کدام تیم‌ها مسافر برزیل می‌شوند؟

تیم‌های ملی فوتبال جهان جمعه در بازی‌های حساس خود برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل به میدان می‌روند.
چهارشنبه، 17 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کدام تیم‌ها مسافر برزیل می‌شوند؟

تیم‌های ملی فوتبال جهان جمعه در بازی‌های حساس خود برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل به میدان می‌روند.
 
به گزارش راسخون به نقل از ایسنا، رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2014 از روز جمعه با دیدارهای سراسر قاره اروپا برگزار خواهد شد تا چهره چند تیم صعود کننده دیگر به جام جهانی 2014 مشخص شود.
 
** گروه A:
 
بلژیک در این گروه شرایط خوبی برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل دارند. آنها از دو بازی باقی مانده خود تنها یک امتیاز می‌خواهند تا صعودشان را به جام جهانی 2014 قطعی کنند. کرواسی تنها رقیب بلژیک در این گروه در صورتی می‌تواند به طور مستقیم به جام جهانی راه یابد که هر دو بازی خود را ببرد و بلژیک در هر دو دیدار خود شکست بخورد.
 
- برنامه گروه یک:
 
* کرواسی – بلژیک
 
* ولز – مقدونیه
 
** جدول گروه
 
1- بلژیک 8 بازی 22 امتیاز
 
2- کرواسی 8 بازی 17 امتیاز
 
3- صربستان 9 بازی 11 امتیاز
 
** گروه B:

 
ایتالیا پیش از این صعودش را از این گروه به جام جهانی 2014 برزیل قطعی کرده است. لاجوردی پوشان با این حال جمعه شب باید به دیدار دانمارکی بروند که تلاش می‌کند به عنوان تیم دوم از این گروه راهی پلی‌آف شود. در این گروه روی کاغذ چهار تیم بلغارستان، دانمارک، جمهوری چک و ارمنستان روی کاغذ شانس صعود برای حضور در مرحله پلی‌آف را دارند.
 
- برنامه گروه دو:
 
* دانمارک – ایتالیا
 
* مالت – چک
 
* ارمنستان - بلغارستان
 
** جدول گروه

 
1- ایتالیا 8 بازی 20 امتیاز
 
2- بلغارستان 8 بازی 13 امتیاز
 
3- دانمارک 8 بازی 12 امتیاز
 
** گروه C:

 
آلمان‌ها را باید تیم صعود کرده از این گروه به جام جهانی 2014 برزیل دانست. شاگردان یوآخیم لو برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل نیاز به یک امتیاز از دو دیدار آینده خود دارند. این تیم جمعه شب در خانه از ایرلندی پذیرایی خواهد کرد که جوانی تراپاتونی را روی نیمکت خود ندارد. سوئد نیز که تلاش می‌کند به عنوان تیم دوم از این گروه راهی مرحله پلی‌آف شود، برای بازی خانگی میزبان اتریش خواهد بود.
 
- برنامه گروه سوم:

 
* آلمان - ایرلند
 
* جزایر فارو – قزاقستان
 
* سوئد – اتریش
 
** جدول گروه

 
1- آلمان 8 بازی 22 امتیاز
 
2- سوئد 8 بازی 17 امتیاز
 
3- اتریش 8 بازی 14 امتیاز
 
** گروه D:
 
هلندی‌ها با پیروزی برابر آندورا، توانستند دو بازی مانده به پایان مسابقات صعودشان را به جام جهانی 2014 قطعی کنند. این تیم جمعه در دیداری حساس برابر مجارستان به میدان خواهد رفت. البته این دیدار تنها برای مجارستانی حساس است که تلاش می‌کند به مرحله پلی‌آف صعود کند. از این گروه سه تیم مجارستان، ترکیه و رومانی شانس صعود به مرحله پلی‌آف جام جهانی 2014 را دارد.
 
