چگونه از قشم به کیش برویم؟ راه های سفر از قشم به کیش

فاصله این جزیره کیش و قشم از هم زیاد نیست و امکان رفتن از قشم به کیش برای شما وجود دارد. در ادامه به چگونگی راه‌های سفر از قشم به کیش می‌پردازیم
شنبه، 13 خرداد 1402
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: مرتضی شعله کار
موارد بیشتر برای شما
چگونه از قشم به کیش برویم؟ راه های سفر از قشم به کیش
آیا تا به حال به کیش سفر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که فاصله قشم تا کیش چقدر است؟ شناختی نسبت به راه‌های سفر از قشم به کیش دارید؟ در حالت کلی، برای سفر از قشم به کیش راه‌های متعددی وجود دارد.

مسیر بندر چارک و مسیر بندر آفتاب نمونه‌هایی از آن هستند. پیش از اقدام برای سفر از قشم به کیش بهتر است که با هریک از این راه‌ها آشنا شده و شناختی نسبت به مدت زمان گذر از این مسیرها پیدا کنید.

فاصله قشم تا کیش چقدر است؟

بسیاری از افراد که اقدام به تهیه تور کیش می‌کنند، مایل هستند که بدانند فاصله قشم تا کیش چقدر است. در حالت کلی، فاصله میان جزیره قشم تا جزیره کیش نزدیک به ۱۹۵ کیلومتر تخمین زده شده است.

امکان گذشت از این مسیر دریایی تنها به کمک شناور و کشتی وجود دارد. شما نمی‌توانید به صورت مستقیم سفری از قشم به کیش داشته باشید‌. ابتدا مسیری از قشم تا یکی از بندرها طی می‌شود‌. سپس از آن بندر باید خودتان را به کیش برسانید. در صورتی که مایل هستید مسافت میان قشم و کیش با کشتی را بدانید، باید بدانید که فاصله میان بندر لافت و بندر آفتاب نزدیک به ۲۸۰ کیلومتر تخمین زده شده است.

بندر لافت در واقع در شمال غربی جزیره قشم قرار گرفته است. در صورتی که در طول سفرتان با تور کیش برای طی کردن این مسیر از شناورهای مسافربری کمک بگیرید، بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت و نیم به زمان نیاز دارید. در شرایطی که انتخاب شما برای سفر شناورهای لندینگ باشد، به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارید. سفر با لندینگ کرافت نیز سه ساعت به طول می‌انجامد.

راه های سفر از قشم به کیش

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که قصد سفر از قشم به کیش را دارید. سفر دریایی تنها راه سفر از جزیره قشم به کیش به حساب می‌آید. بندر آفتاب را می‌توان یکی از این راه‌های دریایی دانست. بندر چارک نیز گزینه خوبی برای سفر از قشم به کیش به حساب می‌آید. در حالت کلی، سفر از قشم به کیش از دو طریق مسیر بندر چارک و آفتاب امکان‌پذیر است.

سفر از قشم به کیش از مسیر بندر چارک

بندر چارک در مقایسه با بندر آفتاب نزدیک به پنج کیلومتر مسافت کمتری دارد. افراد برای اینکه این مسیر را طی کنند، اول از قشم تا بندر پل را به واسطه راه دریایی پشت سر می‌گذارند. برای گذشتن از این مسیر به ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارید.

بعد از آن، شما از بندر پل به شکل زمینی می‌توانید به بندر چارک سفر کنید. گذراندن این مسیر نیز نیازمند دو و نیم تا سه ساعت زمان است. در پایان کار، سفر به کیش از بندر چارک به کمک شناورهای دریایی به یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد.

 
چگونه از قشم به کیش برویم؟ راه های سفر از قشم به کیش
 

سفر از قشم به کیش از مسیر بندر آفتاب

سفر کردن از طریق مسیر بندر آفتاب نیز ممکن است. شما ابتدا باید از مسیر دریایی خودتان را به بندر پل برسانید. پس از آن به شکل زمینی به بندر آفتاب سفر خواهید کرد. سپس به کمک شناورها سفری به کیش خواهید داشت. در طول این مسیر از قشم تا بندر پل ۱۴ کیلومتر و از بندر پل تا بندر آفتاب ۲۳۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود. همچنین مسافت بندر آفتاب تا کیش به ۳۵ کیلومتر می‌رسد.

سفر هوایی از قشم به کیش

در صورتی که مایل هستید مسیر قشم با کیش را با هواپینا پشت سر بگذارید، لازم به ذکر است که همچنان پرواز قشم به کیش و برعکس امکان‌پذیر نیست. تنها راهی که این مدل سفر را برای شما امکان‌پذیر می‌کند این است که اول اقدام به تهیه بلیط هواپیمای کیش یا بلیط هواپیمای قشم کنید. پس از آن، مسیری که میان این دو جزیره وجود دارد را به کمک راه دریایی پشت سر بگذارید.

سفر به کیش و قشم از بندرعباس

شخص برای سفر به کیش و قشم از بندرعباس ابتدا باید بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیما را تهیه کرده و به واسطه آن خود را به این شهر برساند. اسکله شهید حقانی در بندرعباس همانجایی است که شما باید به آن بروید. پس از آن به کمک قایق تندرو سفری به قشم را پیش ‌رو دارید. برای اینکه به کیش برسید، ابتدا باید به بندر پل رسیده و مقصد بعدی را می‌توان بندر چارک دانست. در نهایت سفر دریایی را تجربه می‌کنید تا به جزیره زیبای کیش برسید.

 
چگونه از قشم به کیش برویم؟ راه های سفر از قشم به کیش
 

بهترین مسیر از قشم به کیش

راه‌های مختلفی برای سفر از قشم به کیش پیش‌ روی شما قرار دارد. اینکه انتخاب شما کدام مسیر باشد و به چه شیوه‌ای به کیش سفر کنید، در واقع به مسئله علاقه و اولویت‌های شما وابسته است. در صورتی که مایل هستید مدت زمان سفر شما کمتر باشد، بهتر است که بلیط هواپیما رابه یکی از این مقاصد تهیه کنید.

مناسب‌ترین شیوه برای سفر از قشم به کیش را می‌توان گذر از راه بندر چارک دانست؛ چرا که در طول این مسیر تعداد شناورهای در حال حرکت بیشتر بوده و این شناورها نیز سریع‌تر حرکت می‌کنند.

سخن پایانی

شاید شما هم یکی از گردشگران شهر قشم باشید یا حتی در قشم سکونت کنید و اکنون مایل باشید که به کیش بروید. در این شرایط برای بسیاری از افراد سوال پیش می‌آید که چگونه و به چه طریق می‌توان سفری از قشم به کیش را تجربه کرد و آیا سفر هوایی امکان‌پذیر است؟

متاسفانه پرواز مستقیم از قشم به کیش وجود ندارد اما شما می‌توانید برای تجربه سفری بهتر، بهترین مسیر از قشم به کیش را انتخاب کنید. بهترین مسیر از قشم به کیش را می‌توان گذر از راه بندر چارک دانست.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط