بهنام

با سلام اینجانب قصد دارم با دختر عمویم ازدواج کنم آیا خطر این ازدواج فامیلی با آزمایشهای پزشکی قابل...

با سلام اینجانب قصد دارم با دختر عمویم ازدواج کنم آیا خطر این ازدواج فامیلی با آزمایشهای پزشکی قابل پیش بینی می باشند؟ آیا آزمایشهایی غیر از آزمایشهای عمومی پیش از ازدواج لازم است انجام گیرد؟
جمعه، 29 ارديبهشت 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما

بهنام

با سلام اینجانب قصد دارم با دختر عمویم ازدواج کنم آیا خطر این ازدواج فامیلی با آزمایشهای پزشکی قابل...

بهنام ( تحصیلات : فوق لیسانس ، 23 ساله )

با سلام اینجانب قصد دارم با دختر عمویم ازدواج کنم
آیا خطر این ازدواج فامیلی با آزمایشهای پزشکی قابل پیش بینی می باشند؟ آیا آزمایشهایی غیر از آزمایشهای عمومی پیش از ازدواج لازم است انجام گیرد؟


مشاور: سيداميرحسين کامراني راد

با سمه تعالی با سلام و تشکر از ارتباط شما با قسمت مشاوره راسخون باید حتما قبل از ازدواج فامیلی، مشاوره ژنتیکی با یک متخصص داشته باشید تا با انجام آزمایش های مربوطه جهت سلامت فرزندان در آینده اطمینان خاطر پیدا نمایید. "شعار پيشگري، بهترين درمان است " شعاري است كه در اين خصوص نيز كاربرد داشته و توصيه متخصصان اين است كه جهت کاستن از موارد معلوليت در کودکان از اين نوع ازدواجها تا حد امكان پرهيز نمائيم. قبل از هر ازدواجی لازم است دو طرف یكدیگر را مورد ارزیابی قرار دهند و بررسی كنند كه آیا با هم تناسب دارند یا خیر. این مورد در ازدواج های فامیلی نباید فراموش شود. بسیاری از مردم گمان می كنند چون خانواده دختر و پسر یكدیگر را می شناسند، پس نسبت به بررسی و ارزیابی این تناسب های مهم نیازی احساس نمی كنند. اتفاقا اكثر مشكلات هم از این طرز فكر ناشی می شود كه دو خانواده بی گُدار به آب می زنند. مساله مهمی كه در ازدواج فامیلی مطرح است این است كه معمولا اختلاف های خانوادگی و فامیلی به زندگی زوجین كشیده می شود و بر روابط آنها تاثیر می گذارد و زندگی زناشویی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد. از این گذشته در ازدواج های فامیلی، نقش حمایتی خانواده ها در زمان اختلاف زن و شوهر با همدیگر بیشتر است و ممكن است مشكل ساز شود. البته باید گفت نمی توان قانون كلی صادر كرد و گفت چنین حمایت هایی همواره اختلاف ها را بیشتر می كند. این موضوع رابطه مستقیم با بلوغ فكری، عاطفی زوجین و خانواده آنها دارد. ممكن است بسیاری از زوجین مشكلات و مسایل خودشان را در چارچوب خانه شان حل و فصل كنند. اما باید این نكته را در نظر گرفت كه برای مسایل عاطفی و احساسی خیلی نمی توان چارچوب گذاشت و امكان دارد، اختلاف های خانوادگی یا اختلاف زن و شوهر بر یكدیگر اثر بگذارد. بنابراین توصیه می شود، حتی المقدور افراد به دلیل مشكلات ژنتیكی و روانی به سمت ازدواج فامیلی نروند. اگر هم ازدواج فامیلی صورت گرفت، مشاوره ژنتیك و مشاوره روان شناسی بسیار ضروری است و حتما باید سلامت روان زن و مرد سنجیده شود و زمانی كه سلامت آنها تایید شد، به تشابهاتی كه قبلا ذكر شد حتما توجه شود تا ازدواج موفقی پیش رو داشته باشند.ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.