مانلی بجنوردی

تغییر کاردانش به فنی امکان پذیر است؟

سلام،وقتتون بخیر سال دهم کامپیوتر کاردانش هستم. چطور میتونم فنی حرفه ایی در همین رشته ادامه تحصیل بدم؟ امکانش هست؟ با تغییر هنرستان از درس عقب نمیمونم؟
جمعه، 10 آذر 1402
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: فاطمه سادات زاهدی
موارد بیشتر برای شما

مانلی بجنوردی

تغییر کاردانش به فنی امکان پذیر است؟

مانلی بجنوردی ( تحصیلات : دبیرستان ، 16 ساله )

سلام،وقتتون بخیر
سال دهم کامپیوتر کاردانش هستم. چطور میتونم فنی حرفه ایی در همین رشته ادامه تحصیل بدم؟ امکانش هست؟ با تغییر هنرستان از درس عقب نمیمونم؟


مشاور: فاطمه سادات زاهدی

با سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی راسخون

خوشحالم که در این مسیر کنار شما هستم

با توجه به آیین نامه جدید هدایت تحصیلی ( آخرین آیین نامه ) ابلاغی ؛ شما می توانید با نظر کتبی مشاور مدرسه و تأیید کمیته ی هدایت تحصیلی ناحیه ، منطقه و شهرستان و رعایت موارد زیر در پایه ی یازدهم می توانید تغییر رشته دهید .
 

تغییر رشته دانش آموزان شاخه‌های نظری یا کاردانش به رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای یا تغییر رشته در همان شاخه منوط به توفیق در امتحانات تمام درس‌های اختصاصی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در رشته‌هایی است که اسامی آن از سوی کمیته هدایت تحصیلی شهرستان اعلام خواهد شد.

تغییر شاخه یا رشته از پایه دهم سایر شاخه‌ها به شاخه و رشته‌های مهارتی پایه یازدهم فنی حرفه ای، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شایستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال است

زمان تغییر شاخه یا رشته در دوره روزانه حداکثر تا پایان امتحانات شهریور پایه دهم است و دانش‌آموز موظف است حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور تقاضای کتبی خود را به مدیر واحد آموزشی تحویل دهد تا نسبت به انجام مراحل تغییر رشته اقدام شود.دانش‌آموز متقاضی تغییر رشته می‌تواند درس‌های امتحان تغییر رشته را حداکثر در دو مرحله خرداد و شهریور پایه دهم امتحان دهد .
 

دروس تغییر شته شبکه و نرم افزا ر - کامپیوتر 

1-تولید محتوا و برنامه سازی

2-نصب و راه اندازی سیستم

3- دانش فنی پایه

4-نقشه کشی فنی

5- الزامات محیط کارارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما