوستانه و صميمي به اطراف و اطرافيان‌تان منتقل شود.
در اتاق پذيرايي ترجيحا از پوشش‌هايي استفاده کنيد كه در آن از براده‌هاي چوب، خرده‌هاي فلز و موادي مثل پي‌وي‌سي به كار رفته باشد. چنين پوششي در ضمن رسمي بودن، مقاومتش نسبت به ساير پوشش‌ها بيشتر است.
در تعيين پوشش اتاق بچه‌ها مي‌توانيد از طرح‌هاي متنوع عروسكي و رنگ‌هاي شاد و درخشان کمک بگيريد.
با استفاده از طرح‌هاي عمودي و با فاصله، مي‌توانيد ديوارها را بلندتر جلوه داده و اين حس را القا کنيد که انگار سقف در فاصله‌اي مرتفع‌تر از ارتفاع واقعي‌اش قرار گرفته است.
با استفاده از طرح‌هاي افقي، مي‌توانيد خانه را وسيع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عين حال، سقف را به كف نزديك‌تر نشان دهيد.

11 نکته درباره پوشش ديوارها

با استفاده از طرح‌هاي شلوغ و گُل‌دار، مي‌توانيد فضا را كوچك‌تر نشان دهيد.
با استفاده از طرح‌هاي قطري و زيگزاگ، مي‌توانيد محيط را زنده‌ و پويا جلوه ‌دهيد. چنين طرح‌هايي به عنوان طرح‌هاي انرژي‌زا شناخته مي‌شوند.
يادتان باشد که اگر الگوي پوشش ديواري‌تان خيلي نزديك به هم و مرتب در خطوط افقي و عمودي قرار داشته باشد، پوشش ديوارتان بر جلوه محيط غلبه خواهد کرد، به نحوي که مبلمان و وسايل داخل اتاق كمتر ديده مي‌شوند.
يادتان باشد که هماهنگي بين بافت پوشش ديواري و ديگر زير مجموعه‌هاي مبلمان بسيار مهم بوده و بهتر است كه اين اقلام را در يك طيف رنگي و يا مكمل يكديگر انتخاب کنيد.
بهتر است قبل از انتخاب پوشش ديواري، از تاثير رنگ‌ها بر محيط و موارد استفاده‌شان در مكان‌هاي مختلف آگاهي داشته ‌باشيد. رنگ‌ها حتي اگر با اليافي طبيعي و در قالب پوشش ديوار هم باشند تاثير زيادي بر محيط مي‌گذارند. بايد توجه كنيد كه طرح و رنگ بايد با روحيه اعضاي خانواده متناسب باشد چون هر كدام از آنها حس متفاوتي را به محيط القا ‌مي‌كنند.
از رنگ‌هاي درخشان بهتر است كه در اتاق كودكان استفاده كنيد. اين رنگ‌ها موجب ايجاد انرژي و هيجان در كودكان مي‌شود. به‌طور معمول رنگ‌هاي درخشنده با رنگ سفيد رقيق مي‌شوند.
منبع:www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.