روايت يك مسيحي از چگونگي تشرف به اسلام پس از حملات 11 سپتامبر

از 11 سپتامبر 2001 پس از حمله تروريستی به برج های دو قلو در آمریکا بسیاری از مسلمانان در این کشور هدف توهین و نفرت برخی آمریکایی ها قرار گرفتند. هنگامی که این اتفاق افتاد "ادی سنسیون کاسادو" یک مسیحی بود و این اقدام تروریستی را عملی بزدلانه دانست. این امر باعث شد تا وی به دنبال اطلاعات بیشتری در خصوص اسلام باشد و در این میان متوجه شد اسلام مخالف اعمال این چنین افرادی است. ..
شنبه، 21 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
روايت يك مسيحي از چگونگي تشرف به اسلام پس از حملات 11 سپتامبر

 بروز حادثه 11 سپتامبر باعث شد تا یک مسیحی در مورد اسلام تحقیق کند و سپس به دین اسلام مشرف شد.
 
 شبستان :  از 11 سپتامبر 2001 پس از حمله تروريستی به برج های دو قلو در آمریکا بسیاری از مسلمانان در این کشور هدف توهین و نفرت برخی آمریکایی ها قرار گرفتند. هنگامی که این اتفاق افتاد "ادی سنسیون کاسادو" یک مسیحی بود و این اقدام تروریستی را عملی بزدلانه دانست.
 
این امر باعث شد تا وی به دنبال اطلاعات بیشتری در خصوص اسلام باشد و در این میان متوجه شد اسلام مخالف اعمال این چنین افرادی است.
 
کاسادو که اکنون نام خود را به یوسف تغییر داده است، گفت: قرآن می فرماید "اگر کسی انسانی را به قتل برساند، گویی بشریت را نابود کرده است."
 
وی ادامه داد: همچنين در آیه دیگری آمده است که "خودکشی ممنوع است"، بنابراین متوجه شدم که اعمالی که این افراد مرتکب شدند، هیچ ربطی با مسلمانان ندارد.
 
یوسف که دارای ملیت دومینیکنی است، ادامه داد: پدرم اوایل به خاطر حادثه 11 سپتامبر خیلی نگران من بود. برخی افراد رفتار بسیار بدی با مسلمانان داشتند و همین امر باعث نگرانی پدرم می شد.
بر اساس اين گزارش، البته در آن دوران برخی مسلمانان شرایط بدتری داشتند و توهین های لفظی و فیزیکی زیادی متحمل شدند.
 
یکی از این افراد "خدیجه ریورا" بود که پس از حملات ترروریستی 11 سپتامبر 2001 خانواه اش از او فاصله گرفتند و مجبور شد به خانواده اش در مورد اسلام توضیحات صحیح و کاملی دهد.
 
او می گوید: در آن زمان در میامی زندگی می کردم. رفتار مردم بسيار وحشتناک بود. در دفتر دادستان کل این ایالت کار می کردم. هنگامی که سوار اتوبوس می شدم، به من توهین می کردند و روسری را از سرم در می آوردند. به من می گفتند به کشور خودت برگرد. یک بار یک جوان آمریکایی آب دهانش را به روی من انداخت.
 
ریورا خاطر نشان کرد: طالبان ها افراد دیوانه ای هستند که هیچ ربطی به اسلام ندارند. خداوند آنها را محاکمه می کند. آنها واقعا احمق هستند.
 
خدیجه، دختر پدری اکوادوری و مادری پورتوریکویی است و در حال حاضر در تامپا زندگی می کند.
 
هاجر ابراهیم، زن مسلمانی که قبلا نامش دخالما فلورس بود نيز می گوید: در آن زمان اف.بی.آی دنبال ما بود و به بهانه های مختلف سعی داشتند مسلمانان را اذیت کنند و تحت پیگرد قرار دهند.
 
بنا به گزارش روزنامه ال موندو، وی تاکید کرد: پس از تشرف به اسلام آرامش خاصی در زندگی کسب کردم که قادر به توضیح آن نیستم. در تمام طول زندگی ام به دنبال آرامش بودم و هرگز آن را نیافتم. اکنون به آرامشی که همواره آرزویش را داشتم، رسیدم.
 
گفتنی است، در حال حاضر 200 هزار آمریکای لاتینی مسلمان در آمریکا زندگی می کنند.
 

 
/1001/


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.