مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله

30دی آغاز عملیات تعویض ضریح امام حسین (علیه السلام) / درب‌ها به روی زائران بسته می‌شود

مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله از آغاز عملیات اجرایی تعویض ضریح مطهر اباعبدالله‌الحسین از شنبه 30 دی به مدت 45 روز خبر داد.
پنجشنبه، 28 دی 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
30دی آغاز عملیات تعویض ضریح امام حسین (علیه السلام) / درب‌ها به روی زائران بسته می‌شود

مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله از آغاز عملیات اجرایی تعویض ضریح مطهر اباعبدالله‌الحسین از شنبه 30 دی به مدت 45 روز خبر داد.

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی کارگاه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله الحسین، محمود پارچه باف از تجهیز کارگاه به منظور عملیات تعویض ضریح مطهر اباعبدالله الحسین در قسمت باب السلام صحن مطهر سیدالشهدا خبر داد.

وی ابراز داشت: تمام قطعات ضریح مطهر که در قالب کاروان سفینة‌النجاة و قبل از آن به کربلای معلی منتقل شده بود روز گذشته از انبارهای عتبه در خارج از شهر کربلا به صحن شریف حسینی منتقل شد.

مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله الحسین با بیان اینکه قرار بود عملیات تعویض ضریح از اول ربیع الاول (4 دی ماه) شروع شود، خاطرنشان کرد: با توجه به عدم آمادگی مقدمات کارگاهی و همچنین به دلیل بررسی راهکاریی برای افزایش فضای زیارت زائرین در طول زمان تعویض، درب‌ها از روز شنبه 30 دی ماه مصادف با هفت ربیع الاول بسته شده و عملیات اجرایی برای جایگزینی ضریح جدید آغاز خواهد شد.

پارچه باف همچنین با اشاره به تمهیدات جدید در نظر گرفته شده برای زائران اباعبدالله الحسین گفت: فضایی که برای عملیات تعویض ضریح مطهر در نظر گرفته شده به حداقل ممکن کاهش یافته است و فضای بیشتری در اختیار زائران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی جدید بخش مسجد پشت سر حضرت نیز در اختیار زوار خواهد بود و تنها رواق دور تا دور ضریح مطهر (زیر گنبد) برای عملیات تعویض در نظر گرفته شده است یادآور شد: پیش از این قرار بود تنها رواق‌های بالا سر (مرقد ابراهیم مجاب)، پیش رو (قتل‌گاه، مرقد حبیب و مرقد شهدا) و پایین پا در دسترس زائران قرار گیرد.

مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر اباعبدالله با اشاره به اینکه مدت زمان تعویض ضریح حدود 45 روز در نظر گرفته شده است اظهار کرد: از این مدت 10 روز به عملیات انتقال ضریح فعلی و مابقی به جایگزینی ضریح جدید اختصاص دارد.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.