- برنامه گروه چهارم:
 
* هلند – مجارستان
 
* آندورا – رومانی
 
* استونی - ترکیه
 
** جدول گروه
 
1- هلند 8 بازی 22 امتیاز
 
2- مجارستان 8 بازی 14 امتیاز
 
3- ترکیه 8 بازی 13 امتیاز
 
4- رومانی 8 بازی 13 امتیاز
 
** گروه E:
 
سوئیس در این گروه در آستانه صعود به جام جهانی 2014 برزیل قرار دارد. این تیم که موفق شد در بازی قبلی خود نروژ را با دو گل شکست دهد، اکنون در صورتی که بتواند آلبانی را در خانه خود شکست دهد، صعودش را به جام جهانی قطعی خواهد کرد. برای تعیین تیم دوم این گروه ، تیم‌های ایسلند، اسلوونی، نروژ و آلبانی روی کاغذ شانس صعود دارند و فقط تاکنون قبرس تیم حذف شده از این گروه است.
 
- برنامه گروه پنجم:

 
* آلبانی - سوئیس
 
* اسلوونی - نروژ
 
* ایسلند - قبرس
 
** جدول گروه
 
1- سوئیس 8 بازی 18 امتیاز
 
2- ایسلند 8 بازی 13 امتیاز
 
3- اسلوونی 8 بازی 12 امتیاز
 
4- نروژ 8 بازی 11 امتیاز
 
5- آلبانی 8 بازی 10 امتیاز
 
** گروه F:
 
تیم‌های روسیه و پرتغال دو تیمی هستند که برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل به طور مستقیم تلاش می‌کنند. روسیه با یک امتیاز نسبت به پرتغال اکنون در صدر قرار دارد. این تیم باید جمعه شب در لوکزامبورگ به میدان برود و در صورتی که بتواند به پیروزی برسد و پرتغالی‌ها نتوانند در خانه رژیم صهیونیستی را شکست دهند، تکلیف تیم صعود کرده این گروه به جام جهانی 2014 مشخص می‌شود. پرتغالی ها نیز در دیگر دیدار حساس این گروه باید در خانه به دیدار رژیم صهیونیستی برود.
 
- برنامه گروه ششم:
 
* آذربایجان – ایرلند شمالی
 
* پرتغال – رژیم صهیونیستی
 
* لوکزامبورگ – روسیه
 
** جدول گروه
 
1- روسیه، 8 بازی 18 امتیاز
 
2- پرتغال 8 بازی 17 امتیاز
 
3- رِژیم صهیونیستی 8 بازی 12 امتیاز
 
** گروه G:
 
دو تیم بوسنی هرزگوین و یونان در این گروه 19 امتیازی هستند و رقابت سختی برای صعود به جام جهانی 2014 در پیش دارند. از بین این دو تیم یک تیم باید به طور مستقیم به جام جهانی صعود کند و تیم دیگر نیز به دیدار پلی‌آف می‌رود. بقیه تیم‌های این گروه از جمله اسلواکی که در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حضور داشت، حذف شده‌اند. با این حال یونان شرایط بهتری نسبت به بوسنی برای صعود از این گروه دارد. یونانی‌ها دو دیدار خانگی در پیش دارند، در حالی که بوسنی باید در یک دیدار از خارج از خانه به میدان برود.
 
- برنامه گروه هفتم:
 
* یونان - اسلواکی
 
* بوسنی – لیختن اشتاین
 
* لیتوانی – لتونی
 
** جدول گروه
 
1- بوسنی 8 بازی 19 امتیاز
 
2- یونان 8 بازی 19 امتیاز
 
3- اسلواکی 8 بازی 12 امتیاز
 
** گروه H:
 
انگلیس که با یک امتیاز نسبت به اوکراین در صدر جدول این گروه قرار دارد، جمعه باید در دیدار خانگی با تیم مونته‌نگرو بازی کند که این تیم نیز شانس صعود مستقیم به جام جهانی دارد. شاگردان روی هاجسون در بازی برابر مونته‌نگرو ، اشلی کول را به دلیل مصدومیت در این دیدار به همراه ندارد. انگلیس برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل دو دیدار خانگی در پیش دارد که باید از تیم‌های مونته نگرو و لهستان پذیرایی کند. دو تیم دیگر این گروه یعنی اوکراین و مونته نگرو هر دو 15 امتیازی هستند و فقط یک امتیاز از تیم انگلیس کم دارند که رقیب سختی برای شاگردان روی هاجسون برای مشخص شدن تیم صعود کننده از این گروه به جام جهانی است. حتی لهستان نیز که با 13 امتیاز در رده چهارم قرار دارد روی کاغذ شانس صعود به جام جهانی 2014 برزیل را دارد.
 
