تلویزیون از بهترین برنامه‌های خود تجلیل کرد

«کلاه قرمزی» بهترین انتخاب تلویزیونی‌ها در نوروز ۹۱

کلاه‌قرمزی و چک برگشتی دو مجموعه تلویزیونی هستند که در کنار خنده بازار، مسابقه زوج برتر و ... تلویزیون از آن‌ها قدردانی کرد.
پنجشنبه، 24 فروردين 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
«کلاه قرمزی» بهترین انتخاب تلویزیونی‌ها در نوروز ۹۱

راسخون : کلاه‌قرمزی و چک برگشتی دو مجموعه تلویزیونی هستند که در کنار خنده بازار، مسابقه زوج برتر و ... تلویزیون از آن‌ها قدردانی کرد.


به گزارش راسخون به نقل از فارس، مراسم قدردانی از سازندگان بهترین  برنامه‌های نوروز ۹۱، بعد‌از‌ظهر امروز - ۲۳ فروردین‌ماه- با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، علی دارابی معاونت سیما، مدیران شبکه‌های مختلف تلویزیون و برنامه‌سازان برتر در تالار عطار سالن همایش‌های سازمان صداوسیما برگزار شد.


** اسامی برنامه‌های برگزیده، عوامل و دلایل برگزیده شدن آن‌ها در ادامه می‌آید:


* برنامه‌های معارفی:

از بین برنامه های معارفی پخش شده از شبکه‌های سیما برنامه «اینک بهار» شورای معارف سیما به عنوان برترین برنامه معارفی نوروزی به دلایل زیر انتخاب ‌شد:

 ایجاز و انتخاب زمان مناسب برای پخش، ارائه مطالب مفید و اثرگذار، استفاده از چهره‌های متنوع از روحانیون، پرداختن به موضوع نوروز، صله رحم، معاد، دین و ارتباط آن با سنت‌ها

تقدیر شده: هادی پورحامدی تهیه کننده برنامه اینک بهار

 

* راهیان نور:

 

ضمن تقدیر از کلیه شبکه‌ها که در خصوص ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و راهیان نور تولیدات مناسبی داشته‌اند، به ویژه شبکه‌ یک و شبکه سه، مشترکاً از برنامه راهیان نور شبکه 2 و شبکه قرآن با توجه به ویژگی‌های زیر تقدیر ‌شد:

برخورداری از ضرب‌آهنگ مناسب، پردازش موضوعی از زاویه‌ای بدیع، ارائه سوژه‌های مناسب و خلاقانه و پرداخت خوب (مثل ازدواج زوج‌های جوان در مناطق عملیاتی )، زمان پخش مناسب در جدول پخش شبکه، دفعات مناسب و هدفمند پخش

تقدیر شد از: خورشیدی‌فر تهیه کننده، کارگردان و نویسنده برنامه راهیان نور شبکه دو و مسچیان تهیه‌کننده برنامه راهیان نور شبکه قرآن و معارف

 

*برنامه ترکیبی:

 

با تقدیر از برنامه خانومی که شما باشی شبکه دو، مشترکاً از برنامه‌های سین مثل سریال شبکه یک و برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش به دلایل زیرتقدیر‌ شد:

برخورداری از خلاقیت و نگاه متفاوت و جالب، دعوت از میهمانان متنوع، ایده‌های جالب برای گفت‌وگوها

تقدیر شد از: سیده محبوبه قاضی میرسعید تهیه کننده برنامه «سین مثل سریال» شبکه یک سیما و آقایان صوفی تهیه کننده، ضابطیان تهیه کننده، کارگردان و مجری و مارال دوستی سرپرست نویسندگان برنامه «رادیو هفت» از شبکه آموزش سیما

 
*مسابقه‌های تلویزیونی:

با تقدیر از مسابقه از کی بپرسم شبکه تهران، مشترکاً جایزه این بخش به مسابقه زوج برتر شبکه آموزش و مسابقه برای هم شبکه 3 به علت توجه ویژه و برجسته به بنیان خانواده و علل زیر اهداء می‌شود به:

 
*مسابقه زوج‌برتر:

برخورداری از دکور متنوع و طبیعی، تنوع در طراحی سؤالات، اجرای مسلط و جذاب حسین رفیعی، آموزش چگونگی بهره‌برداری از طبیعت و احترام به آن، موسیقی‌های جذاب و متنوع در برنامه‌ها، استفاده از تروکاژهای متناسب.

تقدیر شد از: حسین باقری تاد تهیه کننده، درخشان نویسنده و اسرافیل علمداری مدیر گروه طرح و برنامه شبکه آموزش.

