فروش فرزندان هدیه کریسمسی ناتو به افغانها !

آنان نيز حاضر به خريداري اين دختر 5 ساله شده‌اند. محمد زمان، پدر خاطره، به بيماري قلبي دچار است و توان کار کردن را ندارد. مادر خاطره مي‌گويد: من هر روز به خانه مردم مي‌روم ، لباس مي‌شويم و کارهاي سنگين انجام مي ‌دهم و اين اقدامات باعث شده است که خودم نيز بيمار شوم . از روي ناچاري به فکرم رسيد که خودم را بسوزانم، اما در اين صورت فرزندانم بدبخت تر مي‌شدند. بالاخره من و پدر خاطره تصميم گرفتيم وي را بفروشيم تا از پول آن يک پسر و دو دختر ديگر را از گرسنگي نجات دهيم . ..
سه‌شنبه، 3 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
فروش فرزندان هدیه کریسمسی ناتو به افغانها !
 
دويچه وله خبر داد: يک خانواده بي‌بضاعت در افغانستان تصميم گرفته که با فروش دخترشان، خود را از خطر گرسنگي و مرگ نجات دهند.   
 
رادیو دويچه وله افزود: نهادهاي غيردولتي توانسته‌اند مانع از انجام اين امر شوند، اما کمک‌هاي دوروزه آنان نيز از فروش اين کودک جلوگيري نمي‌کند.
پدر اين خانواد‌ه‌ بي‌بضاعت که محمد زمان نام دارد و در شهرستان دهدادي شهر مزار شريف زندگي مي‌کند، به دليل مشکلات زياد اقتصادي قصد فروش دختر پنج ساله‌ خود را دارد.
از سوي ديگر مادر اين خانواده نيز به فرو ش فرزندش راضي است. پدر و مادر اين خانواده که مجموعا چهار فرزند (يک پسر و سه دختر) دارند، گفته‌اند که نمي‌توانند به هيچ وجه غذا ، پوشاک و نيازمندي‌هاي اوليه آنها را تهيه کنند و به همين دليل ناگزيرند که يکي از دختر‌هاي خود را بفروشند.
اين دختر خاطره نام دارد. پدر و مادرش به خانواده‌ يک پزشک پيشنهاد فروش دختر خود را داده‌اند و آنان نيز حاضر به خريداري اين دختر 5 ساله شده‌اند. محمد زمان، پدر خاطره، به بيماري قلبي دچار است و توان کار کردن را ندارد.
مادر خاطره مي‌گويد: من هر روز به خانه مردم مي‌روم ، لباس مي‌شويم و کارهاي سنگين انجام مي ‌دهم و اين اقدامات باعث شده است که خودم نيز بيمار شوم . از روي ناچاري به فکرم رسيد که خودم را بسوزانم، اما در اين صورت فرزندانم بدبخت تر مي‌شدند. بالاخره من و پدر خاطره تصميم گرفتيم وي را بفروشيم تا از پول آن يک پسر و دو دختر ديگر را از گرسنگي نجات دهيم .
به گفته مادر خاطره‌، آنها روزهاي زيادي را بدون غذا و حتي يک تکه نان سپري مي‌کنند. دولت افغانستان تاکنون در مقابل اين فرزند فروشي واکنشي نشان نداده، اما نهادهاي غيردولتي به خانواده اين دختر کمک‌هاي نقدي کرده و از فروش وي جلوگيري کرده‌اند.
عبدالعلي، رييس دفتر مرکز تعاون افغانستان در شهر مزار شريف مي‌گويد: ما با بعضي از مؤسسات تماس گرفتيم تا براي اين خانواده کمک‌هاي مالي جمع آوري کنيم.
گفتني است دختران در افغانستان با مشکلات زيادي روبرو هستند، به ويژه در شمال اين کشور که موارد تجاوز و فروش دختران به‌طور چشمگيري افزايش يافته است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.