- برنامه گروه هشتم:
 
* انگلیس – مونته‌نگرو
 
* اوکراین - لهستان
 
* مولداوی – سن مارینو
 
** جدول گروه
 
1- انگلیس 8 بازی 16 امتیاز
 
2- اوکراین 8 بازی 15 امتیاز
 
3- مونته نگرو 8 بازی 15 امتیاز
 
4- لهستان 8 بازی 13 امتیاز
 
** گروه I:
 
از این گروه اسپانیا در تنها دیدار روز جمعه باید در خانه از بلاروس پذیرایی کند. پیروزی در این دیدار اسپانیا را به جام جهانی 2014 برزیل بسیار نزدیک می‌کند. اسپانیایی‌ها در بازی بعدی خودشان در این گروه باید با گرجستان دیدار کنند و فرانسه که تلاش می‌کند به عنوان تیم نخست از این گروه صعود کند، میزبان فنلاند خواهد بود.
 
- برنامه گروه نهم:
 
* اسپانیا - بلاروس
 
** جدول گروه
 
1- اسپانیا 6 بازی 14 امتیاز
 
2- فرانسه 7 بازی 14 امتیاز
 
** قاره آمریکای جنوبی
 
آرژانتین با 29 امتیاز صعودش را از این گروه به جام جهانی 2014 قطعی کرده است. سه تیم دیگر این گروه پس از آرژانتین تاکنون تیم‌های کلمبیا، شیلی و اکوادور هستند که امیدوارند بتوانند با پیروزی در بازی‌های خود صعودشان را قطعی کنند.
 
کلمبیا باید در خانه از شیلی پذیرایی کند. یک تساوی نیز یاران فالکائو را به جام جهانی 2014 می‌رساند.
 
در دیگر دیدار حساس، اکوادور با اروگوئه دیدار خواهد کرد. هر دو تیم در این گروه 22 امتیازی هستند و تلاش می‌کنند به عنوان تیم صعود کننده راهی برزیل شوند.
 
آرژانتین نیز در دیداری کاملا تشریفاتی باید با پرو دیدار کند.
 
- برنامه بازی‌ها:
 
* آرژانتین – پرو
 
* کلمبیا - شیلی
 
* اکوادور – اروگوئه
 
* ونزوئلا - پاراگوئه
 
** جدول آمریکای جنوبی
 
1- آرژانتین 14 بازی 29 امتیاز
 
2- کلمبیا 14 بازی 26 امتیاز
 
3- شیلی 14 بازی 24 امتیاز
 
4- اکوادور 14 بازی 22 امتیاز
 
5- اروگوئه 14 بازی 22 امتیاز
 
** آمریکای شمالی:

 
در این منطقه آمریکا و کاستاریکا صعودش را به جام جهانی قطعی کرده‌اند. در بازی‌های باقی مانده این گروه مکزیکی‌ها که همیشه در سال‌های اخیر یک پای ثابت تیم صعود کرده به جام جهانی بوده‌اند باید با تیم‌های پاناما و هندوراس بجنگند تا سهمیه سوم این منطقه را برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل کسب کند.
 
- برنامه بازی‌ها:
 
* مکزیک - پاناما
 
* ‌آمریکا - جامائیکا
 
* هندوراس - کاستاریکا
 
** جدول
 
1- آمریکا 8 بازی 16 امتیاز
 
2- کاستاریکا 8 بازی 15 امتیاز
 
3- هندوراس 8 بازی 11 امتیاز
 
4- پاناما 8 بازی 8 امتیاز
 
از این منطقه سه تیم به طور مستقیم به جام جهانی 2014 راه پیدا می‌کنند و تیم چهارم برای حضور در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان باید در دیدار پلی‌آف به مصاف نیوزیلند برود.
/2759/نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.