 
* مسابقه برای هم :

توجه ویژه و برجسته به بنیان خانواده، تنوع و جذابیت مسابقه و آیتم‌های پیش‌بینی شده، شاد و مفرح بودن، بهره‌گیری کامل از کلیه حاضران در مسابقه به صورت خانوادگی، برخورداری از سؤالات متنوع و آگاهی بخش.

قدردانی شد از حسین فردرو و سیدسجاد حسینی تهیه‌کنندگان، خانم دِوِلُو کارگردان برنامه و مسعود روشن پژوه مجری.

 
*مدیران و تلاشگران ایجاد فضای نوروزی در سیما:

 با تشکر از رئیس مرکز سیمافیلم (حسن اسلامی‌مهر) و همچنین رئیس شورای فیلم سیما،کرمی که تلاش کردند برای نخستین بار حجم فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی ایرانی سیما در نوروز افزایش یابد، ضمن تشکر از اعضای شورای فیلم سیما و تأمین برنامه‌ شبکه‌ها، از غلامرضا رمضانی، مدیرکل تأمین برنامه خارجی و رسانه بین‌الملل و کامبیز اخوان صفا، مدیر تأمین برنامه شبکه یک و علیرضا نیک اندیش مدیر تأمین برنامه شبکه تهران تقدیر شد.

 

* با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی همه مدیران پخش شبکه‌ها به ویژه مدیر پخش شبکه تهران، به دلیل توجه به اجرای سیاست‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی و همچنین اهمیت دادن سریع و مناسب به نام‌گذاری سال و تهیه و تولید ویژه برنامه‌های لحظه تحویل سال از رضا مصداقی مدیر پخش شبکه‌ یک، یدالله سلطانیان مدیر پخش شبکه دو و احسان شیعه مدیر پخش شبکه سه تقدیر ‌شد.

 

*به دلیل جانمایی مناسب، اطلاع‌رسانی به موقع، مدیریت و فعالیت مناسب سامانه پیامک سیما، تنظیم جدول پخش برنامه تبلیغی برنامه‌های نوروزی در شبکه‌های سیما،  تعامل مناسب با رسانه‌های خبری و رادیویی و تهیه تیزرهای جامع شبکه‌های سیما از امیرمحمدی مدیر روابط عمومی معاونت سیما  تقدیر‌ شد.

به دلیل معرفی مناسب ویژه برنامه‌های نوروزی از برنامه شما و سیما فریبا جعفری؛ تهیه کننده و همچنین برای همکاری و تعامل مناسب با حوزه سیما برای پوشش اخبار و رویدادهای ویژه برنامه‌های نوروزی از بیژن مقدم مدیر مسئول روزنامه جام جم و مهدی فضایلی مدیرعامل انتشارات سروش، تقدیر و تشکر ‌شد.

 
*طنز آیتمی:

با تقدیر از برنامه‌های کسی خوابه شبکه یک و کارت زرد شبکه تهران، مشترکاً برنامه‌های خنده بازار شبکه سه و «لبخند بدون لهجه» شبکه یک به دلایل زیر انتخاب و تقدیر شد:

پرداختن به موضوعات فرهنگی، سیاسی‌، ‌اقتصادی، پرهیز از لودگی و شیوه‌های سخیف و کم‌مایه برای خنداندن مخاطب، نقد لمپنیزم و تفکرات قدیمی منسوخ شده به ویژه در خصوص حقوق زنان.

تقدیر شد از: فرید شب‌خیز تهیه کننده، علی شب خیز کارگردان تلویزیونی، شهاب عباسی کارگردان هنری، غلامرضا هاشم‌زاده سرپرست نویسندگان طنز خنده بازار و شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه سه.

همچنین تقدیر شد از  محمدرضا حیدری تهیه‌کننده و کارگردان و سیدعلی موسویان نویسنده مجموعه «لبخند بدون لهجه» و رحمان فغان اوغانی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک

 
*پویانمایی:

با تشکر از برنامه شکرستان، برنامه «حاتم و حاکم» با توجه به دلایل زیر انتخاب و تقدیر می‌شود:

استفاده از ادبیات کهن، تکنیک مناسب، مخاطب پسند و روان بودن.

تقدیر شد از: صمد غلام‌زاده نویسنده و کارگردان و مهدی هدایتی سرپرست انیماتور و فهیمه کیوان.

 
*کودک و نوجوان:

با تقدیر از برنامه‌های کودک و خردسال و نوجوان همه شبکه‌های سیما، از برنامه‌ کلاه قرمزی.

به علت جذابیت و نوآوری در خلق شخصیت‌های عروسک‌ها، جذابیت و توجه ویژه به آموزش کودکان، ارتباط اثرگذار با جامعه هدف.

قدردانی شد از: حمید مدرسی تهیه کننده، ایرج طهماسب مجری و کارگردان، حمید جبلی نویسنده و گوینده عروسک و محمدرضا هدایتی گوینده عروسک.

و از برنامه فیتیله نوروزی به علت:

استفاده از قاری نوجوان در شروع برنامه‌ها، برخورداری از فضای شاد و جذاب، پرداختن به قومیت‌های مختلف، اختصاص هر روز به یکی از ائمه اطهار(علیهم‌السلام)،‌نوآوری در ساختار برنامه، ارتقاء سطح معنوی و محتوایی.

تقدیر شد از: مسلم گلی، علی فروتن و محمد مسلمی مجری و بازیگران برنامه فیتیله نوروزی

 
*مستند:

 با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به تولید مستند نوروزی و تقدیراز شبکه‌های یک، دو و سه برای تهیه و پخش مستندهای جذاب و زیبا و تقدیر ازمستندهای 70+ ، بهار جاودان، برنامه مستند عروسی اقوام شبکه مستند به دلایل زیر به عنوان مستند برگزیده نوروزی انتخاب و تقدیر می‌شود:

توجه به هویت و قومیت ایرانی، تنوع در برنامه، تنوع بصری، دارا بودن پژوهش خوب و قوی، کارگردانی خوب،‌ نو و تازگی موضوع.

تقدیر شد از: مجلسی تهیه کننده این برنامه

 
*برنامه‌های تحویل سال:

 ضمن تشکر از همه شبکه‌های سیما برای تهیه و پخش ویژه برنامه‌های تحویل سال، از بین برنامه‌های تحویل سال، مشترکاً ویژه برنامه‌های تحویل سال شبکه 4 « باد صبا » با عنایت به توجه ویژه به موارد زیر:

توجه به سیاست‌ها، ضوابط و ابلاغیه‌ها، متناسب بودن برنامه با مأموریت و مخاطبان شبکه،‌ استفاده از دکور زیبا و متناسب با حال و هوای عید نوروز، توجه به آداب و رسوم و هنر ایرانی و استفاده مناسب از موسیقی سنتی، دعوت از کارشناسان آگاه و عالم و ارائه گفت‌وگوهای نو و بدیع، انتخاب نام مناسب «باد صبا»، برخورداری از کارگردانی خوب در برنامه، ارائه بحث‌های تخصصی در زمینه تقویم، گردش و تحویل سال با بهره‌گیری از اساتید برجسته برای تبیین علمی موضوع، پرداختن و توجه دادن به ارتباط آموزه‌های دینی با سنت نوروز.

 
ویژه برنامه تحویل سال شبکه 2با عنایت به موارد زیر:

جذابیت، رضایت مخاطبان و برجستگی در زمینه‌های توجه به تحکیم بنیان خانواده به علت برخورداری از آیتم‌هایروانشناسی خانواده،‌تلاش قابل اعتنا از سوی شبکه، همسو و متناسب با رویکرد تخصصی،‌ جذابیت بصری در دکور و نور، استفاده از آیتم‌ها و میان‌برنامه‌های مناسب، تدوین و تصویربرداری مطلوب و آیتم‌های مستند، به عنوان ویژه برنامه‌های تحویل سال برگزیده شبکه‌های سیما در نوروز 1391 معرفی می‌شوند.

تقدیر شد از: علی ملکی و محمد فواد صفاریان‌پور تهیه‌کنندگان، محمدمهدی صفاریان‌پور کارگردان، سیدمهدی میرباقری طراح دکور و سرکار خانم شیوا علی محمدی نویسنده برنامه «بادصبا» و شهرام کجوری مدیر گروه دانش شبکه چهار سیما.

محمد پیوندی و حامد میرفتاحی کارگردان، محمد صالح علا نویسنده، مهدی هاشمی طراح دکور و آزاده نامداری نویسنده و مجری ویژه برنامه تحویل سال شبکه دوسیما و سعید اشناب مدیر گروه اجتماعی شبکه دو سیما

 
*مجریان:

 از میان مجریان شایسته حاضر در برنامه‌های نوروزی سیما 5 مجری برگزیده انتخاب شدند. در این میان به دلیل گرمی و صمیمیت موجود در اجرا، تسلط و هدایت مباحث و گفت‌وگوها و پلاتوی مناسب متناسب با حال و هوای نوروز، دوستی، همدلی، توجه و تذکر به جا و مناسب از شهدا و گرامی‌داشت خانواده آنان آقای احسان علیخانی به عنوان مجری برگزیده  معرفی می‌شود.

به دلیل اشراف، دانش کافی و بیان احساس‌ برانگیز و تأثیرگذار همراه با معنویت در لحظه قبل از تحویل سال آقای فرزاد حسنی به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

به دلیل متانت، بهره‌مندی از بیان شیوا و صدای دلنشین همراه با تجربه در قرائت متون ادبی آقای بهروز رضوی به عنوان مجری برگزیده  معرفی می‌شود.

برای ارائه  اطلاعات خوب ادبی و متناسب با موضوع سال تحویل و مأموریت شبکه آموزش و ارتباط خوب و صمیمی با میهمانان و مخاطبان برنامه آقای رشید کاکاوند به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

برای ارتباط خوب، صمیمی و متناسب با مأموریت شبکه یک به عنوان شبکه ملی در ایجاد جذابیت و توجه به اقوام ایرانی و سنت‌های نوروز آقای اقبال واحدی به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

تقدیر شد از: آقایان احسان علیخانی، فرزاد حسنی، بهروز رضوی، رشید کاکاوند و اقبال واحدی.

 
*مجموعه نمایشی:

 
با تشکر از همه دست اندرکاران تولیدسریال شبکه ها که بیش از 10 سریال را برای نوروز 91 آماده پخش کردند جایزه این بخش به خاطر به روز بودن موضوع و طرح مشکلات و مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به زبان طنز با نگاه هوشمندانه که تلخی این گونه مباحث را نزدمخاطبان و مسئولین کم می‌کرد، پرداخت مناسب به قشر متوسط جامعه به لحاظ تأکید بر سادگی در زندگی، ساده‌زیستی، موضوع انتخابات و مسائل مربوط به کاندیداتوری نمایندگان، جایگاه مجلس و نهادهای با اهمیت نظام نظیر شورای نگهبان، ترسیم عواقب مهریه‌های سنگین، نگاه طنز گونه به برخی تغییرات ناگهانی در زمینه جرائم رانندگی، قیمت سکه و ...، ترسیم جایگاه و مورد احترام بودن روحانیت به دور از شعارزدگی و افراط، تبیین وظایف واقعی یک نماینده و تحذیر از رفتارها و وعده‌های غلط و غیرواقعی، جانمایی شعار سال اهدا ‌شد به مجموعه «چک برگشتی»

تقدیر شد از‌: سیروس مقدم کارگردان، سروش صحت و ایمان صفایی نویسنده، محسن تنابنده مجری طرح و الهام غفوری تهیه کننده، امیر جعفری، هومن برق نورد، هدایت هاشمی و ریما رامین‌فر و بهاره رهنما.

شما می توانید آخرین اخبارایران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رسانی راسخون"مشاهده نمایید.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.netنظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما
لحظاتی از دیدار آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان با رهبر انقلاب
play_arrow
لحظاتی از دیدار آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان با رهبر انقلاب
رهبر انقلاب:وعده الهی برای محو رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد
play_arrow
رهبر انقلاب:وعده الهی برای محو رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد
رئیس دفتر سیاسی حماس: تسلیت و تعزیت خود را خدمت حضرتعالی و ملت برادر و مسئولان ایران اعلام می‌کنم
play_arrow
رئیس دفتر سیاسی حماس: تسلیت و تعزیت خود را خدمت حضرتعالی و ملت برادر و مسئولان ایران اعلام می‌کنم
رهبر انقلاب: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم
play_arrow
رهبر انقلاب: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم
لحظاتی از در دیدار شیاع السودانی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
play_arrow
لحظاتی از در دیدار شیاع السودانی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
دلجویی رهبر انقلاب از فرزندان شهدای خدمت
play_arrow
دلجویی رهبر انقلاب از فرزندان شهدای خدمت
خاطره پویانفر از آخرین دیدارش با رئیس جمهور
play_arrow
خاطره پویانفر از آخرین دیدارش با رئیس جمهور
برادر شهید رئیسی: خودش را وقف مردم کرده بود
play_arrow
برادر شهید رئیسی: خودش را وقف مردم کرده بود
حضور آقای بازیگر در مراسم تشییع شهدا
play_arrow
حضور آقای بازیگر در مراسم تشییع شهدا
دلداری سردار قاآنی به خانواده شهدا
play_arrow
دلداری سردار قاآنی به خانواده شهدا
ورود نخست‌وزیر عراق به ایران
play_arrow
ورود نخست‌وزیر عراق به ایران
تصایری از اقامه نماز بر پیکر شهدا در خیابان قدس
play_arrow
تصایری از اقامه نماز بر پیکر شهدا در خیابان قدس
وداع عزاداران در دانشگاه تهران با پیکر شهدای خدمت
play_arrow
وداع عزاداران در دانشگاه تهران با پیکر شهدای خدمت
بغض آیت‌الله علم‌الهدی هنگام سخن گفتن از شهید رئیسی
play_arrow
بغض آیت‌الله علم‌الهدی هنگام سخن گفتن از شهید رئیسی
اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهیدان خدمت
play_arrow
اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهیدان خدمت